Plugins - WP Mail SMTP by WPForms - Stable (latest release) - en to sv_SE translation catalogue (539 entries)

note: translators: %s - API key link.
en: Follow this link to get an API Key from SendLayer: %s.
sv_SE: Följ denna länk för att skaffa en API-nyckel från SendLayer: %s.

en: Docs
sv_SE: Dokumentation

en: Get WP Mail SMTP Pro
sv_SE: Skaffa WP Mail SMTP Pro

en: Get Started with SendLayer
sv_SE: Kom igång med SendLayer

en: Verify your domain Region is correct.
sv_SE: Verifiera att din domänregion är korrekt.

note: translators: %1$s - Mailgun domains area URL.
en: Verify your <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Domain Name</a> is correct.
sv_SE: Verifiera att ditt <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">domännamn</a> är korrekt.

en: Read how to set up SendLayer
sv_SE: Läs om hur man ställer in SendLayer

note: Translators: Link to the SendLayer API settings.
en: %1$sFollow this link%2$s to get an API Key for SendLayer.
sv_SE: %1$sFölj denna länk%2$s för att skaffa en API-nyckel för SendLayer.

en: Read how to set up Sendlayer
sv_SE: Läs om hur man ställer in SendLayer

note: Translators: Link to the Sendlayer API settings.
en: %1$sFollow this link%2$s to get an API Key for Sendlayer.
sv_SE: %1$sFölj denna länk%2$s för att skaffa en API-nyckel för SendLayer.

en: Could not install the plugin. You don't have permission to activate plugins.
sv_SE: Kunde inte installera tillägget. Du har inte behörighet att aktivera tillägg.

en: Could not install the plugin. Plugin is not whitelisted.
sv_SE: Kunde inte installera tillägget. Tillägg är inte vitlistad.

en: Visit Site
sv_SE: Besök webbplats

note: translators: %s - API Key link.
en: Follow this link to get an API Key from SparkPost: %s.
sv_SE: Följ denna länk för att skaffa en API-nyckel från SparkPost: %s.

note: translators: %s - URL to Mailgun.com page.
en: <a href="%s" rel="" target="_blank">More information</a> on SparkPost.
sv_SE: <a href="%s" rel="" target="_blank">Mer information</a> på SparkPost.

en: API Key:
sv_SE: API-nyckel:

en: 365 / Outlook
sv_SE: 365/Outlook

en: Google / Gmail
sv_SE: Google/Gmail

en: SparkPost API failed.
sv_SE: SparkPost-API misslyckades.

en: Microsoft 365 / Outlook
sv_SE: Microsoft 365/Outlook

en: Read how to set up SparkPost
sv_SE: Läs om hur man ställer in SparkPost

note: Translators: Link to the SparkPost Account API section.
en: %1$sFollow this link%2$s to get an API Key for SparkPost.
sv_SE: %1$sFölj denna länk%2$s för att skaffa en API-nyckel för SparkPost.

note: translators: %2$s - URL to wpmailsmtp.com doc.
en: To get started, read our <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Sendinblue documentation</a>.
sv_SE: För att komma igång läs vår <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Sendinblue-dokumentation</a>.

note: translators: %2$s - URL to wpmailsmtp.com doc.
en: To get started, read our <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Postmark documentation</a>.
sv_SE: För att komma igång läs vår <a href="%2$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Postmark-dokumentation</a>.

en: Export logs to CSV, XLSX, or EML
sv_SE: Exportera loggar till CSV, XLSX eller EML

en: New Site
sv_SE: Ny  webbplats

en: Created On Site
sv_SE: Skapad på webbplats

en: Invited To Site
sv_SE: Inbjuden till webbplats

en: Created (User)
sv_SE: Skapad (användare)

en: Created (Admin)
sv_SE: Skapad (Admin)

en: New User
sv_SE: Ny användare

en: Added / Activated on Site
sv_SE: Tillagd/aktiverad på webbplats

en: A new user was created. Sent to the new user.
sv_SE: En ny användare skapades. Skickat till den nya användaren.

en: A new user was created. Sent to the site admin.
sv_SE: En ny användare skapades. Skickat till webbplatsens administratör.

en: Theme Status
sv_SE: Temastatus

en: Automatic Updates
sv_SE: Automatiska uppdateringar

en: Password Changed
sv_SE: Lösenord ändrat

en: Published
sv_SE: Publicerat

en: Awaiting Moderation
sv_SE: Inväntar granskning

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Read how to set up Postmark
sv_SE: Läs om hur man ställer in Postmark

en: Full Log
sv_SE: Fullständig logg

en: Plugin Status
sv_SE: Status för tillägg

en: Email Changed
sv_SE: E-post ändrad

en: Comment has been published. Sent to the post author.
sv_SE: Kommentar har publicerats. Skickat till inläggets författare.

en: Want More Stats?
sv_SE: Vill du ha mer statistik?

en: Reports
sv_SE: Rapporter

en: Hi there,
sv_SE: Hej där,

en: how to disable it
sv_SE: hur man inaktiverar det

en: Last week
sv_SE: Förra veckan

en: WP Core
sv_SE: WP-kärnan

en: WP Mail SMTP Logo
sv_SE: Logga för WP Mail SMTP

en: Success!
sv_SE: Lyckades!

en: Disable Email Summaries
sv_SE: Inaktivera e-postsammanfattningar

en: Print email logs or save as PDF
sv_SE: Skriv ut e-postloggar eller spara som PDF

en: View Email Summary Example
sv_SE: Visa exempel på e-postsammanfattning

en: An email request was sent.
sv_SE: En e-postbegäran skickades.

en: Unlock these awesome reporting features:
sv_SE: Lås upp dessa fantastiska rapporteringsfunktioner:

en: Email Reports
sv_SE: E-postrapporter

note: translators: %1$s - Date. %2$s - Date.
en: between %1$s and %2$s
sv_SE: mellan %1$s och %2$s

note: translators: %s - Date.
en: on %s
sv_SE: den %s

en: Search Events
sv_SE: Sök händelser

en: Close
sv_SE: Stäng

en: An error occurred!
sv_SE: Ett fel uppstod!

en: All
sv_SE: Alla

note: Translators: %s - Email initiator/source name.
en: Email Source: %s
sv_SE: E-postkälla: %s

note: Translators: %1$s the path of a file, %2$s the line number in the file.
en: %1$s (line: %2$s)
sv_SE: %1$s (rad: %2$s)

en: Content
sv_SE: Innehåll

en: Date
sv_SE: Datum

en: Number of events per page:
sv_SE: Antal händelser per sida:

en: View Example
sv_SE: Visa exempel

en: Read how to set up Microsoft Outlook / 365
sv_SE: Läs hur man ställer in Microsoft Outlook/365

en: Suggest a Feature
sv_SE: Föreslå en funktion

en: Follow on Facebook
sv_SE: Följ på Facebook

en: Support & Docs
sv_SE: Support och dokumentation

en: See Quick Links
sv_SE: Se snabblänkar

en: No events found.
sv_SE: Inga händelser hittades.

en: Event
sv_SE: Händelse

en: Delete All Events
sv_SE: Ta bort alla händelser

en: Debug Events
sv_SE: Felsök händelser

en: Lite vs Pro
sv_SE: Jämför Lite och Pro

en: Email Addresses
sv_SE: E-postadresser

en: Search
sv_SE: Sök

en: Select a date range
sv_SE: Välj ett datumintervall

en: Custom Date Range
sv_SE: Anpassat datumintervall

en: Additional Information
sv_SE: Ytterligare information

en: Attachments
sv_SE: Bilagor

en: Number of Attachments
sv_SE: Antal bilagor

en: Created Date
sv_SE: Datum för skapande

en: Subject
sv_SE: Ämne

en: Body
sv_SE: Innehåll

en: From Address
sv_SE: Från adress

en: To Address
sv_SE: Till adress

en: Export in EML (.eml)
sv_SE: Exportera i EML (.eml)

en: Export in Microsoft Excel (.xlsx)
sv_SE: Exportera i Microsoft Excel (.xlsx)

en: Export in CSV (.csv)
sv_SE: Exportera i CSV (.csv)

en: Common Information
sv_SE: Vanlig information

en: Error Details
sv_SE: Feldetaljer

en: Export
sv_SE: Exportera

note: translators: %s - search term.
en: Search results for <strong>%s</strong>
sv_SE: Sökresultat för <strong>%s</strong>

en: Scheduled Actions
sv_SE: Schemalagda åtgärder

en: Notifications
sv_SE: Aviseringar

note: translators: %s fixed string of 'N/A'.
en: Sent %s
sv_SE: Skickat %s

note: translators: %s fixed string of 'N/A'.
en: Failed %s
sv_SE: Misslyckade %s

en: Color Scheme
sv_SE: Färgschema

en: Line
sv_SE: Linje

en: All Emails
sv_SE: Alla e-postmeddelanden

en: Select email type
sv_SE: Välj e-posttyp

en: Sent Emails
sv_SE: Skicka e-post

en: All Time
sv_SE: Sedan starten

en: View Detailed Email Stats
sv_SE: Visa detaljerad e-poststatistik

en: Tools
sv_SE: Verktyg

en: Email domain issues detected
sv_SE: Problem med e-postdomän upptäckt

en: Email domain is configured correctly
sv_SE: E-postdomän är konfigurerad korrekt

en: Is email domain configured properly?
sv_SE: Är e-postdomänen korrekt konfigurerad?

en: Current from email domain
sv_SE: Nuvarande domän i fältet för avsändare

en: Launch Setup Wizard
sv_SE: Starta inställningsguiden

en: Smash Balloon Twitter Feeds
sv_SE: Twitter-webbflöden med Smash Balloon

en: Smash Balloon YouTube Feeds
sv_SE: Youtube-webbflöden med Smash Balloon

en: Smash Balloon Facebook Feeds
sv_SE: Facebook-webbflöden med Smash Balloon

en: Smash Balloon Instagram Feeds
sv_SE: Instagram-webbflöden med Smash Balloon

en: Copied
sv_SE: Kopierad

en: Copy Error Log
sv_SE: Kopiera fellogg

en: View Full Error Log
sv_SE: Visa hela felloggen

en: Please copy the error log message below into the support ticket.
sv_SE: Kopiera felloggmeddelandet nedan till supportärendet.

en: Continue
sv_SE: Fortsätt

en: Paste your license key here
sv_SE: Klistra in din licensnyckel här

en: Upgrade Failed!
sv_SE: Uppgradering misslyckades!

en: Successful Upgrade!
sv_SE: Uppgradering genomfördes!

en: Verification Error!
sv_SE: Verifieringsfel!

en: Authorization Error!
sv_SE: Auktoriseringsfel!

en: Error Message:
sv_SE: Felmeddelande:

en: Installed
sv_SE: Installerat

note: Translators: Minimum and maximum number that can be used.
en: Please enter a value between %1$s and %2$s
sv_SE: Ange ett värde mellan %1$s och %2$s

en: License key input
sv_SE: Inmatning av licensnyckel

en: Pro badge
sv_SE: Pro-märke

en: Purchase Now
sv_SE: Köp nu

en: I'll do it later
sv_SE: Jag gör det senare

en: Star icon
sv_SE: Stjärnikon

en: Upgrade to Pro Today
sv_SE: Uppgradera till Pro idag

en: Submit Feedback
sv_SE: Skicka feedback

en: Detailed Email Logs
sv_SE: Detaljerade e-postloggar

en: Yes, count me in
sv_SE: Ja, räkna med mig

en: Enable Auto TLS
sv_SE: Aktivera automatisk TLS

en: Successful Verification!
sv_SE: Verifiering lyckades!

en: What could we do to improve?
sv_SE: Vad kan vi göra för att bli bättre?

en: Return to Plugin Settings
sv_SE: Tillbaka till tilläggsinställningarna

en: Successful Authorization
sv_SE: Auktorisering lyckades

en: Can't register the Amazon SES Identity
sv_SE: Kan inte registrera ”Amazon SES”-identiteten

en: Please fill out all the required fields to continue.
sv_SE: Fyll i de obligatoriska fälten för att fortsätta.

en: Thanks for the feedback!
sv_SE: Tack för feedbacken!

en: Rate on WordPress.org
sv_SE: Betygsätt på WordPress.org

en: Smart Contact Form
sv_SE: Smart kontaktformulär

en: Your Email Address
sv_SE: Din e-postadress

en: Verify License Key
sv_SE: Verifiera licensnyckel

en: Enter your license key below to unlock plugin updates!
sv_SE: Ange din licensnyckel nedan för att låsa upp tilläggsuppdateringar!

en: Would you like to purchase the following features now?
sv_SE: Vill du köpa följande funktioner nu?

en: Upgrade to Unlock Powerful SMTP Features
sv_SE: Uppgradera för att låsa upp kraftfulla SMTP-funktioner

en: Check out our other free WordPress plugins:
sv_SE: Kolla in våra andra gratis WordPress-tillägg:

en: Manage Default Notifications
sv_SE: Hantera standardaviseringar

en: The License Key format is incorrect. Please enter a valid key and try again.
sv_SE: Formatet för licensnyckeln är ogiltigt. Ange en giltig nyckel och försök igen.

en: Enter your WP Mail SMTP License Key
sv_SE: Ange din licensnyckel för ”WP Mail SMTP”

en: Congrats, you’ve successfully set up WP Mail SMTP!
sv_SE: Grattis, du har nu installerat WP Mail SMTP!

en: Your license was successfully verified! You are ready for the next step.
sv_SE: Din licens har verifierats! Du är redo för nästa steg.

note: Translators: Link to the WPMailSMTP.com pricing page.
en: To unlock selected features, %1$sUpgrade to Pro%2$s and enter your license key below.
sv_SE: För att låsa upp valda funktioner, %1$sUppgradera till Pro%2$s och ange din licensnyckel nedan.

en: These features are available as part of WP Mail SMTP Pro plan.
sv_SE: Dessa funktioner är tillgängliga som del av paketet ”WP Mail SMTP Pro”.

en: Create beautiful contact forms with just a few clicks.
sv_SE: Skapa vackra kontaktformulär med några få klick.

en: Configure Mailer Settings
sv_SE: Konfigurera inställningar för e-postleverantör

en: The following plugin will be installed for free: WPForms
sv_SE: Följande tillägg kommer att installeras gratis: WPForms

note: Translators: %1$s and %2$s are bold tags.
en: You're currently using %1$sWP Mail SMTP Lite%2$s - no license needed. Enjoy!
sv_SE: Du använder för närvarande %1$sWP Mail SMTP Lite%2$s – ingen licens behövs. Lycka till!

en: It looks like we can't save the settings.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan spara inställningarna.

en: It looks like we can't load the settings.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan ladda inställningarna.

en: It looks like we can't import the plugin settings.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan importera tilläggets inställningar.

en: How was your WP Mail SMTP setup experience?
sv_SE: Hur upplevde du installationen av WP Mail SMTP?

en: Multisite Network Settings
sv_SE: Inställningar för multisitenätverk

en: Help make WP Mail SMTP better for everyone
sv_SE: Hjälp till att göra WP Mail SMTP bättre för alla

en: Your email is needed, so you can receive recommendations.
sv_SE: Din e-post behövs så att du kan ta emot rekommendationer.

en: Value has to be a round number
sv_SE: Värdet måste vara ett avrundat tal

en: Network error encountered. Settings not saved.
sv_SE: Nätverksfel uppstod. Inställningarna sparades inte.

en: Network error encountered. SMTP plugin import failed!
sv_SE: Nätverksfel uppstod. Import av SMTP-tillägg misslyckades.

en: Ensure your emails are sent successfully and reliably.
sv_SE: Se till att dina e-postmeddelanden skickas utan problem och med tillförlitlighet.

en: Improved Email Deliverability
sv_SE: Förbättrad e-postleverans

en: Keep records of every email that's sent out from your website.
sv_SE: För register över alla e-postmeddelanden som skickas ut från din webbplats.

en: Control which email notifications your WordPress site sends.
sv_SE: Styr vilka e-postaviseringar din WordPress-webbplats skickar.

en: Which email features do you want to enable?
sv_SE: Vilka e-postfunktioner vill du aktivera?

en: Can't retrieve Amazon SES Identities.
sv_SE: Kan inte att hämta ”Amazon SES”-identiteter.

en: It looks like we can't retrieve Amazon SES Identities.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan hämta ”Amazon SES”-identiteter.

en: It looks like we can't load authentication details.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan hämta autentiseringsuppgifter.

en: Yes, I give WP Mail SMTP permission to contact me for any follow up questions.
sv_SE: Ja, jag ger WP Mail SMTP tillåtelse att kontakta mig för eventuella uppföljningsfrågor.

en: Easily spot errors causing delivery issues.
sv_SE: Upptäck enkelt fel som orsakar leveransproblem.

note: Translators: bold HTML tags.
en: Already purchased? Enter your license key below to connect with %1$sWP Mail SMTP Pro%2$s!
sv_SE: Redan köpt? Ange din licensnyckel nedan för att ansluta med %1$sWP Mail SMTP Pro%2$s!

en: Email Error Tracking
sv_SE: Spårning av e-postfel

note: Translators: Link to the Sendinblue doc page on wpmailsmtp.com.
en: Please input the sending domain/subdomain you configured in your Sendinblue dashboard. More information can be found in our %1$sSendinblue documentation%2$s
sv_SE: Mata in den domän/underdomän som du har konfigurerat som avsändare i din Sendinblue-adminpanel. Mer information finns i vår %1$sdokumentation för Sendinblue%2$s.

note: Translators: Link to the Sendgrid doc page on wpmailsmtp.com.
en: Please input the sending domain/subdomain you configured in your SendGrid dashboard. More information can be found in our %1$sSendGrid documentation%2$s
sv_SE: Mata in den domän/underdomän som du har konfigurerat som avsändare i din SendGrid-adminpanel. Mer information finns i vår %1$sdokumentation för SendGrid%2$s.

en: We're running some tests in the background to make sure everything is set up properly.
sv_SE: Vi kör några tester i bakgrunden för att se till att allt är korrekt inställt.

en: Help Improve WP Mail SMTP + Smart Recommendations
sv_SE: Hjälp till att förbättra WP Mail SMTP + Smart Recommendations

en: You appear to be offline.
sv_SE: Du verkar vara offline.

en: Value
sv_SE: Värde

en: Name
sv_SE: Namn

en: Resend
sv_SE: Skicka igen

en: View DNS
sv_SE: Visa DNS

en: Verify Email
sv_SE: Verifiera e-post

en: Connected as
sv_SE: Ansluten som

en: Copied!
sv_SE: Kopierad!

en: I Understand, Continue
sv_SE: Jag förstår, fortsätt

en: Application Password
sv_SE: Applikationslösenord

en: Start Troubleshooting
sv_SE: Börja felsöka

en: Previous Step
sv_SE: Föregående steg

en: Skip this Step
sv_SE: Hoppa över detta steg

en: Import Data and Continue
sv_SE: Importera data och fortsätt

en: Settings Updated
sv_SE: Inställningar uppdaterade

en: Send us Feedback
sv_SE: Skicka oss feedback

note: Translators: name of the oAuth provider (Google, Microsoft, ...).
en: Connect to %s
sv_SE: Anslut till %s

note: Translators: %1$s - the number of current step, %2$s - number of all steps.
en: Step %1$s of %2$s
sv_SE: Steg %1$s av %2$s

en: Copy input value
sv_SE: Kopiera inmatningsvärde

en: Verify Email Address
sv_SE: Verifiera e-postadress

en: Verify Domain
sv_SE: Verifiera domän

en: Verify SES Identity
sv_SE: Verifiera SES-identitet

en: Add New SES Identity
sv_SE: Lägg till ny SES-identitet

en: Secret Access Key
sv_SE: Hemlig åtkomstnyckel

en: Access Key ID
sv_SE: ID för åtkomstnyckel

en: Save and Continue
sv_SE: Spara och fortsätt

en: Application ID
sv_SE: Applikations-ID

en: Redirect URI
sv_SE: URI för omdirigering

en: Finish Setup
sv_SE: Slutför installation

en: Close and exit the Setup Wizard
sv_SE: Stäng och avsluta installationsguiden

en: Let's Get Started
sv_SE: Då sätter vi igång

en: Could Not Save Changes
sv_SE: Kunde inte spara ändringar

en: is a PRO Feature
sv_SE: är en PRO-funktion

en: SES Identities
sv_SE: SES-identiteter

en: Please enter a domain
sv_SE: Ange en domän

en: Please enter a valid email address
sv_SE: Ange en giltig e-postadress

note: Translators: Link to the Mailgun API settings.
en: %1$sFollow this link%2$s to get an API Key from Mailgun.
sv_SE: %1$sFölj denna länk%2$s för att skaffa en API-nyckel från Mailgun.

note: Translators: Link to the Mailgun Domain settings.
en: %1$sFollow this link%2$s to get a Domain Name from Mailgun.
sv_SE: %1$sFölj denna länk%2$s för att skaffa ett domännamn från Mailgun.

en: Get Started with Sendinblue
sv_SE: Kom igång med Sendinblue

note: Translators: Link to the Sendinblue API settings.
en: %1$sFollow this link%2$s to get an API Key for Sendinblue.
sv_SE: %1$sFölj denna länk%2$s för att skaffa en API-nyckel från Sendinblue.

en: Import data from your current plugins
sv_SE: Importera data från dina nuvarande tillägg

en: Welcome to the WP Mail SMTP Setup Wizard!
sv_SE: Välkommen till installationsguiden för WP Mail SMTP!

en: Whoops, we found an issue!
sv_SE: Oj, vi hittade ett problem!

note: Translators: Link to the SMTP.com API settings.
en: %1$sFollow this link%2$s to get an API Key for SMTP.com.
sv_SE: %1$sFölj denna länk%2$s för att skaffa en API-nyckel för SMTP.com.

note: Translators: Link to the SMTP.com Senders/Channel settings.
en: %1$sFollow this link%2$s to get a Sender Name for SMTP.com.
sv_SE: %1$sFölj denna länk%2$s för att skaffa ett avsändarnamn för SMTP.com.

note: Translators: Link to the Sendgrid API settings.
en: %1$sFollow this link%2$s to get an API Key for Sendgrid.
sv_SE: %1$sFölj denna länk%2$s för att skaffa en API-nyckel för Sendgrid.

en: Checking Mailer Configuration
sv_SE: Kontrollerar konfiguration av e-postleverantör

en: Recommended Mailers
sv_SE: Rekommenderade e-postleverantörer

en: Choose a Different Mailer
sv_SE: Välj en annan e-postleverantör

en: Return to Mailer Settings
sv_SE: Tillbaka till inställningarna för e-postleverantör

en: It looks like something went wrong...
sv_SE: Det verkar som om något gick fel …

en: You appear to be offline. Plugin not installed.
sv_SE: Du verkar vara offline. Tillägg är inte installerat.

en: It looks like we can't install the plugin.
sv_SE: Det verkar som vi inte kan installera tillägget.

en: It looks like the plugin installation failed!
sv_SE: Det verkar som tilläggets installation misslyckades!

en: You appear to be offline. Plugin information not retrieved.
sv_SE: Du verkar vara offline. Information om tillägg har inte hämtats.

en: It looks like we can't send the feedback.
sv_SE: Det ser ut som om vi inte kan skicka feedback.

en: No registered domains or emails.
sv_SE: Inga registrerade domäner eller e-postadresser.

en: Can't fetch plugins information.
sv_SE: Kan inte hämta information om tillägg.

en: It looks like we can't fetch plugins information.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan hämta information om tillägg.

en: The value entered does not match the required format
sv_SE: Det angivna värdet matchar inte det obligatoriska formatet.

en: It looks like we can't load oAuth redirect.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan ladda oAuth-omdirigering.

en: Read how to set up Zoho Mail
sv_SE: Läs om hur du konfigurerar Zoho Mail

en: Read how to set up Mailgun
sv_SE: Läs om hur du konfigurerar Mailgun

en: Read how to set up Sendinblue
sv_SE: Läs om hur du konfigurerar Sendinblue

en: Read how to set up Sendgrid
sv_SE: Läs om hur du konfigurerar Sendgrid

en: Read how to set up Amazon SES
sv_SE: Läs om hur du konfigurerar Amazon SES

en: Read how to set up SMTP.com
sv_SE: Läs om hur du konfigurerar SMTP.com

en: Read how to set up the Gmail mailer
sv_SE: Läs om hur du konfigurerar Gmail's e-posttjänst

en: It looks like we can't load existing settings.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan hämta befintliga inställningar.

en: Yikes! WordPress Update Required
sv_SE: Ojdå! WordPress behöver uppdateras

en: It looks like we can't remove oAuth connection.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan ta bort oAuth-anslutningen.

en: It looks like we can't load oAuth connected data.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan ladda oAuth-ansluten data.

en: Choose Your SMTP Mailer
sv_SE: Välj din e-postleverantör för SMTP

en: It looks like we can't register the Amazon SES Identity.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan registrera identiteten för ”Amazon SES”.

en: It looks like we can't retrieve the Amazon SES Identities.
sv_SE: Det verkar som om vi inte kan hämta identiteterna för ”Amazon SES”.

en: Select which email address you would like to send your emails from.
sv_SE: Välj vilken e-postadress du vill skicka dina e-postmeddelanden från.

en: Yikes! PHP Update Required
sv_SE: Ojdå! PHP behöver uppdateras

en: Setup Wizard
sv_SE: Installationsguide

en: Connect
sv_SE: Anslut

en: Paste license key here
sv_SE: Klistra in licensnyckel här

en: Please enter a valid license key!
sv_SE: Ange en giltig licensnyckel!

en: Something went wrong. Please try again later.
sv_SE: Något blev fel. Försök igen senare.

en: Contact Us
sv_SE: Kontakta oss

en: Copy the error message above and paste it in a message to the WP Mail SMTP support team.
sv_SE: Kopiera felmeddelandet ovan och klistra in det i ett meddelande till WP Mail SMTP supportteam.

en: WP Mail SMTP logo
sv_SE: Logga för WP Mail SMTP

en: Go back to the Dashboard
sv_SE: Gå tillbaka till adminpanelen

en: WP Mail SMTP &rsaquo; Setup Wizard
sv_SE: WP Mail SMTP › Installationsguide

note: translators: %s - item state name.
en: %s icon
sv_SE: %s-ikon

en: Domain Check Results
sv_SE: Resultat av domänkontroll

en: Save the plugin settings.
sv_SE: Spara tilläggets inställningar.

en: Invalid SendGrid API key
sv_SE: Ogiltig API-nyckel för SendGrid

en: Whoops, something's not working.
sv_SE: Hoppsan, det är något som inte fungerar.

en: Multisite Support - Network settings for easy management
sv_SE: Stöd för multisite – nätverksinställningar för enkel hantering

en: Already purchased? Simply enter your license key below to connect with WP Mail SMTP Pro!
sv_SE: Redan köpt? Ange bara din licensnyckel nedan för att ansluta till WP Mail SMTP Pro!

en: It looks like your SendGrid API Key is invalid.
sv_SE: Det verkar som om din API-nyckel för SendGrid är ogiltig.

en: Could not install the plugin. Plugin slug is missing.
sv_SE: Kan inte installera tillägget. Tilläggets slug saknas.

en: Could not install the plugin. You don't have permission to install plugins.
sv_SE: Kan inte installera tillägget. Du har inte behörighet att installera tillägg.

en: You don't have the permission to perform this action.
sv_SE: Du har inte behörighet att utföra denna åtgärd.

en: Could not install the plugin. Don't have file permission.
sv_SE: Kunde inte installera tillägget. Har inte filbehörighet.

en: Zoho Mail - use your Zoho Mail account
sv_SE: Zoho Mail – använd ditt Zoho Mail-konto

en: Configure SMTP.com or Mailgun service
sv_SE: Konfigurera SMTP.com eller Mailgun-tjänst

en: Oops!
sv_SE: Hoppsan!

en: Almost Done
sv_SE: Nästan klar

en: You are not allowed to install plugins.
sv_SE: Du saknar behörighet att installera tillägg.

en: Unfortunately there was a server connection error.
sv_SE: Det var ett anslutningsfel till servern.

en: Please enter your license key to connect.
sv_SE: Ange din licensnyckel för att ansluta.

en: Pro version installed but needs to be activated on the Plugins page.
sv_SE: Pro-versionen är installerad men måste aktiveras på sidan ”Tillägg”.

en: Only the Lite version can be upgraded.
sv_SE: Endast Lite-versionen kan uppgraderas.

note: translators: %s - URL to Sendinblue documentation on wpmailsmtp.com
en: Please input the sending domain/subdomain you configured in your Sendinblue dashboard. More information can be found in our <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">Sendinblue documentation</a>.
sv_SE: Mata in den domän/underdomän som du har konfigurerat som avsändare i din Sendinblue-adminpanel. Mer information finns i vår <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">dokumentation för Sendinblue</a>.

en: Sending Domain
sv_SE: Skickande domän

note: translators: %s - URL to SendGrid documentation on wpmailsmtp.com
en: Please input the sending domain/subdomain you configured in your SendGrid dashboard. More information can be found in our <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">SendGrid documentation</a>.
sv_SE: Mata in den domän/underdomän som du har konfigurerat som avsändare i din SendGrid-adminpanel. Mer information finns i vår <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">dokumentation för SendGrid</a>.

en: The email message ID is missing.
sv_SE: E-postmeddelandets ID saknas.

en: The response object is invalid (missing getId method).
sv_SE: Svarsobjektet är ogiltigt (saknar ”getId”-metod).

en: Pro+ badge icon
sv_SE: Ikon för Pro+-märke

en: Loading
sv_SE: Laddar in

en: All Global Network Settings
sv_SE: Alla globala nätverksinställningar

en: No Global Network Settings
sv_SE: Inga globala nätverksinställningar

en: Microsoft Outlook (with Office365 support), Amazon SES and Zoho Mail
sv_SE: Microsoft Outlook (med stöd för Office365), Amazon SES och Zoho Mail

en: WordPress Multisite
sv_SE: WordPress multisite

en: Mailer Options
sv_SE: Alternativ för e-postleverantör

en: Additional Mailer Options
sv_SE: Ytterligare alternativ för e-postleverantör

en: Limited Mailers
sv_SE: Begränsade e-postleverantörer

en: Optionally configure settings at the network level or manage separately for each subsite
sv_SE: Alternativt kan du konfigurera inställningar på nätverksnivå eller hantera dem separat för varje underordnad webbplats

en: Access is limited to standard mailer options only
sv_SE: Åtkomst är begränsad till endast standardalternativ av e-postleverantör

en: None selected
sv_SE: Ingen vald

en: M j, Y @ g:ia
sv_SE: j M Y H:i

en: Lite install date
sv_SE: Datum för Lite-installationen

en: Allow Usage Tracking
sv_SE: Tillåt användningsspårning

en: Dismiss this message.
sv_SE: Avfärda detta meddelande.

en: By allowing us to track usage data we can better help you because we know with which WordPress configurations, themes and plugins we should test.
sv_SE: Om du låter oss spåra användningsdata kan vi hjälpa dig bättre eftersom vi då kommer veta vilka WordPress-konfigurationer, teman och tillägg vi behöver testa.

note: translators: %s - WPMailSMTP.com Upgrade page URL.
en: You’re using WP Mail SMTP Lite. To unlock more features consider <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">upgrading to Pro</a>.
sv_SE: Du använder WP Mail SMTP Lite. För att låsa upp fler funktioner överväg att <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">uppgradera till Pro</a>.

en: Next message
sv_SE: Nästa meddelande

en: Previous message
sv_SE: Föregående meddelande

en: Dismiss this message
sv_SE: Avfärda detta meddelande

en: Plugin icon
sv_SE: Tilläggsikon

en: Please first authorize the Gmail mailer below
sv_SE: Auktorisera först e-postleverantören Gmail nedan

en: DB tables
sv_SE: DB-tabeller

en: Error
sv_SE: Fel

en: General error
sv_SE: Allmänt fel

note: translators: %s - the list of missing tables separated by comma.
en: Missing table: %s | Missing tables: %s
sv_SE[0]: Saknad tabell: %s
sv_SE[1]: Saknade tabeller: %s

en: No DB tables found.
sv_SE: Inga DB-tabeller hittades.

en: Do WP Mail SMTP DB tables exist?
sv_SE: Finns DB-tabeller för WP Mail SMTP?

en: WP Mail SMTP DB tables check has failed
sv_SE: Kontroll av WP Mail SMTP databastabeller misslyckades

en: WP Mail SMTP DB tables are created
sv_SE: WP Mail SMTP databastabeller skapas

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: I already did
sv_SE: Jag har redan gjort det

en: Nope, maybe later
sv_SE: Nej, kanske senare

en: Ok, you deserve it
sv_SE: Ok, du förtjänar det

en: Warning icon
sv_SE: Varningsikon

en: Heads up!
sv_SE: Observera!

en: That’s awesome! Could you please do me a BIG favor and give it a 5-star rating on WordPress to help us spread the word and boost our motivation?
sv_SE: Det är fantastiskt! Kan du vara snäll och göra mig en STOR tjänst och ge det ett 5-stjärnigt betyg på WordPress för att berätta för andra om oss och öka vår motivation?

note: translators: %1$s - WP Mail SMTP, %2$s - error message.
en: There was an error while upgrading the database. Please contact %1$s support with this information: %2$s.
sv_SE: Ett fel uppstod vid uppgradering av databasen. Kontakta supporten för %1$s med denna information: %2$s.

en: No thanks
sv_SE: Nej tack

en: Give Feedback
sv_SE: Ge feedback

en: Not Really
sv_SE: Inte riktigt

en: Yes
sv_SE: Ja

en: Are you enjoying WP Mail SMTP?
sv_SE: Gillar du WP Mail SMTP?

en: PCRE library issue
sv_SE: Problem med PCRE-bibliotek

en: SMTP.com API Error.
sv_SE: SMTP.com API-fel.

en: Verify that the host's SSL certificate is valid.
sv_SE: Verifiera att SSL-certifikatet på ditt webbhotell är giltigt.

en: We're sorry to hear you aren't enjoying WP Mail SMTP. We would love a chance to improve. Could you take a minute and let us know what we can do better?
sv_SE: Vad tråkigt att du inte gillar WP Mail SMTP. Vi skulle bli glada om vi fick en chans att förbättra det. Kan du ägna en minut för att låta oss veta vad vi kan göra bättre?

en: Misconfigured server certificate.
sv_SE: Felkonfigurerat servercertifikat.

en: Please re-grant Google app permissions!
sv_SE: Ge Google-appen behörighet igen!

en: Learn More
sv_SE: Lär dig mer

en: Get Started with Pepipost
sv_SE: Kom igång med Pepipost

en: Get API Key
sv_SE: Skaffa API-nyckel

en: Get Started with SMTP.com
sv_SE: Kom igång med SMTP.com

note: translators: %s - API key link.
en: Follow this link to get an API Key from SMTP.com: %s.
sv_SE: Följ denna länk för att skaffa en API-nyckel från SMTP.com: %s.

en: Sender Name
sv_SE: Avsändarnamn

en: Get Sender Name
sv_SE: Hämta avsändarnamn

note: translators: %s - Channel/Sender Name link for smtp.com documentation.
en: Follow this link to get a Sender Name from SMTP.com: %s.
sv_SE: Följ denna länk för att skaffa ett avsändarnamn från SMTP.com: %s.

en: Channel:
sv_SE: Kanal:

en: Api Key:
sv_SE: API-nyckel:

en: Don't see what you're looking for?
sv_SE: Hittar du inte vad du letar efter?

en: Go to WP Mail SMTP Settings page
sv_SE: Gå till inställningssidan för WP Mail SMTP

en: Debug
sv_SE: Felsök

en: License key type
sv_SE: Typ av licensnyckel

en: Changes that you made to the settings are not saved!
sv_SE: Ändringarna som du gjort i inställningarna är inte sparade!

en: No debug notices found.
sv_SE: Ingen felsökningsnotis hittades.

en: Current mailer
sv_SE: Nuvarande e-postleverantör

en: Configure mailer
sv_SE: Konfigurera e-postleverantör

en: Test email sending
sv_SE: Testmeddelande skickas

en: Suggest a Mailer
sv_SE: Föreslå en e-postleverantör

en: Get the API Key
sv_SE: Skaffa API-nyckeln

en: Download
sv_SE: Ladda ner

en: Upgrade to Pro
sv_SE: Uppgradera till Pro

en: %name% is a PRO Feature
sv_SE: %name% är en PRO-funktion

en: Already purchased?
sv_SE: Redan köpt?

en: Hide Email Delivery Errors
sv_SE: Dölj leveransfel för e-post

en: Get Sendinblue Now (Free)
sv_SE: Skaffa Sendinblue nu (Gratis)

note: translators: %s - link to get an API Key.
en: Follow this link to get an API Key: %s.
sv_SE: Följ denna länk för att skaffa en API-nyckel: %s.

en: Get v3 API Key
sv_SE: Skaffa v3 API-nyckel

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Install and Activate
sv_SE: Installera och aktivera

en: Pro Features:
sv_SE: Pro-funktioner:

en: License Key
sv_SE: Licensnyckel

en: License
sv_SE: Licens

en: Could not install a plugin. Please download from WordPress.org and install manually.
sv_SE: Kunde inte installera ett tillägg. Ladda ner från WordPress.org och installera manuellt.

en: Processing...
sv_SE: Bearbetar…

en: Test and verify email delivery
sv_SE: Testa och verifiera leverans av e-post

en: Set up WP Mail SMTP Pro plugin
sv_SE: Ställ in tillägget WP Mail SMTP Pro

en: Install WP Mail SMTP Pro plugin
sv_SE: Installera tillägget WP Mail SMTP Pro

en: Get WP Mail SMTP Pro and Unlock all the Powerful Features
sv_SE: Skaffa WP Mail SMTP Pro och lås upp alla kraftfulla funktioner

en: You're using WP Mail SMTP Lite - no license needed. Enjoy!
sv_SE: Du använder WP Mail SMTP Lite – ingen licens behövs. Lycka till!

en: Your license key provides access to updates and support.
sv_SE: Din licensnyckel ger åtkomst till uppdateringar och support.

en: Outlook.com - send emails using your Outlook.com account
sv_SE: Outlook.com – skicka e-post med ditt Outlook.com-konto

en: Office 365 - send emails using your Office 365 account
sv_SE: Office 365 – skicka e-post med ditt Office 365-konto

en: Email Logging - keep track of every email sent from your site
sv_SE: E-postloggning – håll reda på all e-post som skickas från din webbplats

en: Manage Notifications - control which emails your site sends
sv_SE: Hantera aviseringar – kontrollera vilka e-postmeddelanden din webbplats skickar

en: Set up domain name verification (DNS)
sv_SE: Konfigurera domännamnsverifiering (DNS)

en: Priority Support
sv_SE: Prioriterad support

en: Limited Support
sv_SE: Begränsad support

en: Feature
sv_SE: Funktion

en: Plugin installed.
sv_SE: Tillägg installerat.

en: Plugin installed & activated.
sv_SE: Tillägg installerat och aktiverat.

en: Could not install the plugin.
sv_SE: Kunde inte installera tillägget.

en: Plugin activated.
sv_SE: Tillägg aktiverat.

en: It seems that you forgot to activate your Mailgun account.
sv_SE: Det verkar som att du glömde att aktivera ditt Mailgun-konto.

en: Enter email address where test email will be sent.
sv_SE: Ange e-postadress dit testmeddelandet ska skickas.

en: Customer Support
sv_SE: Kundsupport

en: Get WP Mail SMTP Pro Today and Unlock all of these Powerful Features
sv_SE: Skaffa WP Mail SMTP Pro idag och lås upp alla kraftfulla funktioner

en: Get the most out of WP Mail SMTP by upgrading to Pro and unlocking all of the powerful features.
sv_SE: Få ut det mesta möjliga av WP Mail SMTP genom att uppgradera till Pro och lås upp alla kraftfulla funktioner.

en: The WPForms Team
sv_SE: WPForms-teamet

en: Emails are not logged
sv_SE: E-post loggas inte

en: Inactive
sv_SE: Inaktiv

en: Email Controls
sv_SE: E-postkontroller

note: Translators: %s - discount value $50.
en: Bonus: WP Mail SMTP Lite users get <span class="price-off">%s off regular price</span>, automatically applied at checkout.
sv_SE: Bonus: ”WP Mail SMTP Lite”-användare får <span class="price-off">%s i rabatt på ordinarie pris</span>, rabatten dras automatiskt i kassan.

en: About Us
sv_SE: Om oss

note: translators: %s - email address, as received from Google API.
en: Connected as %s
sv_SE: Ansluten som %s

en: Upgrade to WP Mail SMTP Pro
sv_SE: Uppgradera till WP Mail SMTP Pro

en: Email Log
sv_SE: E-postlogg

note: translators: %1$s - date, \a\t - specially escaped "at", %2$s - time.
en: %1$s \a\t %2$s
sv_SE: %1$s \k\l\. %2$s

en: All the defined constants will stop working and you will be able to change all the values on this page.
sv_SE: Alla definierade konstanter kommer sluta fungera och du kommer att kunna ändra alla värden på denna sida.

note: translators: %s - constant name: WPMS_SMTP_PASS.
en: To change the password you need to change the value of the constant there: %s
sv_SE: För att ändra lösenordet måste du ändra värdet på konstanten där: %s

en: Please deactivate the free version of the WP Mail SMTP plugin before activating WP Mail SMTP Pro.
sv_SE: Inaktivera gratisversionen av tillägget WP Mail SMTP innan du aktiverar WP Mail SMTP Pro.

en: This means your web server was unable to connect to the host server.
sv_SE: Detta betyder att din webbserver inte kunde ansluta till fjärrservern.

en: Install
sv_SE: Installera

en: Type
sv_SE: Typ

en: Source
sv_SE: Källa

en: Active
sv_SE: Aktiv

en: Not Installed
sv_SE: Inte installerad

en: Dismiss this notice
sv_SE: Avfärda denna notis

en: Remove Connection
sv_SE: Ta bort anslutning

en: Authorization
sv_SE: Auktorisation

en: Need support?
sv_SE: Behöver du hjälp?

en: Recommended next steps:
sv_SE: Rekommenderade nästa steg:

en: Try using a different mailer.
sv_SE: Testa en annan e-postleverantör.

en: Contact your web hosting provider and ask them to verify your server can make outside connections. Additionally, ask them if a firewall or security policy may be preventing the connection - many shared hosts block certain ports.<br><strong>Note: this is the most common cause of this issue.</strong>
sv_SE: Kontakta ditt webbhotell och be dem bekräfta att din webbserver kan upprätta externa anslutningar. Utöver det, fråga dem om en brandvägg eller säkerhetspolicy kan förhindra dessa anslutningar - många webbhotell blockerar särskilda portar. <br><strong>Notera: detta är den vanligaste orsaken till detta problem.</strong>

en: An issue was detected.
sv_SE: Ett problem upptäcktes.

en: You may have added a new API to a project
sv_SE: Du kanske har lagt till ett nytt API för ett projekt

en: Unfortunately, this error can be due to many different reasons.
sv_SE: Tyvärr kan detta fel bero på många olika orsaker.

en: Google API Error.
sv_SE: Google API-fel.

en: Mailgun failed.
sv_SE: Mailgun misslyckades.

en: no
sv_SE: nej

en: Your web server is blocking the connection.
sv_SE: Din webbserver blockerar anslutningen.

en: SMTP settings are incorrect (wrong port, security setting, incorrect host).
sv_SE: SMTP-inställningarna är felaktiga (fel port, säkerhetsinställning, fel webbhotell).

en: Typically this error is returned for one of the following reasons:
sv_SE: Vanligtvis returneras detta fel av någon av följande skäl:

en: Could not connect to the SMTP host.
sv_SE: Kunde inte ansluta till SMTP-server.

en: Enable Authentication
sv_SE: Aktivera autentisering

en: Unauthenticated senders are not allowed.
sv_SE: Oautentiserade avsändare är inte tillåtet.

en: Could not connect to host.
sv_SE: Kunde inte ansluta till webbhotell.

en: Ask them to resolve the issue then try again.
sv_SE: Be dem lösa problemet och försök igen.

en: The exact error you can provide them is in the Error log, available at the bottom of this page.
sv_SE: Det exakta felet du kan ge dem finns i felloggen, som finns längst ner på denna sida.

en: SSL certificate issue.
sv_SE: SSL-certifikatproblem.

en: Force From Name
sv_SE: Tvinga från namn

en: Force From Email
sv_SE: Tvinga från e-post

en: Uninstall WP Mail SMTP
sv_SE: Avinstallera WP Mail SMTP

en: For most servers TLS is the recommended option. If your SMTP provider offers both SSL and TLS options, we recommend using TLS.
sv_SE: För de flesta servrar är TLS det rekommenderade alternativet. Om din SMTP-leverantör erbjuder både SSL och TLS så rekommenderar vi att du väljer TLS.

note: translators: %s - SendGrid access level.
en: To send emails you will need only a %s access level for this API key.
sv_SE: För att skicka e-post behöver du bara åtkomstnivå %s för denna API-nyckel.

en: Create API Key
sv_SE: Skapa API-nyckel

note: translators: %s - API key link.
en: Follow this link to get an API Key from SendGrid: %s.
sv_SE: Följ denna länk för att få en API-nyckel från SendGrid: %s.

en: API Key
sv_SE: API-nyckel

en: Other SMTP
sv_SE: Övrig SMTP

en: SMTP Password
sv_SE: SMTP-lösenord

en: SMTP Username
sv_SE: SMTP-användarnamn

en: Off
sv_SE: Av

en: On
sv_SE: På

en: None
sv_SE: Ingen

en: Get a Domain Name
sv_SE: Skaffa ett domännamn

note: translators: %s - Domain Name link.
en: Follow this link to get a Domain Name from Mailgun: %s.
sv_SE: Följ denna länk för att skaffa ett domännamn hos Mailgun: %s.

en: Domain Name
sv_SE: Domännamn

en: Get a Private API Key
sv_SE: Skaffa en privat API-nyckel

note: translators: %s - API key link.
en: Follow this link to get an API Key from Mailgun: %s.
sv_SE: Följ denna länk för att få en API-nyckel från Mailgun: %s.

en: Private API Key
sv_SE: Privat API-nyckel

en: Default (none)
sv_SE: Standard (ingen)

en: Click the button above to confirm authorization.
sv_SE: Klicka på knappen ovan för att bekräfta auktoriseringen.

en: Authorized redirect URI
sv_SE: Auktoriserad omskrivning URI

en: Client Secret
sv_SE: Klient hemlighet

note: translators: %s - email address a test email will be sent to.
en: Test email to %s
sv_SE: Testa e-post till %s

en: Send Email
sv_SE: Skicka e-post

en: Send To
sv_SE: Skicka till

en: Email Test
sv_SE: Test av e-post

en: Settings were successfully saved.
sv_SE: Inställningarna sparades utan problem.

en: Save Settings
sv_SE: Spara inställningar

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Misc
sv_SE: Diverse

en: There was an error while processing the authentication request. Please make sure that you have Client ID and Client Secret both valid and saved.
sv_SE: Ett fel uppstod vid behandlingen av auktoriseringsbegäran. Vänligen kontrollera att rätt klient ID och klient hemlighet är angivet och sparat.

en: Hide Announcements
sv_SE: Dölj meddelanden

en: Return Path indicates where non-delivery receipts - or bounce messages - are to be sent.
sv_SE: ”Svara till” anger vart information om ej levererade meddelanden, eller studsade meddelanden, ska skickas.

en: Could not authenticate your SMTP account.
sv_SE: Kunde inte verifiera ditt SMTP-konto.

en: Could not connect to your host.
sv_SE: Kunde inte ansluta till din webbhotell.

note: translators: %s - URL to Mailgun.com page.
en: <a href="%s" rel="" target="_blank">More information</a> on Mailgun.com.
sv_SE: <a href="%s" rel="" target="_blank">Mer information</a> på Mailgun.com.

en: Mail
sv_SE: E-post

en: There are various reasons for that, please review the steps below.
sv_SE: Det finns olika anledningar till det, granska stegen nedan.

en: Do Not Send
sv_SE: Skicka inte

note: translators: %s - SMTP host address.
en: This means your web server was unable to connect to %s.
sv_SE: Det betyder att din webbserver inte kunde ansluta till %s.

note: translators: 1 - correct email address example. 2 - incorrect email address example.
en: It should be something like this: %1$s. These are incorrect values: %2$s.
sv_SE: Det ska vara något liknande som detta: %1$s. Dessa är felaktiga värden: %2$s.

en: Activated
sv_SE: Aktiverad

en: Install Plugin
sv_SE: Installera tillägg

en: Define which endpoint you want to use for sending messages.
sv_SE: Definiera vilken ändpunkt du vill använda för att skicka meddelanden.

en: If you are operating under EU laws, you may be required to use EU region.
sv_SE: Om du arbetar enligt EU-lagstiftning kan du vara skyldig att använda EU-region.

en: Please note that other plugins can change this, to prevent this use the setting below.
sv_SE: Observera att andra tillägg kan ändra detta. För att förhindra detta, använd inställningen nedan.

en: This means your test email was unable to be sent.
sv_SE: Det betyder att ditt testmeddelande inte kunde skickas.

en: Complete the steps in section "2. Verify Your Domain".
sv_SE: Slutför stegen i sektionen ”2. Verifiera din domän”.

en: Your Mailgun account does not have access to send emails.
sv_SE: Ditt Mailgun-konto har inte åtkomst till att skicka e-post.

en: Enter correct SMTP Username (usually this is an email address) and Password in the appropriate fields.
sv_SE: Ange korrekt SMTP-användarnamn (vanligtvis är detta en e-postadress) och lösenord i lämpliga fält.

en: This means the connection to your SMTP host was made successfully, but you should enable Authentication and provide correct Username and Password.
sv_SE: Det innebär att anslutningen till din SMTP-server lyckades, men du bör aktivera autentisering och tillhandahålla korrekt användarnamn och lösenord.

en: Typically this error is returned when web server is not configured properly.
sv_SE: Vanligtvis returneras detta fel när webbservern inte är korrekt konfigurerad.

en: Send this email in HTML or in plain text format.
sv_SE: Skicka denna e-post i HTML eller i oformaterad text.

en: Copy URL to clipboard
sv_SE: Kopiera webbadress till urklipp

en: Your host is rejecting the connection.
sv_SE: Ditt webbhotell avvisar anslutningen.

en: Your SMTP host is rejecting the connection.
sv_SE: Din SMTP-server avvisar anslutningen.

en: There was a problem while sending the test email.
sv_SE: Det var ett problem att skicka testmeddelandet.

en: Client ID
sv_SE: Klient-ID

en: Go to WP Mail SMTP plugin Settings page.
sv_SE: Gå till inställningssidan för tillägget WP Mail SMTP.

en: Allow plugin to send emails using your Google account
sv_SE: Tillåt tillägg att skicka e-post med ditt Google-konto

en: There was an error while processing the authentication request. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod vid behandlingen av auktoriseringsbegäran. Försök igen.

note: translators: %s - error code, returned by Google API.
en: There was an error while processing the authentication request: %s. Please try again.
sv_SE: Ett fel uppstod vid behandling av auktoriseringsbegäran: %s. Försök igen.

en: Contact your web hosting provider and inform them your site has an issue with SSL certificates.
sv_SE: Kontakta ditt webbhotell och informera dem om att din webbplats har ett problem med SSL-certifikat.

en: Test failed. Please use a valid email address and try to resend the test email.
sv_SE: Testet misslyckades. Ange en giltig e-postadress och försök att skicka testmeddelandet igen.

note: translators: %1$s - Provider name; %2$s - PHP version required by Provider; %3$s - current PHP version.
en: %1$s requires PHP %2$s to work and does not support your current PHP version %3$s. Please contact your host and request a PHP upgrade to the latest one.
sv_SE: %1$s kräver PHP %2$s för att fungera och stödjer inte din nuvarande PHP-version %3$s. Kontakta ditt webbhotell och be dem att uppgradera PHP till den senaste versionen.

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Save Changes
sv_SE: Spara ändringar

en: Authentication
sv_SE: Autentisering

en: Encryption
sv_SE: Kryptering

en: SMTP Port
sv_SE: SMTP-port

en: SMTP Host
sv_SE: SMTP-värd

en: Return Path
sv_SE: Svara till

en: From Name
sv_SE: Från namn

en: From Email
sv_SE: Från e-post

en: Send a Test Email
sv_SE: Skicka ett testmeddelande

en: Set the return-path to match the From Email
sv_SE: Sätt e-postadressen ”Svara till” till samma som adressen ”Från”

en: Mailer
sv_SE: E-postleverantör
