Plugins - UpdraftPlus WordPress Backup &amp - en to tr translation catalogue (1407 entries)

en: though part of the returned information was not as expected - whether this indicates a real problem cannot be determined
tr: döndürülen bilgilerin bir kısmı beklendiği gibi olmasa da - bunun gerçek bir sorunu gösterip göstermediği belirlenemez

en: Deselect All
tr: Tümünü bırak

en: Authentication URI
tr: Kimlik doğrulama adresi

en: (including management of backups and updates)
tr: (yedeklemelerin ve güncellemelerin yönetimi ile birlikte)

en: (including management of WP-Optimize)
tr: (WP-Optimize yönetimi ile birlikte)

en: UpdraftCentral enables control of your WordPress sites %s from a central dashboard.
tr: UpdraftCentral, tek bir yerdeki panodan WordPress sitelerinizin %s denetimini sağlar.

en: A password protected post can not be set to sticky.
tr: Parola korumalı bir yazı sabitlenemez.

en: A sticky post can not be password protected.
tr: Sabitlenmiş bir yazı parola ile korunamaz.

en: A post can not be sticky and have a password.
tr: Bir yazı hem sabitlenmiş hem parola ile korunuyor olamaz.

en: To be able to backup the routines, you must be the user named as the routine DEFINER(s), have the SHOW_ROUTINE privilege (for MySQL 8.0.20+ users), have the SELECT privilege at the global level, or have the CREATE ROUTINE, ALTER ROUTINE, or EXECUTE privilege granted at a scope that includes the routines.
tr: Rutinleri yedekleyebilmek için, rutin DEFINER olarak adlandırılan kullanıcı olmanız, SHOW_ROUTINE iznine (MySQL 8.0.20+ kullanıcıları için), global düzeyde SELECT ya da CREATE ROUTINE iznine sahip olmanız gerekir. , ALTER ROUTINE ya da EXECUTE izni rutinleri içeren bir kapsamda verilir.

en: Your WordPress database user doesn't have sufficient privileges to read these stored routines.
tr: WordPress veritabanı kullanıcınızın, bu kaydedilmiş rutinleri okumak için yeterli izinleri yok.

en: Dumping routines:
tr: Rutinler indiriliyor:

[ctx: Uploader: Drop your backup files - or - Select Files]
en: or
tr: ya da

en: Drop your backup files
tr: Yedek dosyalarınızı sürükleyip bırakın

en: Your PHP version: %s.
tr: PHP sürümünüz: %s

en: UpdraftPlus was unable to find any tables when scanning the database backup; it maybe corrupt.
tr: UpdraftPlus, veritabanı yedeklemesini tararken herhangi bir tablo bulamadı. Bozulmuş olabilir.

en: Database maximum packet size:
tr: En büyük veritabanı paketi boyutu:

en: Backup:
tr: Yedek:

en: Theme
tr: Tema

en: Plugin
tr: Eklenti

en: back
tr: geri

en: Searching for backups...
tr: Yedekler aranıyor...

en: Send a new backup
tr: Yeni bir yedek gönder

en: Send existing backup
tr: Var olan bir yedeği gönder

en: You have no local backups to send.
tr: Gönderilebilecek bir yerel yedek yok.

en: Send a backup to another site
tr: Bir yedeği başka bir siteye gönder

en: You can send an existing local backup to the remote site or create a new backup
tr: Uzak siteye var olan bir yerel yedeği gönderebilir ya da yeni bir yedek oluşturabilirsiniz.

en: Sign in with %s
tr: %s ile oturum açın

en: file %d of %d
tr: dosya %d / %d

en: (after %ss)
tr: (%ss sonra)

en: next resumption: %d
tr: sonraki sürdürme: %d

en: Install debugging plugins:
tr: Hata ayıklama eklentilerini kur:

en: search and replace
tr: bul ve değiştir

en: Failed: the %s operation was not able to start.
tr: Tamamlanamadı: %s işlemi başlatılamadı.

en: Old ABSPATH:
tr: Eski ABSPATH:

en: Failed: we did not understand the result returned by the %s operation.
tr: Başarısız: %s işleminin döndürdüğü sonucu anlamadık.

en: "%s" has no primary key, manual change needed on row %s.
tr: "%s" içinde birincil anahtar yok. %s satırında el ile değişiklik gerekiyor.

en: rows: %d
tr: satırlar: %d

en: Search and replacing table:
tr: Tabloda arama ve değiştirme:

en: The theme you wish to disable from your network is either not installed or has been removed recently.
tr: Ağınızda devre dışı bırakmak istediğiniz tema yüklü değil ya da yakın zamanda kaldırılmış.

en: The theme you wish to enable on your network is either not installed or has been removed recently.
tr: Ağınızda etkinleştirmek istediğiniz tema kurulmamış ya da yakın zamanda kaldırılmış.

en: The theme you wish to activate is either not installed or has been removed recently.
tr: Etkinleştirmek istediğiniz tema kurulmamış ya da yakın zamanda kaldırılmış.

en: The plugin you wish to deactivate is currently not active or is already deactivated.
tr: Devre dışı bırakmak istediğiniz eklenti şu anda etkin değil ya da zaten etkisizleştirilmiş.

en: The plugin you wish to activate is either not installed or has been removed recently.
tr: Etkinleştirmek istediğiniz eklenti kurulmamış ya da yakın zamanda kaldırılmış.

en: UpdraftPlus notice
tr: UpdraftPlus bildirimi

en: The WordPress subscription extension for WooCommerce store owners.
tr: WooCommerce mağaza sahipleri için WordPress abonelik eklentisi.

en: by
tr: hazırlayan

en: View log
tr: Günlüğü görüntüle

en: You can view the log by pressing the 'View log' button.
tr: Günlüğü görüntülemek için 'Günlüğü görüntüle' düğmesine tıklayın

en: more info
tr: diğer bilgiler

en: Please check out UpdraftPlus Premium.
tr: Lütfen UpdraftPlus Premium sürümüne göz atın.

en: For more reporting features, use the Premium version
tr: Daha fazla raporlama özelliği için Premium sürümünü kullanın

en: See also the Premium version from our shop.
tr: Ayrıca mağazamızdan Premium sürümüne bakın.

en: WordPress Multisite is supported, with extra features, by UpdraftPlus Premium.
tr: WordPress multisite özelliği, ek özelliklerle birlikte UpdraftPlus Premium sürümünde desteklenir.

en: If you want encryption (e.g. you are storing sensitive business data), then an add-on is available in the Premium version.
tr: Şifreleme istiyorsanız (hassas iş verileriniz varsa) Premium sürümünde bunun için bir eklenti var.

en: For more options, use Premium
tr: Diğer seçenekler için Premium sürümünü kullanın

en: If you backup several sites into the same Dropbox and want to organize with sub-folders, then %scheck out Premium%s
tr: Birkaç siteyi aynı Dropbox üzerine yedeklemek ve alt klasörlerde tutmak istiyorsanız, %sPremium%s sürümüne göz atın

en: Premium / Pro Support
tr: Premium / Pro desteği

en: When email storage method is enabled, and an email address is entered, also send the backup
tr: E-posta depolama yöntemi etkinleştirildiğinde ve bir e-posta adresi yazıldığında, yedek de gönderilsin.

en: Exit full-screen
tr: Tam ekrandan çık

en: Full-screen
tr: Tam ekran

en: Anonymise personal data in your database backups.
tr: Veritabanı yedeklerindeki kişisel veriler anonimleştirilsin

en: Anonymisation functions
tr: Anonimleştirme işlevleri

en: already uploaded
tr: zaten yüklenmiş

en: Failure: No endpoint details were given.
tr: Başarısız: Uç nokta ayrıntıları belirtilmemiş.

en: The number of restore options that will be sent exceeds the configured maximum in your PHP configuration (max_input_vars).
tr: Gönderilen geri yükleme ayarı sayısı, PHP yapılandırılmasında ayarlanmış en fazla sayıyı (max_input_vars) aşıyor.

en: Virtual-host style
tr: Sanal sunucu biçemi

en: Path style
tr: Yol biçemi

en: (Read more)
tr: (Devamını oku)

en: Bucket access style
tr: Klasör (bucket) erişimi biçemi

en: Read more about bucket access style
tr: Klasör (bucket) erişim türü hakkında ayrıntılı bilgi alın

en: two unsuccessful attempts were made to include it, and it will now be omitted from the backup
tr: yedeğe eklemek için iki başarısız girişimde bulunulduğundan yedeğe katılmayacak

en: a second attempt is being made (upon further failure it will be skipped)
tr: ikinci girişimde bulunuldu (gene başarısız olursa atlanacak)

en: (the asterisk character matches zero or more characters)
tr: (asteriks karakteri sıfır ya da birkaç karakter ile eşleşir)

en: Please enter part of the file name
tr: Lütfen dosya adının bir bölümünü yazın

en: Please select a folder in which the files/directories you would like to exclude are located
tr: Lütfen katılmayacak dosyaların/klasörlerin bulunduğu bir klasör seçin

en: UpdraftClone image:
tr: UpdraftClone kalıbı:

en: Add exclusion rule
tr: Katılmayacaklar kuralı ekle

en: at the end of their names
tr: adlarının sonunda

en: anywhere in their names
tr: adlarının herhangi bir yerinde

en: at the beginning of their names
tr: adlarının başında

en: these characters
tr: şu karakterler

en: All files/directories containing
tr: Geçtiği tüm dosyalar/klasörler

en: Select the folder in which the files or sub-directories you would like to exclude are located
tr: Dosya ya da alt klasörlerinin katılmasını istemediğiniz klasörü seçin

en: All files/directories containing the given characters in their names
tr: Adlarında belirtilen karakterler geçen tüm dosyalar ve klasörler

en: Files/Directories containing the given characters in their names
tr: Adlarında belirtilen karakterler geçen dosyalar ve klasörler

en: here
tr: buraya

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: Never
tr: Hiçbir zaman

en: Maybe later
tr: Belki daha sonra

en: Ok, you deserve it
tr: Tamamdır, bunu hak ettiniz

en: Team Updraft
tr: Updraft ekibi

en: Thank you so much!
tr: Teşekkürler!

en: The following remote storage (%s) have only been partially configured, if you are having problems you can try to manually authorise at the UpdraftPlus settings page.
tr: Aşağıdaki uzak depolama (%s) yalnızca kısmen yapılandırılmış. Sorun yaşıyorsanız UpdraftPlus ayarları bölümünden el ile yetkilendirmeyi deneyebilirsiniz.

en: The following remote storage (%s) have only been partially configured, manual authorization is not supported with this remote storage, please try again and if the problem persists contact support.
tr: Aşağıdaki uzak depolama (%s) yalnızca kısmen yapılandırılmış. Bu uzak depolama için el ile yetkilendirme desteklenmiyor. Lütfen yeniden deneyin ve sorun devam ederse destek ekibimiz ile görüşün.

en: Complete manual authentication
tr: El ile yetkilendirmeyi tamamla

en: %s authentication code:
tr: %s yetkilendirme kodu:

en: To complete manual authentication, at the orange UpdraftPlus authentication screen select the "Having problems authenticating?" link, then copy and paste the code given here.
tr: El ile yetkilendirmeyi tamamlamak için, turuncu UpdraftPlus yetkilendirme ekranında "Yetkilendirme ile ilgili sorunlar mı yaşıyorsunuz?" bağlantısına tıklayın. Ardından burada verilen kodu kopyalayıp yapıştırın.

en: If you are having problems authenticating with %s you can manually authorize here.
tr: %s yetkilendirmesi ile sorun yaşıyorsanız, buradan el ile yetkilendirme yapabilirsiniz.

en: %s authentication:
tr: %s yetkilendirmesi:

en: Missing instance id:
tr: Kopya kodu eksik:

en: Missing authentication data:
tr: Yetkilendirme verileri eksik:

en: Manual authentication is not available for this remote storage method
tr: Bu uzak depolama yöntemi için el ile yetkilendirme yapılamaz

en: This may prevent the restore procedure from being able to proceed.
tr: Bu durum geri yükleme işleminin yapılmasını engelleyebilir.

en: Warning: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
tr: Uyarı: Sayfanın yüklenmesi bittiği halde bu sözcükleri görmeye devam ediyorsanız, sitenizde bir JavaScript ya da jQuery sorunu vardır.

en: Therefore, affected tables on the current site which already exist will not be replaced by default, to avoid corrupting them (you can review this in the list of tables below).
tr: Bu nedenle, geçerli sitenin etkilenen tabloları, bozulmalarını önlemek için varsayılan olarak değiştirilmeyecek (bu durumu aşağıdaki tablo listesinde gözden geçirebilirsiniz).

en: Therefore it is advised that you take a fresh backup on the source site, using a later version.
tr: Bu nedenle, daha sonraki bir sürümü kullanarak kaynak sitenin yeni bir yedeğini almanız önerilir.

en: This backup was created on a previous UpdraftPlus version (%s) which did not correctly backup tables with composite primary keys (such as the term_relationships table, which records tags and product attributes).
tr: Bu yedek, bileşik birincil anahtarlar bulunan tabloları (kayıt etiketleri ve ürün özniteliklerini kaydeden term_relationships tablosu gibi) doğru şekilde yedeklemeyen önceki bir UpdraftPlus sürümüyle (%s) alınmış.

en: Or, if they are in remote storage, you can connect that remote storage (in the "Settings" tab), save your settings, and use the "Rescan remote storage" link.
tr: Ya da uzak depolama birimindeyse, bu uzak depolama ile bağlantı kurabilir ("Ayarlar" sekmesinden), ayarlarınızı kaydedebilir ve "Uzak depolamayı yeniden tara" bağlantısını kullanabilirsiniz.

en: If you have an existing backup that you wish to upload and restore from, then please use the "Upload backup files" link above.
tr: Yüklemek ve geri yüklemek istediğiniz bir yedeğiniz varsa, lütfen yukarıdaki "Yedek dosyaları yükle" bağlantısını kullanın.

en: is not
tr: şu olmayan

en: is
tr: şu olan

en: if all of the following conditions are matched:
tr: aşağıdaki koşulların tümü karşılanıyorsa:

en: if any of the following conditions are matched:
tr: aşağıdaki koşulların herhangi biri karşılanıyorsa:

en: on every backup
tr: her yedeklemede

en: This backup is of a site with an empty table prefix, which WordPress does not officially support; the results may be unreliable.
tr: Bu yedek, WordPress tarafından resmi olarak desteklenmeyen boş bir tablo ön eki kullanan bir siteye ait olduğundan sonuçlar güvenilmez olabilir.

en: Day of the month
tr: Ayın şu günü

en: Day of the week
tr: Haftanın şu günü

en: The download link is broken or the backup file is no longer available
tr: İndirme bağlantısı bozuk ya da yedekleme dosyası artık yok

en: The download link is broken, you may have clicked the link from untrusted source
tr: İndirme bağlantısı bozuk, tıkladığınız bağlantının kaynağı güvenilmez olabilir

en: Due to the restriction, some settings can be automatically adjusted, disabled or not available.
tr: Kısıtlama nedeniyle, bazı ayarlar otomatik olarak yapılabilir, etkisizleştirilebilir ya da kullanılamayabilir.

en: Your website is hosted with %s (%s).
tr: Web siteniz %s (%s) ile barındırılıyor.

en: Your hosting provider only allows you to take one backup per month.
tr: Barındırma hizmeti sağlayıcınız ayda yalnız bir yedek almanıza izin veriyor.

en: Your hosting provider only allows you to take one incremental backup per day.
tr: Barındırma hizmeti sağlayıcınız günde yalnız bir artımlı yedek almanıza izin veriyor.

en: You have reached the monthly limit for the number of backups you can create at this time.
tr: Şu anda oluşturabileceğiniz aylık yedekleme sayısı sınırına ulaştınız.

en: Please contact your hosting company (%s) if you require further support.
tr: Daha fazla desteğe gerek duyuyorsanız, lütfen barındırma hizmeti sağlayınız (%s) ile görüşün.

en: You have reached the daily limit for the number of incremental backups you can create at this time.
tr: Şu anda oluşturabileceğiniz günlük yedekleme sayısı sınırına ulaştınız.

en: Current SQL mode:
tr: Geçerli SQL kipi:

en: Failed to backup database table:
tr: Veritabanı tablosu yedeklenemedi:

en: Failed to open directory for reading:
tr: Klasör okunmak üzere açılamadı:

en:  Your hosting provider only allows you to take one incremental backup per day.
tr:  Barındırma hizmeti sağlayıcınız günde yalnız bir artımlı yedek almanıza izin veriyor.

en: Your email backup and a report will be sent to
tr: E-posta yedeğiniz ve raporu şu adrese gönderilecek

en: Warning: You have no clone tokens remaining and either no subscriptions or no subscription that will renew before the clone expiry date.
tr: Uyarı: Kopyalama jetonunuz kalmadı ve herhangi bir aboneliğiniz yok ya da kopyanın son kullanma tarihinden önce yenilenecek bir abonelik yok.

en: Restoring stored routine: %s
tr: Kaydedilmiş yordam geri yükleniyor: %s

en: Warning: if you continue, you will add all backups stored in the configured remote storage directory (whichever site they were created by).
tr: Uyarı: Devam ederseniz, yapılandırılmış uzak depolama klasörüne (hangi site tarafından oluşturulmuşlarsa) kaydedilmiş tüm yedekleri eklemiş olacaksınız.

en: Include all tables not listed below
tr: Aşağıda listelenmeyen tüm tablolar katılsın

en: UpdraftPlus on %s
tr: %s üzerinde UpdraftPlus

en: The list of existing sites has been removed
tr: Mevcut sitelerin listesi kaldırıldı

en: There was an error while trying to remove the list of existing sites.
tr: Mevcut siteler listesini kaldırmaya çalışırken bir hata oluştu.

en: Clear list of existing sites
tr: Mevcut sitelerin listesini temizle

en: Add a site
tr: Site ekle

en: The following remote storage options are configured.
tr: Aşağıdaki uzak depolama seçenekleri yapılandırılmış.

en: No remote storage locations with valid options found.
tr: Geçerli seçeneklere sahip bir uzak depolama konumu bulunamadı.

en: You have chosen to send this backup to remote storage, but no remote storage locations have been selected
tr: Bu yedeklemeyi uzak depolamaya kaydetmeyi seçtiniz. Ancak herhangi bir uzak depolama konumu seçilmemiş

en: Missing pages:
tr: Eksik sayfalar:

en: Please check the error log for more details
tr: Ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın

en: Default template
tr: Varsayılan kalıp

en: Expected parameter(s) missing.
tr: Beklenen parametreler eksik.

en: Under Maintenance
tr: Bakım Yapılıyor

en: This is older than the server which you are now restoring onto (version %s).
tr: Bu sürüm şu an geri yükleme yaptığınız sunucudan daha eski (%s sürümü).

en: You should only proceed if you have checked and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the new %s version.
tr: Yalnız eklentilerin/temaların/diğer bileşenlerin yeni %s sürümü ile uyumlu olduğunu denetlediyseniz ve eminseniz (ya da risk almak istiyorsanız) ilerlemelisiniz.

en: An error occurred while attempting to check the support of stored routines creation (%s %s)
tr: Depolanmış rutin oluşturma desteği denetlenirken bir sorun çıktı (%s %s)

en: An error occurred while attempting to retrieve routine status (%s %s)
tr: Rutin durumu alınırken bir sorun çıktı (%s %s)

en: An error occurred while attempting to retrieve the routine SQL/DDL statement (%s %s)
tr: Rutin SQL/DDL durumu alınırken bir sorun çıktı (%s %s)

en: An error occurred while attempting to retrieve the MySQL global log_bin_trust_function_creators variable %s
tr: MySQL genel log_bin_trust_function_creators değişkeni %s alınırken bir sorun çıktı

en: An error occurred while attempting to set a new value to the MySQL global log_bin_trust_function_creators variable %s
tr: MySQL genel log_bin_trust_function_creators değişkeni %s için yeni bir değer ayarlanırken bir sorun çıktı

en: Skipping table %s: user has chosen not to restore this table
tr: %s tablosu atlanıyor: Kullanıcı bu tabloyu geri yüklememeyi seçti

en: Show more backups...
tr: Diğer yedekleri görüntüle...

en: Show all backups...
tr: Tüm yedekleri görüntüle...

en: Existing backups
tr: Mevcut yedeklemeler

en: If you do not want to restore all your database tables, then choose some to exclude here.
tr: Tüm veritabanı tablolarının geri yüklenmesini istemiyorsanız katılmayacak olanları buradan seçin.

en: %d token | %d tokens
tr[0]: %d jeton
tr[1]: %d jeton

en: The Database connection has been closed and cannot be reopened.
tr: Veritabanı bağlantısı kapatıldı ve yeniden açılamadı.

en: Clone package
tr: Kopya paketi

en: Failed to attach media.
tr: Ortam eklenemedi.

en: Media has been attached to post.
tr: Ortam iletiye eklendi.

en: Failed to detach media.
tr: Ortam kaldırılamadı.

en: Media has been detached from post.
tr: Ortam iletiden kaldırılmış.

en: Failed to delete selected media.
tr: Seçilmiş ortam silinemedi.

en: Unattached
tr: Ayrılmış

en: Use ctrl / cmd + press to select several items, or ctrl / cmd + shift + press to select all in between
tr: Birkaç öge seçmek için ctrl / cmd tuşuna ya da ctrl / cmd + shift tuşlarına basarak tıklayın

en: Selected media has been deleted successfully.
tr: Seçili ortam başarıyla silindi.

en: You have not selected a restore path for your chosen backups
tr: Seçtiğiniz yedekler için henüz bir geri yükleme yolu belirtmemişsiniz

en: %s from now
tr: Şu andan %s sonra

en: Connect to your %s account
tr: %s hesabınızla bağlantı kurun

en: Read more about %s here.
tr: %s hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

en: Start a %s UpdraftVault Subscription
tr: %s UpdraftVault Aboneliğini Başlat

en: Start %s Trial
tr: %s Denemesini Başlat

en: Start %s Subscription
tr: %s Aboneliğini Başlat

en: Please enter your %s email address
tr: Lütfen %s e-posta adresinizi yazın

en: Please enter your %s password
tr: Lütfen %s parolanızı yazın

en: Follow this link for help
tr: Yardım almak için bu bağlantıya tıklayın

en: Connect to your %s
tr: %s depolamanızla bağlantı kurun

en: Back to other %s options
tr: Diğer %s seçeneklerine geri dönün

en: Could not delete old path.
tr: Eski yol silinemedi.

en: Skipping table %s: already restored on a prior run; next table to restore: %s
tr: %s tablosu atlanıyor: Daha önceki bir çalışmada zaten geri yüklenmiş, sıradaki geri yüklenecek tablo: %s

en: Delete selected backups
tr: Seçilmiş yedekleri sil

en: Select all backups
tr: Tüm yedekleri seç

en: Deselect all backups
tr: Tüm yedekleri bırak

en: Add an exclusion rule for %s
tr: %s için katılmayacak öge ekle

en: Retain this many scheduled file backups
tr: Şu sayıda zamanlanmış dosya yedeği tutulsun

en: Retain this many scheduled database backups
tr: Şu sayıda zamanlanmış veritabanı yedeği tutulsun

en: Get %s here
tr: %s uygulamasını şuradan alabilirsiniz

en: Goes to the updraftplus.com checkout page
tr: Updraftplus.com ödeme sayfasına gider

en: Restoring %s1 files out of %s2
tr: Dosyalar geri yükleniyor: %s1 / %s2

en: Finished
tr: Tamamlandı

en: Begun
tr: Başlandı

en: Downloading backup files if needed
tr: Gerek olduğunda yedek dosyaları indiriliyor

en: Preparing backup files
tr: Yedek dosyaları hazırlanıyor

en: Attempts by the browser to contact the website failed.
tr: Web tarayıcı web sitesi ile iletişim kuramadı.

en: Restore error:
tr: Geri yükleme sorunu:

en: Restoration progress:
tr: Geri yükleme işlemi:

en: Cleaning
tr: Temizleniyor

en: Activity log
tr: İşlem günlüğü

en: Verifying
tr: Doğrulanıyor

en: no recent activity; will offer resumption after: %d seconds
tr: son işlem kaydı yok. %d saniye sonra yeniden sürdürülecek

en: last activity: %d seconds ago
tr: son işlem %d saniye önce

en: UpdraftPlus Restoration
tr: UpdraftPlus Geri Yükleme

en: Unable to connect to the filesystem
tr: Dosya sistemi ile bağlantı kurulamadı

en: Choose the components to restore:
tr: Geri yüklenecek bileşenleri seçin:

en: credentials
tr: kimlik doğrulama bilgileri

en: An empty WordPress install
tr: Boş bir WordPress kurulumuna

en: Found and replaced existing table foreign key constraints as the table prefix has changed.
tr: Tablo ön eki değiştirildiğinden, var olan tablo dış anahtar tanımları da bulunup değiştirildi.

en: Clone:
tr: Kopya:

en: (%d archive(s) in set, total %s).
tr: (%s boyutunda %d arşiv dosyası).

en: This current site
tr: Bu geçerli siteye

en: Try it - 1 month for $1!
tr: Deneyin. 1 ay için $1!

en: Try UpdraftVault for 1 month for only $1!
tr: UpdraftVault depolamasını 1 ay için $1 ödeyerek deneyin!

en: If you have a valid Premium license, you get 1GB of storage included.
tr: Geçerli bir Premium lisansınız varsa 1GB depolama alanınız olur.

en: Otherwise, you can try UpdraftVault for 1 month for only $1!
tr: Yoksa, Updraftvault depolamasını 1 ay için $1 ödeyerek deneyebilirsiniz!

en: go here to learn more
tr: ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın

en: dismiss notice
tr: bildirimi yok say

en: Dismiss notice
tr: Bildirimi yok say

en: Clone of %s
tr: %s kopyası

en: More great plugins by the Updraft Team
tr: Updraft ekibinin geliştirdiği diğer harika eklentiler

en: You can test upgrading your site on an instant copy using UpdraftClone credits
tr: UpdraftClone kredileri kullanarak site güncellemelerinizi anlık bir kopya üzerinde deneyebilirsiniz

en: You can test running your site on a different PHP (or WordPress) version using UpdraftClone credits.
tr: UpdraftClone kredileri kullanarak sitenizi farklı bir PHP (ya da WordPress) sürümü ile deneyebilirsiniz.

en: with the option of
tr: şu seçenek ile

en: %s month %s trial
tr: %s ay %s deneme

en: Start Trial
tr: Denemeyi Başlat

en: Start Subscription
tr: Aboneliği Başlat

en: Error: Failed to open local file
tr: Hata: Yerel dosya açılamadı

en: Error: Failed to upload
tr: Hata: Yüklenemedi

en: Login successful; reloading information.
tr: Oturum açıldı. Bilgiler yeniden yükleniyor.

en: Verifying one-time password...
tr: Bir kerelik parola doğrulanıyor...

en: Add this website to UpdraftCentral (remote, centralised control) - free for up to 5 sites.
tr: Bu web sitesini UpdraftCentral (uzak, merkezi denetim) üzerine ekleyin. 5 siteye kadar ücretsiz.

en: Learn more about UpdraftCentral
tr: UpdraftCentral hakkında ayrıntılı bilgi alın

en: You have requested saving to remote storage (%s), but without entering any settings for that storage.
tr: Uzak depolamaya (%s) yükleme isteğinde bulunmuşsunuz ancak bu depolama ile ilgili herhangi bir ayar yapmamışsınız.

en: Make updates easy with UpdraftPlus
tr: UpdraftPlus ile güncellemeleri kolayca yapın

en: Be safe
tr: Güvende kalın

en: backs up automatically when you update plugins, themes or core
tr: eklentileri, temaları ya da çekirdek dosyalarını güncellemeden önce yedekler

en: Save time
tr: Zaman kazanın

en: handles updates automatically as you want them
tr: güncellemeleri istediğiniz zaman otomatik olarak yükler

en: Many sites?
tr: Birkaç siteniz mi var?

en: manages all your WordPress sites at once from one place
tr: tüm WordPress sitelerinizi aynı anda tek bir yerden yönetir

en: authentication failed
tr: kimlik doğrulanamadı

en: error - failed to create and access the container
tr: hata. Kapsayıcı oluşturulamadı ve erişilemedi

en: error - failed to re-assemble chunks
tr: hata. Parçalar yeniden birleştirilemedi

en: error - failed to upload file
tr: hata. Dosya yüklenemedi

en: login failure
tr: oturum açılamadı

en: upload failed
tr: yüklenemedi

en: Error: Failed to initialise
tr: Hata: Hazırlanamadı

en: Need to get space?
tr: Depolama alanı mı gerekli?

en: Already got space?
tr: Zaten depolama alanınız var mı?

en: The directory does not exist, and the attempt to create it failed
tr: Klasör bulunamadı ve oluşturulamadı

en: The higher the value, the more server resources are required to create the archive.
tr: Değer yükseldikçe, arşiv oluşturmak için daha çok sunucu kaynağı gerekir.

en: The backup is being aborted for a repeated failure to progress.
tr: Yinelenen bir ilerleme sorunu nedeniyle yedekleme işleminden vazgeçildi.

en: Incomplete
tr: Tamamlanmamış

en: Goes to updraftplus.com checkout page
tr: Updraftplus.com ödeme sayfasına gider

en: You successfully purchased UpdraftPremium.
tr: UpdraftPremium sürümünü satın aldınız.

en: Follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
tr: Kurulum yönergeleri için bu bağlantıya tıklayın (özellikle 1. adım).

en: Allows you to only backup changes to your files (such as a new image) that have been made to your site since the last backup.
tr: Yalnız son yedeklemeden sonra değişen dosyaların yedeklenmesini sağlar (yeni bir görsel gibi).

en: Your WordPress install has old directories from its state before you restored/migrated (technical information: these are suffixed with -old).
tr: WordPress kurulumunuzda geri yüklenmeden/aktarılmadan önceki durumda eski klasörler var (teknik bilgi: bu klasörlerin sonunda -old eki bulunur).

en: Unzip progress: %d out of %d files
tr: Zip ayıklama işlemi: %d / %d dosya

en: File backup options
tr: Dosya yedekleme seçenekleri

en: This backup set contains incremental backups of your files; please select the time you wish to restore your files to
tr: Bu yedek paketinde dosyaların artımlı yedeği var. Lütfen dosyalarınızın geri yüklenmesini istediğiniz zamanı seçin

en: Take a new backup
tr: Yeni bir yedek al

en: Take an incremental backup
tr: Artımlı bir yedek al

en: Incremental backups are a feature of %s (upgrade by following this link).
tr: Artımlı yedekler bir %s özelliğidir (bu bağlantıya tıklayarak yükseltebilirsiniz).

en: Find out more about incremental backups here.
tr: Artımlı yedekler hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

en: Restore files from
tr: Dosyaları şuradan geri yükle

en: to take incremental backups
tr: artımlı yedek almak için

en: Incremental backups
tr: Artımlı yedekler

en: Perform a backup
tr: Bir yedek alın

en: Could not copy file.
tr: Dosya kopyalanamadı.

en: Could not extract file from archive.
tr: Dosya arşivden ayıklanamadı.

en: Could not create directory.
tr: Klasör oluşturulamadı.

en: Could not retrieve file from archive.
tr: Dosya arşivden alınamadı.

en: Incompatible Archive.
tr: Arşiv uyumsuz.

en: Could not access filesystem.
tr: Dosya sistemine erişilemedi.

en: Add changed files (incremental backup) ...
tr: Değiştirilmiş dosyaları ekle (artımlı yedek)...

en: %s logo
tr: %s logosu

en: Clone region:
tr: Kopya bölgesi:

en: Read more about Easy Updates Manager
tr: Kolay Güncelleme Yöneticisi hakkında ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın

en: Edit
tr: Düzenle

en: Your database user does not have permission to drop tables
tr: Veritabanı kullanıcınızın tabloları silme izni yok

en: Found SET NAMES %s, but changing to %s as suggested by WPDB::determine_charset().
tr: SET NAMES %s bulundu, ancak WPDB::determine_charset() tarafından önerilen %s olarak değiştiriliyor.

en: Exclude files/directories
tr: Dosyalar/klasörler katılmasın

en: Select a way to exclude files or directories from the backup
tr: Yedeğe katılmayacak dosya ya da klasörlerin bulunduğu yolu seçin

en: File/directory
tr: Dosyalar ve klasörler

en: Select a file/folder which you would like to exclude
tr: Katılmasını istemediğiniz bir dosya/klasör seçin

en: Type an extension like zip
tr: Zip gibi bir uzantı yazın

en: All files beginning with these characters
tr: Şu karakterler ile başlayan dosyalar

en: Type a file prefix
tr: Bir dosya ön eki yazın

en: Add an exclusion rule
tr: Katılmayacak öge ekle

en: Confirm change
tr: Değişikliği onayla

en: Ask WordPress to automatically update UpdraftPlus when it finds an available update.
tr: Bir güncelleme yayınlandığında UpdraftPlus eklentisi WordPress tarafından otomatik olarak güncellenir.

en: Or, use an UpdraftClone key
tr: Ya da bir UpdraftClone anahtarı kullanın

en: You can find out more about clone keys here.
tr: Kopyalama anahtarları hakkında ayrıntılı bilgileri burada bulabilirsiniz.

en: Automatic updates
tr: Otomatik güncellemeler

en: All files beginning with given characters
tr: Belirtilen karakterlerle başlayan tüm dosyalar

en: All files with this extension
tr: Bu uzantıya sahip tüm dosyalar

en: The preparation of the clone data has been aborted.
tr: Kopyalama verilerinin hazırlanmasından vazgeçildi.

en: Are you sure you want to remove this exclusion rule?
tr: Bu katmama kuralını silmek istediğinize emin misiniz?

en: Please select a file/folder which you would like to exclude
tr: Lütfen katılmamasını istediğiniz bir dosya/klasör seçin

en: Please enter a file extension, like zip
tr: Lütfen zip gibi bir dosya uzantısı yazın

en: Please enter a valid file extension
tr: Lütfen geçerli bir dosya uzantısı yazın

en: Please enter characters that begin the filename which you would like to exclude
tr: Lütfen katılmamasını istediğiniz dosya adının başlangıç karakterlerini yazın

en: Please enter a valid file name prefix
tr: Lütfen geçerli bir dosya adı ön eki yazın

en: The exclusion rule which you are trying to add already exists
tr: Eklemeye çalıştığınız katmama kuralı zaten var

en: UpdraftClone key is required.
tr: UpdraftClone anahtarı gerekli.

en: Ask WordPress to update UpdraftPlus automatically when an update is available
tr: Bir güncelleme yayınlandığında WordPress, UpdraftPlus eklentisini otomatik olarak güncellesin

en: Exclude these from
tr: Katılmayacaklar -

en: Your clone has started, network information is not yet available but will be displayed here and at your updraftplus.com account once it is ready.
tr: Kopyanız başlatıldı, ağ bilgileri henüz kullanılamıyor ancak hazır olduğunda burada ve updraftplus.com hesabınızda görüntülenecek.

en: WordPress installed
tr: WordPress kuruldu

en: Receiving site data
tr: Site verileri alınıyor

en: Site data received
tr: Site verileri alındı

en: Deploying site data
tr: Site verileri gönderiliyor

en: Site data has been deployed
tr: Site verileri gönderildi

en: Clone ready
tr: Kopya hazır

en: WordPress installed; now awaiting the site data to be sent.
tr: WordPress kuruldu; site verilerinin gönderilmesi bekleniyor.

en: The site data has all been received, and its import has begun.
tr: Site verilerinin tümü alındı ve içe aktarılmaya başlandı.

en: %s archives remain
tr: %s arşiv kaldı

en: Your UpdraftClone is still setting up.
tr: UpdraftClone kurulumunuz sürüyor.

en: You can check the progress here or in %s
tr: İlerlemeyi buradan ya da %s üzerinden görebilirsiniz

en: To read FAQs/documentation about UpdraftClone, go here.
tr: UpdraftClone hakkında SSS/belgeleri okumak için buraya tıklayın.

en: your UpdraftPlus.com account
tr: UpdraftPlus.com hesabınız

en: log results to console
tr: sonuçları konsola gönder

en: Migrate (create a copy of a site on hosting you control)
tr: Aktarın (bir siteyi kendi barındırma hizmetiniz üzerine kopyalayın)

en: The backup was aborted
tr: Yedekleme işleminden vazgeçildi

en: Try UpdraftVault!
tr: UpdraftVault depolamasını deneyin!

en: UpdraftVault is our remote storage which works seamlessly with UpdraftPlus.
tr: UpdraftVault, UpdraftPlus ile birlikte çalışan uzak depolama alanımızdır.

en: Find out more here.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

en: Forbid non-administrators to login to WordPress on your clone
tr: Yönetici olmayan kullanıcıların kopyanız üzerinde WordPress oturumu açması engellensin

en: Your clone has started and will be available at the following URLs once it is ready.
tr: Kopyanız başlatıldı ve hazır olduğunda şu adreste kullanılabilir olacak.

en: Front page:
tr: Ön sayfa:

en: Dashboard:
tr: Pano:

en: Your clone will now deploy this data to re-create your site.
tr: Kopyanız şimdi sitenizi yeniden oluşturmak için bu verileri gönderecek.

en: You can buy more temporary clone tokens here.
tr: Buradan daha fazla geçici kopya jetonu satın alabilirsiniz.

en: Current clones
tr: Var olan kopyalar

en: manage
tr: yönet

en: Unable to get renew date
tr: Yenilenme tarihi alınamadı

en: Your clone will renew on:
tr: Kopyanızın yenilenme tarihi:

en: Manage your clones
tr: Kopyalarınızı yönetin

en: Back
tr: Geri dön

en: Skip this step
tr: Bu adımı atla

en: End tour
tr: Turu tamamla

en: UpdraftPlus settings
tr: UpdraftPlus ayarlar

en: Welcome to UpdraftPlus
tr: UpdraftPlus uygulamasına hoş geldiniz

en: the world’s most trusted backup plugin!
tr: Dünya'nın en güvenilen yedekleme eklentisi!

en: Press here to start!
tr: Başlamak için buraya tıklayın!

en: Your first backup
tr: İlk yedeğiniz

[ctx: updraftplus]
en: To make a simple backup to your server, press this button. Or to setup regular backups and remote storage, go to %s settings %s
tr: Sunucunuz üzerine bir yedek almak için bu düğmeye tıklayın ya da %s ayarlar %s bölümüne giderek düzenli yedekleme ve uzak depolama özelliklerini kullanın

en: Manual backup options
tr: El ile yedekleme seçenekleri

en: Select what you want to backup
tr: Neyi yedeklemek istediğinizi seçin

en: Creating your first backup
tr: İlk yedeğiniz hazırlanıyor

en: Press here to run a manual backup.
tr: Yedeklemeyi el ile başlatmak için buraya tıklayın.

[ctx: Translators: %s is a bold tag.]
en: But to avoid server-wide threats backup regularly to remote cloud storage in %s settings %s
tr: Sunucu tarafında çıkabilecek sorunlara karşı %s ayarlar %s bölümünden uzak depolama üzerine düzenli yedek alınmasını sağlayın

en: Go to settings
tr: Ayarlara git

en: Congratulations! Your first backup is running.
tr: Tebrikler! İlk yedeğiniz alınıyor.

en: Choose your backup schedule
tr: Yedekleme zamanlamanızı seçin

en: Choose the schedule that you want your backups to run on.
tr: Yedek alınmasını istediğiniz zamanları belirtin.

en: More settings
tr: Diğer ayarları yapın

en: Look through the other settings here, making any changes you’d like.
tr: Buradan diğer ayarlara bakabilir ve istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

en: Save
tr: Ayarları kaydedin

en: Press here to save your settings.
tr: Ayarlarınızı kaydetmek için buraya tıklayın.

en: Congratulations, your settings have successfully been saved.
tr: Tebrikler, ayarlarınız kaydedildi.

en: Control all your backups in one place
tr: Tüm yedeklerinizi tek noktadan yönetin

en: Do you have a few more WordPress sites you want to backup? If yes you can save hours by controlling all your backups in one place from UpdraftCentral.
tr: Birkaç WordPress sitesini mi yedeklemek istiyorsunuz? Öyle ise, tüm yedeklerinizi UpdraftCentral üzerinde tek noktadan yöneterek saatlerce zaman kazanabilirsiniz.

en: Thank you for taking the tour.
tr: Tura katıldığınız için teşekkürler.

en: UpdraftPlus Premium and addons
tr: UpdraftPlus Premium ve eklentileri

en: UpdraftPlus Premium has many more exciting features!
tr: UpdraftPlus Premium pek çok heyecan verici özelliğe sahiptir!

en: Finish
tr: Bitti

[ctx: Translators: UpdraftVault is a product name and should not be translated.]
en: To get started with UpdraftVault, select one of the options below:
tr: UpdraftVault kullanmaya başlamak için aşağıdakilerden birini seçin:

en: Connect to updraftplus.com
tr: Updraftplus.com bağlantısı kur

en: Log in here to enable all the features you have access to.
tr: Erişiminiz olan tüm özellikleri kullanabilmek için buradan oturum açın.

en: Take Tour
tr: Tura Başla

en: Closing 1st October 2018
tr: Kapanış 1 Ekim 2018

en: error: %s (see log file for more)
tr: hata: %s (ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın)

en: failed to upload file to %s (see log file for more)
tr: dosya %s üzerine yüklenemedi (ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın)

en: Press this button to take a tour of the plugin.
tr: Eklenti turuna bakmak için bu düğmeye tıklayın.

en: Reset tour
tr: Turu yeniden başlat

en: Create a temporary clone on our servers (UpdraftClone)
tr: Sunucularımızda (UpdraftClone) geçici bir kopya oluştur

en: Read FAQs here.
tr: SSS bölümüne bakabilirsiniz.

en: You can buy UpdraftClone tokens from our shop, here.
tr: UpdraftClone jetonlarını buraya tıklayarak mağazamızdan alabilirsiniz.

en: Easy
tr: Kolay

en: Reliable
tr: Güvenilir

en: Runs on capacity from a leading cloud computing provider.
tr: Önde gelen bulut hizmeti sağlayıcılarının kapasitesini kullanır.

en: Secure
tr: Güvenli

en: One VPS (Virtual Private Server) per clone, shared with nobody.
tr: Her kopya için bir VPS (Virtual Private Server), kimseyle paylaşılmaz.

en: Fast
tr: Hızlı

en: Takes just the time needed to create a backup and send it.
tr: Yalnız yedeğin hazırlanması ve gönderilmesi kadar zaman alır.

en: Flexible
tr: Esnek

en: If you want, test upgrading to a different PHP or WP version.
tr: İsterseniz, farklı bir PHP ya da WP sürümüne yükseltmeyi deneyin.

en: To create a temporary clone you need credit in your account.
tr: Geçici bir kopya oluşturulabilmesi için hesabınızda jeton bulunmalıdır.

en: To create a temporary clone you need: 1) credit in your account and 2) to connect to your account, below.
tr: Geçici bir kopya oluşturmak için şunlar gereklidir: 1) hesabınızda jetonlar 2) aşağıdan hesabınızla bağlantı.

en: Not got an account? Get one by buying some tokens here.
tr: Hesabınız yok mu? Buradan jeton satın alarak hesap açabilirsiniz.

en: I accept the UpdraftClone terms and conditions
tr: UpdraftClone hüküm ve koşullarını kabul ediyorum

en: Select All
tr: Tümünü Seç

en: WooCommerce plugins
tr: WooCommerce eklentileri

en: You can find your temporary clone information in your updraftplus.com account here.
tr: Updraftplus.com hesabınızdaki geçici kopyanız ile ilgili bilgileri burada bulabilirsiniz.

en: Choose a default for each table
tr: Her tablonun varsayılanını seçin

en: Failed to upload %s
tr: %s yüklenemedi

en: failed to list files
tr: dosyalar listelenemedi

en: This storage method does not allow downloading
tr: Bu depolama yönteminde indirmeye izin verilmez

en: Failed to download %s
tr: %s indirilemedi

en: Failed to download
tr: İndirilemedi

en: Failed: We were not able to place a file in that directory - please check your credentials.
tr: Başarısız: Bu klasörde bir dosya oluşturulamadı. Lütfen kimlik doğrulama bilgilerinizi denetleyin.

en: Remote storage: %s
tr: Uzak depolama: %s

en: Other great plugins
tr: Diğer harika eklentiler

en: Premium / Find out more
tr: Premium / Ayrıntılı bilgi alın

en: Backup
tr: Yedekle

en: Backup / Restore
tr: Yedekle / Geri Yükle

en: Clone server being provisioned and booted (can take several minutes)
tr: Uzak sunucu hazırlandı ve başlatıldı (erişilebilmesi bir kaç dakika alabilir)

en: Sending files to remote site
tr: Dosyalar uzak siteye gönderiliyor

en: Requested character set (%s) is not present - changing to %s.
tr: İstenilen karakter kümesi (%s) bulunamadı. %s olarak değiştiriliyor.

en: More information here.
tr: Buradan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

en: For longer help, including screenshots, follow this link.
tr: Ekran görüntülerini de içeren, ayrıntılı bir yardım almak için, bu bağlantıya tıklayın.

en: Migrate / Clone
tr: Aktar / Kopyala

en: Only allow this backup to be deleted manually (i.e. keep it even if retention limits are hit).
tr: Bu yedek yalnız el ile silinebilsin (tutulma sınırlaması aşılsa bile tutulur).

en: The creation of your data for creating the clone should now begin.
tr: Şimdi kopyayı oluşturmak için verileriniz eklenmeye başlamalıdır.

en: Backup data will be sent to:
tr: Yedekleme verileri şuraya gönderilecek:

en: site not found
tr: site bulunamadı

en: If sending directly from site to site does not work for you, then there are three other methods - please try one of these instead.
tr: Siteden siteye doğrudan gönderimi kullanamıyorsanız, kullanabileceğiniz üç yöntem daha var. Onlardan birini deneyin.

en: Also send this backup to the active remote storage locations
tr: Bu yedek ayrıca etkin uzak depolama konumlarına gönderilsin

en: A key with this name already exists; you must use a unique name.
tr: Aynı adlı bir anahtar zaten var. Eşsiz bir ad kullanmalısınız.

en: You must copy and paste this key on the sending site now - it cannot be shown again.
tr: Gönderen site üzerinde bu anahtarı kopyalayıp yapıştırmalısınız. Anahtar yeniden görüntülenmez.

en: key
tr: anahtar

en: The entered key was the wrong length - please try again.
tr: Yazılan anahtarın uzunluğu hatalı. Yeniden deneyin.

en: The entered key was corrupt - please try again.
tr: Yazılan anahtar hatalı. Yeniden deneyin.

en: The entered key does not belong to a remote site (it belongs to this one).
tr: Yazılan anahtar bir uzak siteye ait değil (bu siteye ait).

en: The key was successfully added.
tr: Anahtar eklendi.

en: It is for sending backups to the following site:
tr: Bu yedekleri şu siteye göndermek içindir:

en: No receiving sites have yet been added.
tr: Henüz bir alıcı site eklenmemiş.

en: No keys to allow remote sites to send backup data here have yet been created.
tr: Henüz uzak sitelerin yedek verilerini buraya göndermesini sağlayacak bir anahtar oluşturulmamış.

en: Existing keys
tr: Var olan anahtarlar

en: Refresh connection
tr: Bağlantıyı yenile

en: Welcome to your UpdraftClone (temporary clone)
tr: UpdraftClone (geçici) kopyanıza hoş geldiniz

en: UpdraftPlus temporary clone user login settings:
tr: UpdraftPlus geçici kopya kullanıcı oturumu açma ayarları:

en: You can forbid non-admins logins to this cloned site by checking the checkbox below
tr: Aşağıdaki seçenek etkinleştirildiğinde, yönetici olmayan kullanıcıların bu geçici kopya üzerinde oturum açması engellenir

en: Allow only administrators to log in
tr: Yalnız yöneticiler oturum açabilsin

en: Every hour
tr: 1 saatte bir

en: Processing
tr: İşleniyor

en: Backup, update and manage all your WordPress sites from one dashboard
tr: Tüm WordPress sitelerinizi tek panodan yedekleyebilir, güncelleyebilir ve yönetebilirsiniz

en: Connect this site to UpdraftCentral Cloud
tr: Bu site ile UpdraftCentral Cloud bağlantısı kurun

en: Or if you prefer to self-host, then you can get the self-hosted version here.
tr: Ya da sitenizi kendiniz barındırmayı yeğliyorsanız, ilgili sürümü buradan alabilirsiniz.

en: Go here to connect it.
tr: Bağlantı kurmak için buraya tıklayın.

en: Login or register for UpdraftCentral Cloud
tr: UpdraftCentral Cloud oturumu ya da hesabı açın

en: Add this website to your UpdraftCentral Cloud dashboard at updraftplus.com.
tr: Bu web sitesini updrafplus.com sitesindeki UpdraftCentral Cloud panonuza ekleyin.

en: If you already have an updraftplus.com account, then enter the details below.
tr: Zaten bir updraftplus.com hesabınız varsa aşağıya bilgilerini yazın.

en: If not, then choose your details and a new account will be registered.
tr: Hesabınız yoksa bilgilerinizi seçin ve yeni bir hesap açın.

en: Login or register with this email address
tr: Bu e-posta adresi ile oturum ya da hesap açın

en: I consent to %s
tr: %s için onay veriyorum

en: UpdraftPlus.Com account terms and policies
tr: UpdraftPlus.Com hesabı kullanma koşulları ve ilkeleri

en: Connect to UpdraftCentral Cloud
tr: UpdraftCentral Cloud Bağlantısı Kur

en: Your web-server does not have the %s module installed.
tr: Web sunucunuzda %s modülü kurulu değil.

en: Without it, encryption will be a lot slower.
tr: Bu olmadan şifreleme çok daha yavaş yapılır.

en: Please read %s for use of our %s authorization app (none of your backup data is sent to us).
tr: Lütfen %s okuyarak %s kimlik doğrulama uygulamasını kullanma koşullarımızı öğrenin (yedek verileriniz bize gönderilmez).

en: this privacy policy
tr: bu gizlilik ilkesini

en: Available temporary clone tokens:
tr: Kullanılabilecek geçici kopya jetonları:

en: Create clone
tr: Kopya oluştur

en: Login successful.
tr: Oturum açıldı.

en: Please follow this link to open %s in a new window.
tr: Yeni bir pencerede açmak için %s bağlantısına tıklayın.

en: Registration successful.
tr: Kayıt tamamlandı.

en: Both email and password fields are required.
tr: E-posta ve parola alanlarının ikisi de yazılmalıdır.

en: An email is required and needs to be in a valid format.
tr: Geçerli bir e-posta adresi yazılmalıdır.

en: Trouble connecting? Try using an alternative method in the advanced security options.
tr: Bağlantı kurmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Gelişmiş güvenlik ayarları bölümünden alternatif bir yöntem kullanmayı deneyin.

en: Perhaps you would want to login instead.
tr: Belki onun yerine oturum açmak istersiniz.

en: Please wait while the system generates and registers an encryption key for your website with UpdraftCentral Cloud.
tr: Lütfen sistem UpdraftCentral Cloud üzerinden web siteniz için bir şifreleme anahtarı üretip kaydederken bekleyin.

en: Please wait while you are redirected to UpdraftCentral Cloud.
tr: Lütfen UpdraftCentral Cloud sitesine yönlendirilirken bekleyin.

en: You need to read and accept the UpdraftCentral Cloud data and privacy policies before you can proceed.
tr: İlerlemeden önce UpdraftCentral Cloud veri ve gizlilik ilkelerini okuyup kabul etmeniz gerekir.

en: You can also close this wizard.
tr: İsterseniz bu yardımcıyı kapatabilirsiniz.

en: For future control of all your UpdraftCentral connections, go to the "Advanced Tools" tab.
tr: Gelecekte tüm UpdraftCentral bağlantılarınızı denetlemek için 'Uzman Araçları' sekmesine bakın.

en: Not yet got an account (it's free)? Go get one!
tr: Bir hesabınız yok mu? İsterseniz bir tane açabilirsiniz (ücretsiz)!

en: Connect with your UpdraftPlus.Com account
tr: UpdraftPlus.com hesabınızla bağlantı kurun

en: Forgotten your details?
tr: Bilgilerinizi mi unuttunuz?

en: One Time Password (check your OTP app to get this password)
tr: Tek Kullanımlık Parola (bu parolayı almak için Tek Kullanımlık Parola uygulamanıza bakın)

en: press here
tr: buraya tıklayın

en: The file %s has a "byte order mark" (BOM) at its beginning. | The files %s have a "byte order mark" (BOM) at their beginning.
tr[0]: %s dosyanın başlangıcında "byte order mark" (BOM) bilgisi var.
tr[1]: %s dosyanın başlangıcında "byte order mark" (BOM) bilgisi var.

en: (current version)
tr: (geçerli sürüm)

en: UpdraftPlus News
tr: UpdraftPlus Haberleri

en: Dismiss all UpdraftPlus news
tr: Tüm UpdraftPlus haberlerini kapat

en: Are you sure you want to dismiss all UpdraftPlus news forever?
tr: Tüm UpdraftPlus haberlerini süresiz olarak kapatmak istediğinize emin misiniz?

en: Upload
tr: Yükle

en: Local backup upload has started; please check the log file to see the upload progress
tr: Yerel yedeğin yüklenmesine başlandı. Yükleme ilerlemesini denetlemek için günlük dosyasına bakın

en: You must select at least one remote storage destination to upload this backup set to.
tr: Bu yedek paketinin yükleneceği en az bir uzak depolama hedefi seçmelisiniz.

en: (already uploaded)
tr: (zaten yüklenmiş)

en: Please specify the Microsoft OneDrive folder name, not the URL.
tr: Lütfen Microsoft OneDrive klasörünün adını yazın, adresini değil.

en: After pressing this button, you can select where to upload your backup from a list of your currently saved remote storage locations
tr: Bu düğmeye tıkladıktan sonra, kaydedilmiş uzak depolama konumlarından yedeğinizi yüklemek istediğinizi seçin

en: Upload backup
tr: Yedeği depolamaya yükle

en: Select the remote storage destinations you want to upload this backup set to
tr: Bu yedek paketinin yükleneceği uzak depolama hedeflerini seçin

en: Only email the database backup
tr: E-posta ile yalnız veritabanı yedeği gönderilsin

en: Interested in knowing about your UpdraftPlus.Com password security? Read about it here.
tr: UpdraftPlus.Com parola güvenliğiniz ile ilgili bilgi almak ister misiniz? Burayı okuyun.

en: WP-CLI support
tr: WP-CLI desteği

en: WP-CLI commands to take, list and delete backups.
tr: Yedekleri alma, listeleme ve silme WP-CLI komutları.

en: WP CLI
tr: WP-CLI

en: Failed to read the manifest file from backup.
tr: Yedekten envanter dosyası okunamadı.

en: Failed to find a manifest file in the backup.
tr: Yedek içinde bir envanter dosyası bulunamadı.

en: Failed to read from the working directory.
tr: Çalışma klasörü okunamadı.

en: This functionality has been disabled by the site administrator.
tr: Bu özellik site yöneticisi tarafından devre dışı bırakılmış.

en: Thank you for installing UpdraftPlus!
tr: UpdraftPlus eklentisini kurduğunuz için teşekkürler!

en: Super-charge and secure your WordPress site with our other top plugins:
tr: Diğer başarılı eklentilerimiz ile WordPress sitenizi canlandırın ve güvenliğini sağlayın:

en: is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
tr: birkaç web sitesini tek bir yerden yönetmek, güncellemek ve yedeklemek için etkili bir yöntem.

en: (Nothing has been logged yet)
tr: (Henüz bir günlük kaydı yok)

en: authentication error
tr: kimlik doğrulama hatası

en: Remote storage method and instance id are required for authentication.
tr: Kimlik doğrulaması için uzak depolama yöntemi ve kopya kodu gereklidir.

en: Ensure you are logged into the correct account before continuing.
tr: İlerlemeden önce doğru hesap ile oturum açtığınızdan emin olun.

en: Currently enabled
tr: Şu anda etkin

en: Currently disabled
tr: Şu anda devre dışı

en: Get it here
tr: Şuradan alabilirsiniz

en: You are currently using the free version of UpdraftPlus.
tr: Şu anda ücretsiz UpdraftPlus Free sürümünü kullanıyorsunuz.

en: If you have purchased from UpdraftPlus.Com, then follow this link to the installation instructions (particularly step 1).
tr: UpdraftPlus.Com üzerinden satın aldıysanız kurulum yönergeleri için bu bağlantıya tıklayın (özellikle 1. adım).

en: remote site
tr: uzak site

en: At your UpdraftCentral dashboard you should press the "Add Site" button then paste the key in the input box.
tr: UpdraftCentral panonuzda "Site Ekle" düğmesine tıklayıp anahtarı yapıştırın.

en: Self-hosted dashboard
tr: Kendi barındırdığınız pano

en: A website where you have installed %s
tr: %s kurulu olan bir web sitesi

en: Enter the URL where your self-hosted install of UpdraftCentral is located:
tr: Kendi barındırdığınız UpdraftCentral kurulumun bulunduğu adresi yazın:

en: URL for the site of your UpdraftCentral dashboard
tr: Sitenizin UpdraftCentral panosunun adresi

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the collation (%s) used in the database which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support multiple collations (%s) used in the database which you are trying to import.
tr[0]: Bu WordPress sitesinin veritabanı sunucusu içe aktarmaya çalıştığınız veritabanında kullanılan karşılaştırmayı (%s) desteklemiyor.
tr[1]: Bu WordPress sitesinin veritabanı sunucusu içe aktarmaya çalıştığınız veritabanında kullanılan birkaç karşılaştırmayı (%s) desteklemiyor.

en: You can choose another suitable collation instead and continue with the restoration (at your own risk).
tr: Yerine kullanılmak üzere uygun başka bir karşılaştırma seçerek geri yüklemeyi sürdürebilirsiniz (sorumluluk size aittir).

en: Your chosen replacement collation
tr: Yerine kullanılmak üzere seçtiğiniz karşılaştırma

en: Requested table collation (%1$s) is not present - changing to %2$s. | Requested table collations (%1$s) are not present - changing to %2$s.
tr[0]: Gereken tablo karşılaştırması (%1$s) bulunamadı. %2$s olarak değiştiriliyor.
tr[1]: Gereken tablo karşılaştırmaları (%1$s) bulunamadı. %2$s olarak değiştiriliyor.

en: The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character set (%s) which you are trying to import. | The database server that this WordPress site is running on doesn't support the character sets (%s) which you are trying to import.
tr[0]: Bu WordPress sitesinin veritabanı sunucusu içe aktarmaya çalıştığınız veritabanında kullanılan karakter kümesini (%s) desteklemiyor.
tr[1]: Bu WordPress sitesinin veritabanı sunucusu içe aktarmaya çalıştığınız veritabanında kullanılan karakter kümelerini (%s) desteklemiyor.

en: You can choose another suitable character set instead and continue with the restoration at your own risk.
tr: Yerine kullanılmak üzere uygun başka bir karakter kümesi seçerek geri yüklemeyi sürdürebilirsiniz (sorumluluk size aittir).

en: Your chosen character set to use instead:
tr: Yerine kullanılmak üzere seçtiğiniz karakter kümesi:

en: Requested table character set (%s) is not present - changing to %s.
tr: Gereken tablo karakter kümesi (%s) bulunamadı. %s olarak değiştiriliyor.

en: Please enter a valid URL e.g http://example.com
tr: Lütfen http://websitesi.com gibi geçerli bir adres yazın

en: You now need to copy the key below and enter it at your %s.
tr: Şimdi aşağıdaki anahtarı kopyalayıp %s üzerine yapıştırın.

en: Detailed instructions for this can be found at %s
tr: Bununla ilgili ayrıntılı bilgiler için %s adresine bakabilirsiniz

en: You can now control this site via your UpdraftCentral dashboard at %s.
tr: Artık bu siteyi %s adresindeki UpdraftCentral panosu ile kontrol edebilirsiniz.

en: There are no UpdraftCentral dashboards that can currently control this site.
tr: Şu anda bu siteyi kontrol eden bir UpdraftCentral panosu yok.

en: Manage existing keys (%d)...
tr: Var olan anahtarları yönet (%d)...

en: Connect this site to an UpdraftCentral dashboard found at...
tr: Bu site ile şunlardan birindeki UpdraftCentral panosu arasında bağlantı kurun...

en: i.e. if you have %s there
tr: örneğin orada %s varsa

en: an account
tr: bir hesap

en: Next
tr: Sonraki

en: UpdraftCentral dashboard connection details
tr: UpdraftCentral pano bağlantısı ayrıntıları

en: Create another key
tr: Başka bir anahtar üret

en: This backup set is of this site, but at the time of the backup you were using %s, whereas the site now uses %s.
tr: Bu yedek paketi bu siteye ait. Ancak sitede şu anda %s kullanılıyorken, yedek alındığında %s kullanılıyormuş.

en: the migrator add-on
tr: migrator eklentisi

en: UpdraftCentral key created successfully
tr: UpdraftCentral anahtarı oluşturuldu

en: Please enter the URL where your UpdraftCentral dashboard is hosted.
tr: Lütfen UpdraftCentral panonuzun barındırıldığı adresi yazın.

en: A PHP exception (%s) has occurred: %s
tr: Bir PHP sorunu (%s) çıktı: %s

en: A PHP fatal error (%s) has occurred: %s
tr: Ciddi bir PHP sorunu (%s) çıktı: %s

en: Follow this link to remove these settings for %s.
tr: %s ayarlarını silmek için bu bağlantıya tıklayın.

en: To de-authorize UpdraftPlus (all sites) from accessing your Google Drive, follow this link to your Google account settings.
tr: UpdraftPlus (tüm siteler) tarafından Google Drive alanınıza erişilmesini istemiyorsanız Google hesap ayarlarınıza gitmek için bu bağlantıya tıklayın.

en: WordPress Core
tr: WordPress Çekirdeği

en: Browse contents
tr: İçeriklere göz at

en: With UpdraftPlus Premium, you can directly download individual files from here.
tr: UpdraftPlus Premium sürümü ile istediğiniz dosyaları buradan doğrudan indirebilirsiniz.

en: Browsing zip file
tr: ZIP dosyasına göz atılıyor

en: Select a file to view information about it
tr: Bilgilerini görüntülemek istediğiniz dosyayı seçin

en: Search
tr: Arama

en: Loading log file
tr: Günlük dosyası yükleniyor

en: An error occurred when fetching storage module options:
tr: Depolama modülü seçenekleri alınırken bir sorun çıktı:

en: Error: invalid path
tr: Hata: Yol geçersiz

en: Press here to download or browse
tr: Paketi indirmek ya da göz atmak için buraya tıklayın -

en: Extra database
tr: Ek veritabanı

en: archive
tr: arşiv

en: You have chosen to backup a database, but no tables have been selected
tr: Bir veritabanını yedeklemeyi seçmişsiniz ancak herhangi bir tablo seçilmemiş

en: HTTP code:
tr: HTTP kodu:

en: Any settings in your .htaccess or web.config file that affects the maximum upload or post size.
tr: .htaccess veya web.config dosyanızdaki en büyük yükleme ya da gönderme boyutunu etkileyen tüm ayarlar.

en: The available memory on the server.
tr: Sunucuda kullanılabilecek bellek.

en: That you are attempting to upload a zip file previously created by UpdraftPlus.
tr: Daha önce UpdraftPlus tarafından oluşturulmuş bir zip dosyasını yüklemeyi deniyorsunuz.

en: Further information may be found in the browser JavaScript console, and the server PHP error logs.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için tarayıcı JavaScript konsoluna ve sunucu PHP hata günlüklerine bakabilirsiniz.

en: Skipped tables:
tr: Atlanan tablolar:

en: All WordPress tables will be backed up.
tr: Tüm WordPress tabloları yedeklenecek.

en: With UpdraftPlus Premium, you can choose to backup non-WordPress tables, backup only specified tables, and backup other databases too.
tr: UpdraftPlus Premium sürümü ile WordPress dışındaki tabloları yedeklemeyi, yalnız belirtilen tabloları yedeklemeyi ve diğer veritabanlarını yedeklemeyi de seçebilirsiniz.

en: Backup WordPress core and non-WP files and databases.
tr: WordPress çekirdeğini ve WordPress dışındaki dosyalar ile veritabanlarını yedekler.

en: Network and multisite
tr: Ağ ve çoklu site

en: Network / multisite
tr: Ağ / Çoklu Site

en: Backup WordPress multisites (i.e, networks), securely.
tr: Çoklu WordPress sitelerini (ağları) güvenli olarak yedekler.

en: Backup time and scheduling
tr: Yedekleme zamanı ve zamanlama

en: Set exact times to create or delete backups.
tr: Yedeklerin oluşturulacağı ya da silineceği zamanlar ayarlanabilir.

en: More database options
tr: Diğer veritabanı seçenekleri

en: Encrypt your sensitive databases (e.g. customer information or passwords); Backup external databases too.
tr: Hassas bilgiler bulunan veritabanlarınızı (müşteri bilgileri ya da parolalar gibi) şifreler. Dış veritabanlarını da yedekler.

en: Sophisticated reporting and emailing capabilities.
tr: Ayrıntılı rapor ve e-posta yetenekleri.

en: No ads
tr: Reklamsız

en: Tidy things up for clients and remove all adverts for our other products.
tr: Müşterilerinizin kafasını karıştırmamak için diğer tüm ürün reklamları kaldırılır.

en: Importer
tr: İçe Aktarıcı

en: Some backup plugins can't restore a backup, so Premium allows you to restore backups from other plugins.
tr: Bazı yedekleme eklentileri yedekleri geri yüklemez. Premium sürümü diğer eklentilerin yedeklerinin de geri yüklenebilmesini sağlar.

en: Lock access to UpdraftPlus via a password so you choose which admin users can access backups.
tr: UpdraftPlus erişimi bir parola ile kısıtlanarak, hangi yönetici kullanıcıların yedeklere erişebileceği belirlenebilir.

en: UpdraftPlus has its own embedded storage option, providing a zero-hassle way to download, store and manage all your backups from one place.
tr: UpdraftPlus kendi gömülü depolama seçeneğine sahiptir. Tüm yedeklerinizi tek bir yerden indirmek, depolamak ve yönetmek gibi özellikleri sıfır zahmet ile sunar.

en: Find out more
tr: Ayrıntılı bilgi alın

en: After you've backed up your database, we recommend you install our WP-Optimize plugin to streamline it for better website performance.
tr: Veritabanınızı yedekledikten sonra, web sitenizin başarımını iyileştirmek için WP-Optimize eklentisini kurmanız önerilir.

en: Remote storage
tr: Uzak depolamayı seçin

en: UpdraftPlus Tour
tr: UpdraftPlus Turu

en: Read more
tr: Ayrıntılı bilgi alın

en: Recommended: optimize your database with WP-Optimize.
tr: Öneri: WP-Optimize eklentisini kurarak veritabanınızı ile en iyi duruma getirebilirsiniz.

en: Free
tr: Ücretsiz

en: Installed
tr: Kurulu

en: Upgrade now
tr: Şimdi güncelle

en: Backup to remote storage locations
tr: Uzak depolama konumlarına yedekleme

en: Cloning and migration
tr: Kopyalama ve aktarma

en: UpdraftPlus Migrator clones your WordPress site and moves it to a new domain directly and simply.
tr: UpdraftPlus Migrator, WordPress sitenizi kopyalayarak yeni bir etki alanına doğrudan ve kolayca taşıyabilir.

en: Fast, personal support
tr: Hızlı, kişisel destek

en: Provides expert help and support from the developers whenever you need it.
tr: Gerek duyduğunuzda uzman yardımı ve geliştirici desteği alabilirsiniz.

en: Pre-update backups
tr: Güncelleme öncesi yedekleme

en: Automatically backs up your website before any updates to plugins, themes and WordPress core.
tr: Eklenti, tema ve WordPress çekirdeğindeki güncellemeleri yapmadan önce sitenizi otomatik olarak yedekler.

en: Additional storage
tr: Ek depolama

en: Additional and enhanced remote storage locations
tr: Geliştirilmiş ve ek uzak depolama konumları

en: Trash
tr: Çöp

en: Comments
tr: Yorumlar

en: Approve
tr: Onayla

en: Spam
tr: İstenmeyen

en: Hold or Unapprove
tr: Beklet ya da Kabul etme

en: Pings
tr: Pingler

en: Enjoy professional, fast, and friendly help whenever you need it with Premium.
tr: Premium sürümü ile, gerek duyduğunuzda profesyonel, hızlı ve dostça destek almanın keyfini sürebilirsiniz.

en: UpdraftVault storage
tr: UpdraftVault depolama

en: The ultimately secure and convenient place to store your backups.
tr: Yedeklerinizi depolamak için son derece güvenli ve kullanışlı bir yer sağlar.

en: enhanced remote storage options
tr: geliştirilmiş uzak depolama ayarları

en: advanced options
tr: gelişmiş ayarlar

en: Secure multisite installation, advanced reporting and much more.
tr: Güvenli çoklu site kurulumu, gelişmiş raporlama gibi başka özellikler bulunur.

en: secure your backups
tr: yedeklerinizi güvende tutun

en: Add SFTP to send your data securely, lock settings and encrypt your database backups for extra security.
tr: Ek güvenlik sağlamak için, SFTP ile güvenli veri aktarımı, kilit ayarları ve veritabanı yedeği şifreleme özellikleri vardır.

en: easily migrate or clone your site in minutes
tr: sitenizi dakikalar içinde aktarın ya da kopyalayın

en: Introducing UpdraftCentral
tr: UpdraftCentral Bilgileri

en: UpdraftCentral is a highly efficient way to manage, update and backup multiple websites from one place.
tr: UpdraftCentral birkaç web sitesini tek bir yerden yönetmek, güncellemek ve yedeklemek için etkili bir yöntemdir.

en: Do you use UpdraftPlus on multiple sites?
tr: Birçok sitede UpdraftPlus kullanıyor musunuz?

en: Control all your WordPress installations from one place using UpdraftCentral remote site management!
tr: UpdraftCentral uzak site yönetimini kullanarak tüm WordPress kurulumlarınızı tek bir yerden denetleyin!

en: UpdraftPlus Newsletter
tr: UpdraftPlus Bülteni

en: UpdraftPlus Blog - get up-to-date news and offers
tr: UpdraftPlus Günlüğü - Güncel haberleri ve teklifleri alın

en: notice image
tr: bildirim görseli

en: Get UpdraftCentral
tr: UpdraftCentral Uygulamasını Alın

en: Review UpdraftPlus
tr: UpdraftPlus Eklentisini Değerlendirin

en: Get Premium
tr: Premium Sürümü Alın

en: Sign up
tr: Hesap aç

en: Go there
tr: Oraya git

en: Backup of: %s
tr: Şunun yedeği: %s

en: Apache modules
tr: Apache modülleri

en: template not found
tr: kalıp bulunamadı

en: remote files deleted
tr: uzak dosya silindi

en: Local files deleted:
tr: Silinen yerel dosyalar:

en: Remote files deleted:
tr: Silinen uzak dosyalar:

en: If not, you will need to either remove data from this table, or contact your hosting company to request more resources.
tr: Yoksa, bu tablodaki verileri silmeli ya da web barındırma hizmeti sağlayıcınızla görüşerek daha fazla kaynak ayırmalarını istemelisiniz.

en: Follow this link to authorize access to your %s account (you will not be able to backup to %s without it).
tr: %s hesabınızın kimliğini doğrulamak için bu bağlantıya tıklayın (bunu yapmadan %s üzerine yedek alamazsınız).

en: Remote storage authentication
tr: Uzak depolama kimlik doğrulaması

en: You have selected a remote storage option which has an authorization step to complete:
tr: Seçtiğiniz uzak depolamanın tamamlanması gereken bir kimlik doğrulama adımı var:

en: Lock access to the UpdraftPlus settings page
tr: UpdraftPlus ayarlar sayfasına erişimi kilitle

en: Lock settings
tr: Kilit ayarları

en: Site information
tr: Site bilgileri

en: Complete
tr: Tamamla

en: Search / replace database
tr: Veritabanında bul ve değiştir

en: You must add the following as the authorised redirect URI in your Dropbox console (under "API Settings") when asked
tr: Sorulduğunda, Dropbox panonuza ("API Ayarları" bölümüne) şu yetkili yönlendirme adresini ekleyin

en: %s de-authentication
tr: %s izinlerini kaldırma

en: Processing table (%s)
tr: Tablo işleniyor (%s)

en: For the ability to migrate websites, upgrade to UpdraftPlus Premium.
tr: Web sitelerini aktarabilmek için UpdraftPlus Premium sürümüne yükseltin.

en: Site size
tr: Site boyutunu hesapla

en: Importing...
tr: İçe aktarılıyor...

en: your PHP install lacks the openssl module; as a result, this can take minutes; if nothing has happened by then, then you should either try a smaller key size, or ask your web hosting company how to enable this PHP module on your setup.
tr: PHP kurulumunuzda openssl modülü eksik olduğundan bu işlem birkaç dakika sürebilir. Uzun süre bir şey olmuyorsa daha küçük bir anahtar boyutu deneyin ya da web barındırma hizmeti sağlayınız ile görüşerek openssl modülünü kurmasını isteyin.

en: Your export file will be of your displayed settings, not your saved ones.
tr: Dışa aktarıolan dosyada kaydettikleriniz değil, görüntülenen ayarlar bulunur.

en: You have not yet selected a file to import.
tr: Henüz içe aktarılacak bir dosya seçmemişsiniz.

en: This will import data from:
tr: Şuradaki veriler içe aktarılacak:

en: Which was exported on:
tr: Şu zamanda dışa aktarılmış:

en: Do you want to carry out the import?
tr: İçe aktarılsın mı?

en: OptimizePress 2.0 encodes its contents, so search/replace does not work.
tr: OptimizePress 2.0 içeriği şifrelediğinden arama ve değiştirme özellikleri çalışmaz.

en: To fix this problem go here.
tr: Bu sorunu gidermek için buraya tıklayın.

en: %s add-on not found
tr: %s eklentisi bulunamadı

en: Export / import settings
tr: Ayarları dışa/içe aktar

en: including any passwords
tr: parolalar da katılır

en: Export settings
tr: Ayarları dışa aktar

en: Import settings
tr: Ayarları içe aktar

en: or to restore manually
tr: ya da el ile geri yükleyin

en: The AWS access key looks to be wrong (valid %s access keys begin with "AK")
tr: AWS erişim anahtarı hatalı gibi görünüyor (geçerli %s erişim anahtarları "AK" ile başlar)

en: Backup using %s?
tr: %s kullanılarak yedeklensin mi?

en: No settings were found - please go to the Settings tab and check your settings
tr: Herhangi bir ayar bulunamadı. Lütfen Ayarlar sekmesine giderek ayarlarınızı denetleyin

en: FAQs
tr: SSS

en: This is useful if the dashboard webserver cannot be contacted with incoming traffic by this website (for example, this is the case if this website is hosted on the public Internet, but the UpdraftCentral dashboard is on localhost, or on an Intranet, or if this website has an outgoing firewall), or if the dashboard website does not have a SSL certificate.
tr: Bu seçenek, pano web sunucusuna bu web sitesi tarafından gelen trafik üzerinden ulaşılamadığında (örneğin, bu web sitesi herkese açık İnternet üzerinde barındırılıyorsa, ancak UpdraftCentral panosu localhost veya bir Intranet üzerinde ise ya da bu web sitesinde bir çıkış güvenlik duvarı varsa) ya da pano web sitesinin bir SSL sertifikası yoksa işe yarar.

en: Failed to open directory (check the file permissions and ownership): %s
tr: Klasör açılamadı (dosya izinlerini ve sahipliğini denetleyin): %s

en: Use the alternative method for making a connection with the dashboard.
tr: Pano ile bağlantı kurmak için alternatif yöntem kullanılsın.

en: More information...
tr: Ayrıntılı bilgiler...

en: easy to break, fastest
tr: kırılması kolay, en hızlı

en: Encryption key size:
tr: Şifreleme anahtarı boyutu:

en: slower, strongest
tr: daha yavaş, en güçlü

en: %s bits
tr: %s bit

en: faster (possibility for slow PHP installs)
tr: daha hızlı (yavaş PHP kurulumları için olabilir)

en: %s bytes
tr: %s bayt

en: recommended
tr: önerilen

en: Key size: %d bits
tr: Anahtar boyutu: %d bit

en: Public key was sent to:
tr: Herkese açık anahtar şuraya gönderildi:

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s MB; backups larger than any limits will likely not arrive.
tr: E-posta sunucularının boyut sınırlamaları olduğunu unutmayın. Genellikle %s MB civarındadır. Sınırları aşan yedekler hedefine ulaşmayabilir.

en: View recent UpdraftCentral log events
tr: Son UpdraftCentral günlük kayıtlarını görüntüle

en: UpdraftCentral (Remote Control)
tr: UpdraftCentral (Uzaktan Kontrol)

en: login
tr: oturum aç

en: This is sometimes caused by a firewall - try turning off SSL in the expert settings, and testing again.
tr: Buna bazen bir güvenlik duvarı neden olur. Uzman ayarları bölümünden SSL seçeneğini devre dışı bırakarak yeniden deneyin.

en: Enter any description
tr: Bir açıklama yazın

en: Delete...
tr: Sil...

en: Access this site as user:
tr: Bu siteye kullanıcı olarak erişim:

en: Created:
tr: Oluşturulma:

en: Description
tr: Açıklama

en: Details
tr: Ayrıntılar

en: Key description
tr: Anahtar açıklaması

en: UpdraftCentral Connection
tr: UpdraftCentral Bağlantısı

en: An UpdraftCentral connection has been made successfully.
tr: Yeni bir UpdraftCentral bağlantısı kuruldu.

en: A new UpdraftCentral connection has not been made.
tr: Yeni bir UpdraftCentral bağlantısı kurulamadı.

en: The key referred to was unknown.
tr: Belirtilen anahtar bilinmiyor.

en: You are not logged into this WordPress site in your web browser.
tr: Web tarayıcıda bu WordPress sitesinde oturum açmamışsınız.

en: You must visit this URL in the same browser and login session as you created the key in.
tr: Bu adresi, anahtarı oluşturmak için oturum açtığınız web tarayıcı penceresinde açmalısınız.

en: You must visit this link in the same browser and login session as you created the key in.
tr: Bu bağlantıyı, anahtarı oluşturmak için oturum açtığınız web tarayıcı penceresinde açmalısınız.

en: This connection appears to already have been made.
tr: Bu bağlantı zaten kurulmuş gibi görünüyor.

en: An invalid URL was entered
tr: Yazılan adres geçersiz

en: (tap on an icon to select or unselect)
tr: (seçmek ya da bırakmak için bir simgeye dokunun)

en: Fetching...
tr: Alınıyor...

en: Please enter a valid URL
tr: Lütfen geçerli bir adres yazın

en: You should save your changes to ensure that they are used for making your backup.
tr: Yedekleme sırasında kullanılacağından emin olmak için yaptığınız değişiklikleri kaydetmelisiniz.

en: The given file was not found, or could not be read.
tr: Belirtilen dosya bulunamadı ya da okunamadı.

en: Your settings have been saved.
tr: Ayarlarınız kaydedildi.

en: Total backup size:
tr: Toplam yedek boyutu:

en: We requested to delete the file, but could not understand the server's response
tr: Dosyanın silinmesi için istek gönderildi ancak sunucudan gelen yanıt anlaşılamadı

en: this backup set
tr: bu yedek paketi

en: these backup sets
tr: bu yedek paketleri

en: Saving...
tr: Kaydediliyor...

en: calculate
tr: hesapla

en: reset
tr: varsayılana dön

en: or (annual discount)
tr: ya da (yıllık indirim)

en: stop
tr: durdur

en: The backup has finished running
tr: Yedekleme tamamlandı

en: The backup was aborted by the user
tr: Yedekleme işleminden kullanıcı tarafından vazgeçildi

en: No Vault connection was found for this site (has it moved?); please disconnect and re-connect.
tr: Bu site için bir Vault depolama bağlantısı bulunamadı (taşınmış olabilir mi?). Lütfen bağlantıyı kesip yeniden bağlantı kurun.

en: %s per year
tr: yılda %s

en: It will be imported as a new site.
tr: Yeni bir site olarak içe aktarılacak.

en: Please read this link for important information on this process.
tr: Lütfen bu işlemler ile ilgili ayrıntılı ve önemli bilgileri almak için bu bağlantıya bakın.

en: To import an ordinary WordPress site into a multisite installation requires %s.
tr: Normal bir WordPress sitesini bir çoklu site kurulumu içine aktarmak için %s kullanılması gereklidir.

en: Uploads URL:
tr: Yükleme adresi:

en: Call WordPress action:
tr: Şu WordPress işlemi yapılsın:

en: Please fill in the required information.
tr: Lütfen zorunlu bilgileri doldurun.

en: Dismiss
tr: Reddet

en: Size: %s MB
tr: Boyut: %s MB

en: Uploaded to:
tr: Yüklendiği yer:

en: Not got any remote storage?
tr: Herhangi bir uzak depolamanız yok mu?

en: files: %s
tr: %s dosya

en: External database (%s)
tr: Dış veritabanı (%s)

en: %s checksum: %s
tr: %s sağlaması: %s

en: Skipping: this archive was already restored.
tr: Atlanıyor: Bu arşiv zaten geri yüklenmiş.

en: This button will delete all UpdraftPlus settings and progress information for in-progress backups (but not any of your existing backups from your cloud storage).
tr: Bu düğme tüm UpdraftPlus ayarlarını ve yürürlükteki yedeklemeler ile ilgili tüm işlem bilgilerini siler (bulut depolamasında var olan yedeklere dokunulmaz).

en: Files backup schedule
tr: Dosya yedekleme sıklığı

en: Database backup schedule
tr: Veritabanı yedekleme sıklığı

en: File Options
tr: Dosya Seçenekleri

en: (when decrypted)
tr: (şifresi çözüldüğünde)

en: Extensions
tr: Eklentiler

en: %s minutes, %s seconds
tr: %s dakika, %s saniye

en: Premium / Extensions
tr: Premium / Eklentiler

[ctx: (verb)]
en: Download
tr: İndir

en: settings
tr: ayarlar

en: Advanced Tools
tr: Uzman Araçları

en: You have chosen to backup files, but no file entities have been selected
tr: Dosya yedeklemeyi seçmişsiniz ancak herhangi bir dosya seçilmemiş

en: Include your files in the backup
tr: Dosyalar yedeğe katılsın

en: Backup Contents And Schedule
tr: Yedekleme İçeriği ve Zamanlama

en: Unfinished restoration
tr: Tamamlanmamış geri yükleme

en: You have an unfinished restoration operation, begun %s ago.
tr: Tamamlanmamış bir geri yükleme işleminiz var, %s önce başlanmış.

en: Continue restoration
tr: Geri yüklemeyi sürdür

en: Sufficient information about the in-progress restoration operation could not be found.
tr: Yapılmakta olan geri yükleme işlemi ile ilgili yeterli bilgi bulunamadı.

en: Backup won't be sent to any remote storage - none has been saved in the %s
tr: Yedek herhangi bir uzak depolama üzerine gönderilmeyecek. %s üzerine herhangi bir şey kaydedilmedi

en: Your saved settings also affect what is backed up - e.g. files excluded.
tr: Kaydedilmiş ayarlarınız neyin yedekleneceğini de belirler (katılmayacak dosyalar gibi).

en: The backup directory is not writable (or disk space is full) - the database backup is expected to shortly fail.
tr: Yedekleme klasörü yazılabilir değil (ya da disk dolu). Veritabanı yedeğinin tamamlanamaması bekleniyor.

en: Key created successfully.
tr: Anahtar oluşturuldu.

en: You must copy and paste this key now - it cannot be shown again.
tr: Bu anahtarı şimdi kopyalayıp yapıştırmalısınız. Anahtar yeniden görüntülenemez.

en: To complete your migration/clone, you should now log in to the remote site and restore the backup set.
tr: Aktarmaya da kopyalama işlemini tamamlamak için uzak sitede oturum açarak yedek paketini geri yükleyin.

en: required for some remote storage providers
tr: bazı uzak depolama hizmeti sağlayıcıları tarafından istenir

en: Not installed
tr: Kurulu değil

en: Processing...
tr: İşleniyor...

en: day
tr: gün

en: in the month
tr: saat

en: day(s)
tr: gün

en: hour(s)
tr: saat

en: week(s)
tr: hafta

en: For backups older than
tr: Şundan eski yedekler için

en: Backup sets removed:
tr: Silinen yedek paketleri::

en: no options or sitemeta table was found
tr: options ya da sitemeta tablosu bulunamadı

en: the options table was not found
tr: options tablosu bulunamadı

en: Are you sure that you wish to remove %s from UpdraftPlus?
tr: %s UpdraftPlus üzerinden silinsin mi?

en: Press here to look inside your remote storage methods for any existing backup sets (from any site, if they are stored in the same folder).
tr: Var olan yedek paketlerindeki uzak depolama yöntemlerinin ayrıntılarına bakmak için buraya tıklayın (aynı klasörde tutuluyorlarsa, herhangi bir siteden).

en: Actions upon selected backups
tr: Seçilmiş yedekleri

en: Select all
tr: Tümünü seç

en: Deselect
tr: Tümünü bırak

en: or to configure more complex schedules
tr: ya da daha karmaşık zamanlamalar ayarlayın

en: the database query being run was:
tr: çalıştırılan veri tabanı sorgusu şuydu:

en: Failed to open database file
tr: Veritabanı dosyası açılamadı

en: Restoring table: %s
tr: Tablo geri yükleniyor: %s

en: You should enable %s to make any pretty permalinks (e.g. %s) work
tr: Bağlantı görünüşlerini sadeleştirmek için %s seçeneğini etkinleştirmelisiniz (%s gibi)

en: Old table prefix:
tr: Eski tablo ön eki:

en: Please supply the requested information, and then continue.
tr: Lütfen istenilen bilgiyi verip devam edin.

en: Requested table engine (%s) is not present - changing to MyISAM.
tr: Gerekli tablo işleyici (%s) bulunamadı. MyISAM işleyicisine geçiliyor.

en: will restore as:
tr: şu olarak geri yüklenecek:

en: Backup created by:
tr: Yedeği oluşturan:

en: Site home:
tr: Site ana sayfası:

en: Content URL:
tr: İçerik adresi:

en: Split line to avoid exceeding maximum packet size
tr: En büyük paket boyutu değerini aşmamak için satırı böl

en: An error occurred on the first %s command - aborting run
tr: İlk %s komutunda bir sorun çıktı. İşlemden vazgeçiliyor

en: An SQL line that is larger than the maximum packet size and cannot be split was found; this line will not be processed, but will be dropped: %s
tr: En büyük paket boyutu değerinden büyük ve bölünemeyen bir SQL satırı bulundu. Bu satır işlenmeyecek ve atlanacak: %s

[ctx: The user is being told the number of times an error has happened, e.g. An error (27) occurred]
en: An error (%s) occurred:
tr: Bir sorun çıktı (%s):

en: This problem is caused by trying to restore a database on a very old MySQL version that is incompatible with the source database.
tr: Bu sorun, bir veritabanının kaynak veritabanı ile uyumlu olmayan çok eski bir MySQL sürümüne geri yüklenmesi durumunda ortaya çıkar.

en: This database needs to be deployed on MySQL version %s or later.
tr: Bu veritabanı ancak %s ve üzerindeki bir MySQL sürümüne yüklenebilir.

en: To use this backup, your database server needs to support the %s character set.
tr: Bu yedeği kullanabilmek için, veritabanı sunucunuz %s karakter kümesini desteklemelidir.

en: Too many database errors have occurred - aborting
tr: Çok fazla veritabanı sorunu çıktığından vazgeçiliyor

en: Table prefix has changed: changing %s table field(s) accordingly:
tr: Tablo ön eki değiştirildi: %s tablo alanı buna göre değiştiriliyor:

note: Description of the plugin
en: Backup and restore: take backups locally, or backup to Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV & email, on automatic schedules.
tr: Yedekleme ve geri yükleme: Yerel olarak yedek alın ya da otomatik zamanlama ile Amazon S3, Dropbox, Google Drive, Rackspace, (S)FTP, WebDAV ve e-posta kullanarak yedekleyin.

en: Failed to find database file
tr: Veritabanı dosyası bulunamadı

en: Quota:
tr: Kota:

en: FTP server
tr: FTP sunucusu

en: Region: %s
tr: Bölge: %s

en: Folder
tr: Klasör

en: Other %s FAQs.
tr: Diğer %s SSS.

en: Moving old data out of the way...
tr: Eski veriler yolun dışına taşınıyor...

en: Could not move old files out of the way.
tr: Eski dosyalar yolun dışına taşınamadı.

en: UpdraftPlus warning:
tr: UpdraftPlus uyarı:

en: Backup is of: %s.
tr: Yedek kaynağı: %s.

en: folder
tr: klasör

en: file
tr: dosya

en: Examples of S3-compatible storage providers:
tr: Örnek S3-uyumlu depo sağlayıcılar:

en: ... and many more!
tr: ... ve daha fazlası!

en: %s end-point
tr: %s bitiş noktası

en: S3 (Compatible)
tr: S3 (Uyumlu)

en: Files found:
tr: Bulunan dosyalar:

en: Password
tr: Parola

en: username
tr: kullanıcı adı

en: password
tr: parola

en: Only non-encrypted FTP is supported by regular UpdraftPlus.
tr: Normal UpdraftPlus sadece şifresiz FTP'yi destekler.

en: Region
tr: Bölge

en: Failure
tr: Başarısız

en: WordPress Backup
tr: WordPress Yedeği

en: Note:
tr: Not:

en: UpdraftPlus Backups
tr: UpdraftPlus Yedekleri

en: Vault owner
tr: Vault sahibi

en: Delete failed:
tr: Silinemedi:

en: Failure: No bucket details were given.
tr: Başarısız: Klasör bilgileri belirtilmemiş.

en: download: failed: file not found
tr: indirme: tamamlanamadı: dosya bulunamadı

en: No %s settings were found
tr: Herhangi bir %s ayarı bulunamadı

en: Authorization failed
tr: Kimlik doğrulanamadı

en: Account is not authorized.
tr: Hesap kimliği doğrulanmamış.

en: However, subsequent access attempts failed:
tr: Bununla birlikte, yinelenen girişimler başarısız oldu:

en: you have authenticated your %s account.
tr: %s hesabınızla kimliğinizi doğruladınız.

en: Name: %s.
tr: Ad: %s.

en: We successfully accessed the bucket, but the attempt to create a file in it failed.
tr: Klasöre erişilebildi ancak içinde dosya oluşturulamadı.

en: We accessed the bucket, and were able to create files within it.
tr: Klasöre erişildi ve içinde dosya oluşturulabildi.

en: Select 'Web Application' as the application type.
tr: Uygulama türü olarak 'Web Uygulaması' seçin.

en: Client ID
tr: İstemci Kimliği

en: If Google later shows you the message "invalid_client", then you did not enter a valid client ID here.
tr: Daha sonra Google tarafından "invalid_client" iletisi görüntülenirse buraya yazılmış İstemci Kimliği geçersiz demektir.

en: Client Secret
tr: İstemci Parolası

en: <strong>(You appear to be already authenticated,</strong> though you can authenticate again to refresh your access if you've had a problem).
tr: <strong>(Kimliğinizi doğrulamış gibi görünüyorsunuz</strong>. Ancak bir sorun yaşadıysanız yeniden kimlik doğrulaması yaparak erişiminizi tazeleyebilirsiniz).

en: This most likely means that you share a webserver with a hacked website that has been used in previous attacks.
tr: Bu durum büyük olasılıkla daha önce içine sızılarak saldırı için kullanılmış bir web sitesi ile aynı sunucuyu paylaştığınız anlamına gelir.

en: UpdraftPlus.com has responded with 'Access Denied'.
tr: UpdraftPlus.com 'Erişim Reddedildi' yanıtını verdi.

en: It appears that your web server's IP Address (%s) is blocked.
tr: Web sunucunuzun IP adresi (%s) engellenmiş gibi görünüyor.

en: To remove the block, please go here.
tr: Engellemeyi kaldırmak için lütfen buraya tıklayın.

en: The error reported by %s was:
tr: %s tarafından bildirilen sorun şuydu:

en: Testing %s Settings...
tr: %s Ayarları Sınanıyor...

en: Follow this link for more information
tr: Ayrıntılı bilgi almak için bağlantıya tıklayın

en: Back...
tr: Geri dön...

en: Read more about it here.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

en: You are using the %s webserver, but do not seem to have the %s module loaded.
tr: %s web sunucusunu kullanıyorsunuz ancak %s modülü yüklenmemiş görünüyor.

en: An unknown error occurred when trying to connect to UpdraftPlus.Com
tr: UpdraftPlus.Com sitesi ile bağlantı kurulurken bilinmeyen bir sorun çıktı

en: UpdraftPlus.Com returned a response which we could not understand (data: %s)
tr: UpdraftPlus.Com anlaşılamayan bir yanıt verdi (veri: %s)

en: This remote storage method (%s) requires PHP %s or later.
tr: Bu uzak depolama yöntemi (%s) için PHP %s ya da üzeri bir sürüm gereklidir.

en: You do not have the UpdraftPlus %s add-on installed - get it from %s
tr: UpdraftPlus %s eklentisi kurulmamış. %s üzerinden alın

en: %s support is available as an add-on
tr: eklenti ile %s desteği sağlanabilir

en: follow this link to get it
tr: almak için bu bağlantıya tıklayın

en: You will need to ask your web hosting company to upgrade.
tr: Web barındırma hizmeti sağlayıcınızdan yükseltmelerini isteyin.

en: Your %s version: %s.
tr: %s sürümünüz: %s.

en: The attempt to send the backup via email failed (probably the backup was too large for this method)
tr: Yedeği e-posta ile gönderme girişimi başarısız oldu (büyük olasılıkla yedek boyutu bu yöntem için fazla büyük)

en: Your site's admin email address (%s) will be used.
tr: Sitenizin yönetici e-posta adresi (%s) kullanılacak.

en: configure it here
tr: buradan yapılandırın

en: %s login failure
tr: %s oturumu açılamadı

en: regular non-encrypted FTP
tr: düz şifresiz FTP

en: encrypted FTP (implicit encryption)
tr: şifreli FTP (örtülü şifreleme)

en: encrypted FTP (explicit encryption)
tr: şifreli FTP (açık şifreleme)

en: FTP login
tr: FTP kullanıcı adı

en: FTP password
tr: FTP parolası

en: Remote path
tr: Uzaktaki yol

en: Needs to already exist
tr: Zaten var olmalı

en: Passive mode
tr: Pasif kip

en: Almost all FTP servers will want passive mode; but if you need active mode, then uncheck this.
tr: Neredeyse tüm FTP sunucuları pasif kipte çalışılmasını ister. Ancak aktif kipi kullanmanız gerekiyorsa bu seçeneğin işaretini kaldırın.

en: Failure: No server details were given.
tr: Başarısız: Herhangi bir sunucu ayrıntısı belirtilmemiş.

en: Failure: we did not successfully log in with those credentials.
tr: Başarısız: Bu kimlik doğrulama bilgileri ile oturum açılamadı.

en: Success: we successfully logged in, and confirmed our ability to create a file in the given directory (login type:
tr: Başarılı: Oturum açıldı ve belirtilen klasörde bir dosya oluşturulabildi (oturum türü:

en: Failure: we successfully logged in, but were not able to create a file in the given directory.
tr: Başarısız: Oturum açıldı ancak belirtilen klasörde bir dosya oluşturulamadı.

en: Google Drive list files: failed to access parent folder
tr: Google Drive dosya listesi: Üst klasöre erişilemedi

en: Failed to upload to %s
tr: %s üzerine yüklenemedi

en: failed to access parent folder
tr: üst klasöre erişilemedi

en: Account full: your %s account has only %d bytes left, but the file to be uploaded is %d bytes
tr: Hesap dolu: %s hesabınızda yalnız %d bayt boş alan kalmış. Ancak yüklenecek dosya %d bayt boyutunda

en: Have not yet obtained an access token from Google - you need to authorise or re-authorise your connection to Google Drive.
tr: Henüz Google erişim kodu alınmamış. Google Drive bağlantısına izin vermeli ya da yeniden izin vermelisiniz.

en: Follow this link to your Google API Console, and there activate the Drive API and create a Client ID in the API Access section.
tr: Bu bağlantıyı kullanarak Google API panosunu açın ve Drive API seçeneğini etkinleştirin. Ardından API Erişimi bölümünden bir İstemci Kimliği oluşturun.

en: You must add the following as the authorised redirect URI (under "More Options") when asked
tr: İstendiğinde şu bağlantıyı izin verilen yönlendirme adresi olarak eklemelisiniz ("Diğer Ayarlar" altında)

en: N.B. If you install UpdraftPlus on several WordPress sites, then you cannot re-use your project; you must create a new one from your Google API console for each site.
tr: Önemli: UpdraftPlus eklentisini birkaç WordPress sitesine kuruyorsanız, projenizi yeniden kullanamazsınız. Her site için Google API konsolundan yeni bir proje oluşturmanız gerekir.

en: <strong>This is NOT a folder name</strong>.
tr: <strong>Bu bir klasör adı değildir</strong>.

en: It is an ID number internal to Google Drive
tr: Google Drive içinde kullanılan bir kod

en: To be able to set a custom folder name, use UpdraftPlus Premium.
tr: Özel bir klasör adı yazabilmek için UpdraftPlus Premium sürümünü kullanın.

en: Authenticate with Google
tr: Google kimlik doğrulaması

en: %s error - failed to access the container
tr: %s sorunu. Kapsayıcıya erişilemedi

en: Could not access %s container
tr: %s kapsayıcısına erişilemiyor

en: The %s object was not found
tr: %s nesnesi bulunamadı

en: %s error - we accessed the container, but failed to create a file within it
tr: %s sorunu. Kapsayıcıya erişildi ancak içinde bir dosya oluşturulamadı

en: authentication URI
tr: kimlik doğrulama adresi

[ctx: Keystone and swauth are technical terms which cannot be translated]
en: This needs to be a v2 (Keystone) authentication URI; v1 (Swauth) is not supported.
tr: Bu bir v2 (Keystone) kimlik doğrulama adresi olmalıdır; v1 (Swauth) desteklenmez.

en: Tenant
tr: Kiracı

en: Leave this blank, and a default will be chosen.
tr: Burayı boş bırakırsanız bir varsayılan seçilir.

en: Container
tr: Kapsayıcı

[ctx: "tenant" is a term used with OpenStack storage - Google for "OpenStack tenant" to get more help on its meaning]
en: tenant
tr: kiracı

en: %s Error: Failed to initialise
tr: %s Hata : Hazırlanamadı

en: The required %s PHP module is not installed - ask your web hosting company to enable it
tr: Gerekli %s PHP modülü kurulmamış. Web barındırma hizmeti sağlayıcınızdan bu modülü kurmasını isteyin

en: %s upload: getting uploadID for multipart upload failed - see log file for more details
tr: %s yükleme: Çok parçalı yükleme için yükleme kodu alınamadı. Ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın

en: error: file %s was shortened unexpectedly
tr: hata: %s dosyası beklenmeyen bir şekilde kısaltıldı

en: chunk %s: upload failed
tr: %s. parça: yüklenemedi

en: upload (%s): re-assembly failed (see log for more details)
tr: yükleme (%s): Yeniden birleştirilemedi (ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın)

en: %s re-assembly error (%s): (see log file for more)
tr: %s yeniden birleştirme sorunu (%s): (ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın)

en: If you see errors about SSL certificates, then please go here for help.
tr: SSL sertifikaları ile ilgili hatalar görüyorsanız yardım almak için buraya tıklayın.

en: %s access key
tr: %s erişim anahtarı

en: %s secret key
tr: %s gizli anahtarı

en: %s location
tr: %s konumu

en: API secret
tr: API parolası

en: The communication with %s was encrypted.
tr: %s ile iletişim şifreli.

en: The communication with %s was not encrypted.
tr: %s ile iletişim şifreli değil.

en: Please check your access credentials.
tr: Lütfen erişim kimlik doğrulama bilgilerinizi denetleyin.

en: Show the options
tr: Seçenekleri görüntüle

en: Read the %s FAQs here.
tr: %s sık sorulan sorularına buradan bakabilirsiniz.

en: %s per quarter
tr: her çeyrekte %s

en: Payments can be made in US dollars, euros or GB pounds sterling, via card or PayPal.
tr: Ödemeler Amerikan Doları, Euro, İngiliz Poundu, kredi kartı ya da PayPal ile yapılabilir.

en: Subscriptions can be cancelled at any time.
tr: Abonelikler her hangi bir anda iptal edilebilir.

en: Enter your UpdraftPlus.Com email / password here to connect:
tr: Bağlantı kurmak için UpdraftPlus.Com e-posta adresinizi ve parolanızı yazın:

en: Don't know your email address, or forgotten your password?
tr: E-posta adresinizi ya da parolanızı mı unuttunuz?

en: Go here for help
tr: Yardım almak için buraya tıklayın

en: Well done - there's nothing more needed to set up.
tr: Harika. Yapılması gereken bir ayar kalmadı.

en: You can get more quota here
tr: Kotanızı buradan arttırabilirsiniz

en: Current use:
tr: Geçerli kullanım:

en: Get more quota
tr: Kotayı arttırın

en: Refresh current status
tr: Geçerli durumu güncelle

en: You need to supply both an email address and a password
tr: E-posta ve parola alanlarının ikisini de doldurmalısınız

en: UpdraftPlus.Com returned a response, but we could not understand it
tr: UpdraftPlus.Com bir yanıt verdi, ancak verilen yanıt anlaşılamadı

en: Your email address was valid, but your password was not recognised by UpdraftPlus.Com.
tr: E-posta adresiniz geçerli, fakat UpdraftPlus.Com parolanız doğru değil.

en: If you have forgotten your password, then go here to change your password on updraftplus.com.
tr: Parolanızı unuttuysanız, updraftplus.com parolanızı değiştirmek için buraya tıklayın.

en: You entered an email address that was not recognised by UpdraftPlus.Com
tr: UpdraftPlus.Com üzerinde kayıtlı olmayan bir e-posta adresi yazdınız

en: Your email address and password were not recognised by UpdraftPlus.Com
tr: UpdraftPlus.Com e-posta adresinizi ve parolanızı tanıyamadı

en: This is a WordPress multi-site (a.k.a. network) installation.
tr: Bu bir WordPress çoklu site (ağ) kurulumudur.

en: Without upgrading, UpdraftPlus allows <strong>every</strong> blog admin who can modify plugin settings to backup (and hence access the data, including passwords, from) and restore (including with customized modifications, e.g. changed passwords) <strong>the entire network</strong>.
tr: Sürümü yükseltilmeden UpdraftPlus, <strong>her</strong> günlük yöneticisinin <strong>tüm ağda</strong> eklentinin yedekleme (dolayısı ile parolalar, nereden gibi verilere erişebilme) ve geri yükleme (değiştirilmiş parolalar gibi özel değişikliklerle birlikte) ayarlarını değiştirebilmesine izin verir.

en: (This applies to all WordPress backup plugins unless they have been explicitly coded for multisite compatibility).
tr: (Bu seçenek, özel olarak çoklu sitelere uyumlu geliştirilmiş eklentiler dışında tüm WordPress yedekleme eklentilerine uygulanır).

en: Backup file not available.
tr: Yedek dosyası kullanılamıyor.

en: Copying this entity failed.
tr: Bu varlık kopyalanamadı.

en: Unpacking backup...
tr: Yedek ayıklanıyor...

en: Decrypting database (can take a while)...
tr: Veritabanının şifresi çözülüyor (biraz zaman alabilir)...

en: Database successfully decrypted.
tr: Veritabanının şifresi çözüldü.

en: Moving unpacked backup into place...
tr: Ayıklanmış yedek şu konuma taşınıyor...

en: Restoring the database (on a large site this can take a long time - if it times out (which can happen if your web hosting company has configured your hosting to limit resources) then you should use a different method, such as phpMyAdmin)...
tr: Veritabanı geri yükleniyor. Büyük bir sitede bu işlem uzun sürebilir. Zaman aşımına uğrarsa (web sitesi barındırma hizmeti sağlayıcınız kaynakları sınırlıyorsa) phpMyAdmin gibi başka bir yöntem kullanmalısınız...

en: Cleaning up rubbish...
tr: Kalıntılar temizleniyor...

en: You should check the file ownerships and permissions in your WordPress installation
tr: WordPress kurulumunuzdaki dosya sahipliklerini ve izinlerini kontrol etmelisiniz

en: Failed to delete working directory after restoring.
tr: Geri yükleme sonrasında çalışma klasörü silinemedi.

en: Failed to unpack the archive
tr: Arşiv ayıklanamadı

en: Failed to create a temporary directory
tr: Bir geçici klasör oluşturulamadı

en: Failed to write out the decrypted database to the filesystem
tr: Şifresi çözülmüş veritabanı dosya sistemine yazılamadı

en: The directory does not exist
tr: Klasör bulunamadı

en: UpdraftPlus needed to create a %s in your content directory, but failed - please check your file permissions and enable the access (%s)
tr: UpdraftPlus tarafından içerik klasörünüzde %s oluşturulması gerekiyordu ancak yapılamadı. Lütfen dosya izinlerinizi denetleyerek erişim izni verin (%s)

en: This version of UpdraftPlus does not know how to handle this type of foreign backup
tr: Bu UpdraftPlus sürümü bu türde bir yabancı yedeği nasıl işleyeceğini bilmiyor

en: The WordPress content folder (wp-content) was not found in this zip file.
tr: Bu zip dosyasında WordPress içerik klasörü (wp-content) bulunamadı.

en: Upload expected to fail: the %s limit for any single file is %s, whereas this file is %s GB (%d bytes)
tr: Yüklemenin yapılamaması bekleniyor: %s sınırı herhangi bir tek dosya için %s. Bu dosya ise %s GB (%d bayt)

en: Press a button to get started.
tr: Başlamak için bir düğmeye basın.

en: To create a new IAM sub-user and access key that has access only to this bucket, upgrade to Premium.
tr: Yalnızca bu klasöre erişim hakkı olan yeni bir IAM alt kullanıcısı ve erişim anahtarı oluşturmak için, Premium sürümüne yükseltin.

en: Error: you have insufficient storage quota available (%s) to upload this archive (%s) (%s).
tr: Hata: Geçerli depolama kotanız (%s) bu arşivi (%s) (%s) yüklemek için yetersiz.

en: Backup label:
tr: Yedek etiketi:

en: restoration
tr: geri yükleme

en: Success:
tr: Tamamlandı:

en: Account holder's name: %s.
tr: Hesap sahibinin adı: %s.

en: Northern Virginia (IAD)
tr: Kuzey Vijinya (IAD)

en: London (LON)
tr: Londra (LON)

en: Dallas (DFW) (default)
tr: Dallas (DFW) (varsayılan)

en: Sydney (SYD)
tr: Sidney (SYD)

en: Chicago (ORD)
tr: Şikago (ORD)

en: %s error: %s
tr: %s hata: %s

en: Latest status:
tr: Son durum:

en: Failed to open the zip file (%s) - %s
tr: Zip dosyası (%s) açılamadı - %s

en: Failed to open database file.
tr: Veritabanı dosyası açılamadı.

en: Your %s account name: %s
tr: %s hesap adınız: %s

en: API key
tr: API anahtarı

en: Username
tr: Kullanıcı adı

en: Success
tr: Başarılı

en: File not found
tr: Dosya bulunamadı

en: Themes
tr: Temalar

en: Others
tr: Diğer

en: Plugins
tr: Eklentiler

en: %s Error
tr: %s Hatası

en: No settings were found
tr: Herhangi bir ayar bulunamadı

en: US (default)
tr: Birleşik Devletler (varsayılan)

en: Cloud Files authentication failed
tr: Cloud Files kimliği doğrulanamadı

en: Authorisation failed (check your credentials)
tr: Kimlik doğrulanamadı (kimlik doğrulama bilgilerinizi denetleyin)

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK accounts.
tr: Rackspacecloud.com sitesinde açılan hesaplar Birleşik Devletler hesapları, rackspace.co.uk sitesinde açılan hesaplar Birleşik Krallık hesaplarıdır.

en: Cloud Files Storage Region
tr: Cloud Files Depolama Bölgesi

en: Cloud Files Container
tr: Cloud Files Kapsayıcısı

en: Connection failed: check your access details, that the database server is up, and that the network connection is not firewalled.
tr: Bağlantı kurulamadı: Erişim bilgilerinizi kontrol edin. Veritabanı sunucunuzun çalışıyor olduğundan ve ağ bağlantınızın güvenlik duvarı tarafından engellenmediğinden emin olun.

en: Uploads
tr: Yüklemeler

en: Your %s quota usage: %s %% used, %s available
tr: %s kota kullanımınız: %s %% dolu, %s kullanılabilir

en: Authenticate with %s
tr: %s kimliğini doğrula

en: %s Error: Failed to upload
tr: %s Hatası: Yüklenemedi

en: The %s connection timed out; if you entered the server correctly, then this is usually caused by a firewall blocking the connection - you should check with your web hosting company.
tr: %s bağlantısı zaman aşımına uğradı. Sunucu bilgilerini doğru yazdıysanız, bu sorun genellikle bağlantı kurulmasını engelleyen bir güvenlik duvarından kaynaklanır. Web barındırma hizmeti sağlayıcınız ile görüşün.

en: Test %s Settings
tr: %s Ayarlarını Sına

en: %s settings test result:
tr: %s ayarlarının sınama sonucu:

en: database connection attempt failed.
tr: veritabanı bağlantı kurma girişimi başarısız oldu.

en: please wait for the rescheduled attempt
tr: lütfen yeniden zamanlanmış girişim için bekleyin

en: No database tables found
tr: Herhangi bir veritabanı tablosu bulunamadı

en: Failed to open database file for reading:
tr: Veri tabanı dosyası okunmak üzere açılamadı:

en: An error occurred whilst closing the final database file
tr: Son veritabanı dosyası kapatılırken bir sorun çıktı

en: Could not open the backup file for writing
tr: Yedekleme dosyasına yazılamadı

en: Infinite recursion: consult your log for more information
tr: Sonsuz döngü: Ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın

en: %s: unreadable file - could not be backed up (check the file permissions and ownership)
tr: %s: Dosya okunamadığından yedeklenemiyor (dosya izinlerini ve sahipliğini denetleyin)

en: %s: unreadable file - could not be backed up
tr: %s: Dosya okunamadığından yedeklenemedi

en: A very large file was encountered: %s (size: %s Mb)
tr: Çok büyük boyutlu bir dosya bulundu: %s (boyut: %s Mb)

en: Your free space in your hosting account is very low - only %s Mb remain
tr: Web barındırma hizmeti hesabınızda çok az boş alan kaldı. Yalnız %s Mb var

en: The zip engine returned the message: %s.
tr: Sıkıştırma uygulaması şu iletiyi gönderdi: %s.

en: A zip error occurred
tr: Bir sıkıştırma sorunu çıktı

en: check your log for more details.
tr: ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın.

en: No log files were found.
tr: Herhangi bir günlük dosyası bulunamadı.

en: The amount of memory (RAM) allowed for PHP is very low (%s Mb) - you should increase it to avoid failures due to insufficient memory (consult your web hosting company for more help)
tr: PHP için ayrılmış bellek (RAM) değeri çok düşük (%s Mb). Yetersiz bellek kaynaklı sorunlar çıkmaması için bellek değerini arttırmalısınız (ayrıntılı bilgi için web sitesi barındırma hizmeti sağlayıcınız ile görüşün)

en: Your free disk space is very low - only %s Mb remain
tr: Kullanılabilecek boş disk alanınız çok az. Yalnız %s Mb kalmış

en: %s Error: Failed to open local file
tr: %s Hatası: Yerel dosya açılamadı

en: %s error - failed to re-assemble chunks
tr: %s hatası: Yığınları yeniden birleştirme işlemi tamamlanamadı

en: Error opening local file: Failed to download
tr: Yerel dosya açılırken sorun çıktı: İndirilemedi

en: Error - failed to download the file
tr: Sorun. Dosya indirilemedi

en: Your website is visited infrequently and UpdraftPlus is not getting the resources it hoped for; please read this page:
tr: Web siteniz çok sık ziyaret edilmiyor ve UpdraftPlus beklediği kaynaklara ulaşamıyor. Lütfen bu sayfayı okuyun:

en: The backup attempt has finished, apparently unsuccessfully
tr: Yedekleme görevi tamamlanamadı

en: The backup has not finished; a resumption is scheduled
tr: Yedekleme henüz tamamlanmadı. sürdürme görevi zamanlandı

en: Could not read the directory
tr: Klasör okunamadı

en: The database is too small to be a valid WordPress database (size: %s Kb).
tr: Veritabanı geçerli bir WordPress veritabanı olmak için çok küçük (boyut: %s Kb).

en: (version: %s)
tr: (sürüm: %s)

en: This is significantly newer than the server which you are now restoring onto (version %s).
tr: Bu sürüm şu an geri yükleme yaptığınız sunucudan çok daha yeni (%s sürümü).

en: You should only proceed if you cannot update the current server and are confident (or willing to risk) that your plugins/themes/etc. are compatible with the older %s version.
tr: Yalnız geçerli sunucuyu güncelleyemiyorsanız ve eklentilerin/temaların/diğer bileşenlerin eski %s sürümü ile uyumlu olduğundan eminseniz (ya da risk almak istiyorsanız) ilerlemelisiniz.

en: Any support requests to do with %s should be raised with your web hosting company.
tr: %s ile ilgili destek isteklerinizi web barındırma hizmeti sağlayıcınıza iletmelisiniz.

en: You are running on WordPress multisite - but your backup is not of a multisite site.
tr: Çoklu bir WordPress sitesi üzerinde çalışıyorsunuz. Ancak yedeğiniz bir çoklu siteden alınmamış.

en: If you want to restore a multisite backup, you should first set up your WordPress installation as a multisite.
tr: Bir çoklu site yedeğini geri yüklemek istiyorsanız, öncelikle WordPress kurulumunuzu çoklu site olarak yapılandırmalısınız.

en: Site information:
tr: Site bilgileri:

en: The database backup uses MySQL features not available in the old MySQL version (%s) that this site is running on.
tr: Bu veritabanında, bu sitede kurulu eski MySQL sürümünde (%s) bulunmayan MySQL özellikleri kullanılıyor.

en: You must upgrade MySQL to be able to use this database.
tr: Bu veritabanını kullanabilmek için MySQL sürümünüzü yükseltmelisiniz.

en: This database backup is missing core WordPress tables: %s
tr: Bu veritabanında temel WordPress tabloları eksik: %s

en: UpdraftPlus was unable to find the table prefix when scanning the database backup.
tr: UpdraftPlus veritabanı yedeğini tararken tablo ön ekini bulamadı.

en: One or more backups has been added from scanning remote storage; note that these backups will not be automatically deleted through the "retain" settings; if/when you wish to delete them then you must do so manually.
tr: Uzak depolama alanının taranması sonucunda bir ya da birkaç yedek eklendi. Bu yedekler, "tutma" ayarları nedeniyle otomatik olarak silinmeyecek. Bu dosyaları silmek isterseniz el ile yapmalısınız.

en: Your web server's PHP installation has these functions disabled: %s.
tr: Sunucunuzun PHP kurulumunda şu işlevler devre dışı bırakılmış: %s.

en: Your hosting company must enable these functions before %s can work.
tr: %s çalışmadan önce, web barındırma hizmeti sağlayıcınızın bu işlevleri etkinleştirmesi gereklidir.

en: The database file appears to have been compressed twice - probably the website you downloaded it from had a mis-configured webserver.
tr: Veritabanı dosyası iki kez sıkıştırılmış gibi görünüyor. Büyük olasılıkla dosyayı indirdiğiniz web sitesinin web sunucusu yanlış yapılandırılmış.

en: The attempt to undo the double-compression failed.
tr: Çifte sıkıştırmayı geri alma girişimi başarısız oldu.

en: The attempt to undo the double-compression succeeded.
tr: Çifte sıkıştırmayı geri alma girişimi başarılı oldu.

en: The decryption key used:
tr: Kullanılan şifre çözme anahtarı:

en: You need to re-authenticate with %s, as your existing credentials are not working.
tr: %s ile yeniden oturum açmalısınız. Var olan kimlik doğrulama bilgileriniz geçersiz.

en: UpdraftPlus is on social media - check us out!
tr: UpdraftPlus uygulamasını sosyal ağlarda izleyin!

en: Follow this link to sign up for the UpdraftPlus newsletter.
tr: UpdraftPlus bültenine abone olmak için bu bağlantıya tıklayın.

en: Blog link
tr: Blog bağlantısı

en: RSS link
tr: RSS bağlantı

en: Also, you should read this important FAQ.
tr: Ayrıca bu önemli SSS konusunu okumalısınız.

en: US or UK-based Rackspace Account
tr: Birleşik Devletler ya da Birleşik Krallık kaynaklı Rackspace Hesabı

en: Accounts created at rackspacecloud.com are US-accounts; accounts created at rackspace.co.uk are UK-based
tr: Rackspacecloud.com sitesinde açılan hesaplar Birleşik Devletler hesapları, rackspace.co.uk sitesinde açılan hesaplar Birleşik Krallık hesaplarıdır

en: Cloud Files Username
tr: Cloud Files Kullanıcı Adı

en: Cloud Files API Key
tr: Cloud Files API Anahtarı

en: %s authentication failed
tr: %s kimlik doğrulanamadı

en: Error downloading remote file: Failed to download
tr: Uzak dosya indirilirken sorun çıktı: İndirilemedi

en: Error - no such file exists.
tr: Hata. Böyle bir dosya bulunamadı.

en: US or UK Cloud
tr: Birleşik Devletler ya da Birleşik Krallık Bulut

en: Cloud Files username
tr: Cloud Files kullanıcı adı

en: Failure: No container details were given.
tr: Başarısız: Kapsayıcı ayrıntıları belirtilmemiş.

en: Cloud Files error - we accessed the container, but failed to create a file within it
tr: Cloud Files sorunu: Kapsayıcıya erişildi ancak içinde bir dosya oluşturulamadı

en: We accessed the container, and were able to create files within it.
tr: Kapsayıcıya erişildi ancak içinde bir dosya oluşturulamadı.

en: error: failed to upload file to %s (see log file for more)
tr: hata: dosya şuraya yüklenemedi: %s (ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın)

en: did not return the expected response - check your log file for more details
tr: beklenen yanıt gelmedi. Ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyanıza bakın

en: %s returned an unexpected HTTP response: %s
tr: %s beklenmeyen bir HTTP yanıtı döndürdü: %s

en: Failed to access %s when deleting (see log file for more)
tr: Silinirken %s erişimi sağlanamadı (ayrıntılı bilgi almak için günlük dosyasına bakın)

en: Need to use sub-folders?
tr: Alt klasör kullanma gereksinimi var mı?

en: %s authentication
tr: %s kimlik doğrulaması

en: you have authenticated your %s account
tr: kimliğinizi %s hesabınızla doğruladınız

en: %s error - failed to upload file
tr: %s hatası. Dosya yüklenemedi

en: UK
tr: Birleşik Krallık

en: <strong>After</strong> you have saved your settings (by clicking 'Save Changes' below), then come back here and follow this link to complete authentication with %s.
tr: Ayarlarınızı kaydettikten <strong>sonra</strong> (aşağıdaki 'Değişiklikleri kaydet' üzerine tıklayarak) buraya geri dönüp bu bağlantıya tıklayarak %s kimlik doğrulamasını tamamlayabilirsiniz.

en: Backups are saved in %s.
tr: Yedekler %s konumuna kaydedildi.

en: Table %s has very many rows (%s) - we hope your web hosting company gives you enough resources to dump out that table in the backup.
tr: %s tablosunda çok fazla sayıda satır var (%s). Web sunucu barındırma hizmeti sağlayıcınızın bu tabloyu yedeklemeye yetecek kaynakları sunduğunu umarız.

en: To create a new Rackspace API sub-user and API key that has access only to this Rackspace container, use Premium.
tr: Yalnız bu Rackspace kapsayıcısına erişebilecek yeni bir Rackspace API alt kullanıcısı ve API anahtarı oluşturmak için Premium sürümüne yükseltin.

en: Why am I seeing this?
tr: Bunu neden görüyorum?

en: Every %s hours
tr: %s saatte bir

en: use UpdraftPlus Premium
tr: UpdraftPlus Premium kullanın

en: Database (created by %s)
tr: Veritabanı (%s tarafından oluşturuldu)

en: Backed up: %s
tr: Yedeklendi: %s

en: Backup contains:
tr: Yedek içeriği:

en: Files and database
tr: Dosyalar ve veritabanı

en: Reporting
tr: Raporlama

en: Unknown
tr: Bilinmiyor

en: Final checks
tr: Son kontroller

en: file is size:
tr: dosya boyutu:

en: Warning: %s
tr: Uyarı: %s

en: Failed
tr: Başarısız

en: OK
tr: Tamam

en: Archive is expected to be size:
tr: Beklenen arşiv boyutu:

en: Save Changes
tr: Değişiklikleri Kaydet

en: Expert settings
tr: Uzman ayarları

en: Advanced / Debugging Settings
tr: Gelişmiş / Hata Ayıklama Ayarları

en: Fortnightly
tr: İki haftada bir

en: Backup created by: %s.
tr: Yedeği oluşturan: %s.

en: None
tr: Yok

en: Daily
tr: Günde bir

en: Weekly
tr: Haftada bir

en: Monthly
tr: Ayda bir

en: Backup of:
tr: Şunun yedeği:

en: The log file has been attached to this email.
tr: Günlük dosyası bu e-postaya eklendi.

en: Backup sent to remote site - not available for download.
tr: Yedek uzak siteye gönderildi. İndirmek için kullanılamaz.

en: unknown source
tr: kaynak bilinmiyor

en: External database
tr: Dış veritabanı

en: Files and database WordPress backup (created by %s)
tr: Dosyalar ve veritabanı WordPress yedeği (%s tarafından oluşturulmuş)

en: Files backup (created by %s)
tr: Dosya yedeği (%s tarafından oluşturulmuş)

en: Follow this link to download the log file for this restoration (needed for any support requests).
tr: Bu geri yükleme işleminin günlük dosyasını indirmek için bu bağlantıya tıklayın (destek isteklerinizde gerekir).

en: Email
tr: E-posta

en: View Log
tr: Günlüğü Görüntüle

en: last activity: %ss ago
tr: son işlem: %ss önce

en: Job ID: %s
tr: Görev kodu: %s

en: show log
tr: günlüğü görüntüle

en: Remove old directories
tr: Eski klasörleri sil

en: The request to the filesystem to create the directory failed.
tr: Dosya sisteminde klasör oluşturma isteği yerine getirilemedi.

en: The folder exists, but your webserver does not have permission to write to it.
tr: Klasör bulundu ancak web sunucunuzun bu klasöre yazma izni yok.

en: You will need to consult with your web hosting provider to find out how to set permissions for a WordPress plugin to write to the directory.
tr: Bir WordPress eklentisinin klasöre yazma izinlerinin nasıl ayarlanacağı ile ilgili olarak web barındırma hizmeti sağlayıcınız ile görüşmelisiniz.

en: incremental backup; base backup: %s
tr: artımlı yedek; temel yedek: %s

en: No backup has been completed
tr: Henüz tamamlanmış bir yedek yok

[ctx: i.e. Non-automatic]
en: Manual
tr: El ile

en: Backup directory specified is writable, which is good.
tr: Yedek klasörü yazılabilir olarak ayarlanmış, bu güzel :)

en: Backup directory specified does <b>not</b> exist.
tr: Belirtilen yedek klasörü <b>bulunamadı</b>.

en: Backup directory specified exists, but is <b>not</b> writable.
tr: Belirtilen yedek klasör var ancak yazılabilir <b>değil</b>.

en: Follow this link to attempt to create the directory and set the permissions
tr: Klasörü oluşturmayı ve izinleri ayarlamayı denemek için bu bağlantıya tıklayın

en: or, to reset this option
tr: ya da bu seçeneği sıfırlamak için

en: If that is unsuccessful check the permissions on your server or change it to another directory that is writable by your web server process.
tr: Sorun çıkarsa sunucunuzdaki izinleri denetleyin ya da web sunucunuz tarafından yazılabilen başka bir klasör seçin.

en: Your wp-content directory server path: %s
tr: Sunucudaki wp-content klasörünün yolu: %s

en: Any other directories found inside wp-content
tr: WordPress wp-content klasörünün içinde bulunan diğer klasörler

en: (Not finished)
tr: (Tamamlanmamış)

en: If you are seeing more backups than you expect, then it is probably because the deletion of old backup sets does not happen until a fresh backup completes.
tr: Beklediğinizden fazla sayıda yedek görüyorsanız, bunun nedeni eski yedek paketlerinin yeni yedeklemeler tamamlanmadan silinmemesi olabilir.

en: (backup set imported from remote location)
tr: (uzak konumdan içeri aktarılan yedek paketi)

en: After pressing this button, you will be given the option to choose which components you wish to restore
tr: Bu düğmeye tıkladıktan sonra geri yüklenecek bileşenleri seçebileceğiniz bir sayfa görüntülenecek

en: Delete this backup set
tr: Bu yedek paketini sil

en: Backup does not exist in the backup history
tr: Yedek, yedekleme geçmişinde bulunamadı

en: ABORT: Could not find the information on which entities to restore.
tr: VAZGEÇ: Hangi varlıkların geri yükleneceği ile ilgili bir bilgi bulunamadı.

en: If making a request for support, please include this information:
tr: Bu konuyla ilgili destek isteyecekseniz, lütfen şu bilgiyi de ekleyin:

en: %s - could not back this entity up; the corresponding directory does not exist (%s)
tr: %s. Bu birim yedeklenemedi. İlgili klasör bulunamadı (%s)

en: Full backup
tr: Tam yedek

en: Incremental
tr: Artımlı

en: Files (database backup has not completed)
tr: Dosyalar (veritabanı yedeği tamamlanmadı)

en: Files only (database was not part of this particular schedule)
tr: Yalnız dosyalar (veritabanı bu zamanlamaya katılmamış)

en: Database (files backup has not completed)
tr: Veritabanı (dosya yedeği tamamlanmadı)

en: Database only (files were not part of this particular schedule)
tr: Yalnız veritabanı (dosyalar bu zamanlamaya katılmıyor)

en: Unknown/unexpected error - please raise a support request
tr: Bilinmeyen ya da beklenmeyen bir sorun çıktı. Lütfen bu durumu destek ekibimize bildirin

en: Errors encountered:
tr: Çıkan sorunlar:

en: Warnings encountered:
tr: Uyarılar var:

en: Email reports created by UpdraftPlus (free edition) bring you the latest UpdraftPlus.com news
tr: UpdraftPlus (Free sürüm) tarafından oluşturulan e-posta raporları size en son UpdraftPlus.com haberlerini iletir

en: read more at %s
tr: %s üzerinden ayrıntılı bilgi alabilirsiniz

en: WordPress backup is complete
tr: WordPress yedeklemesi tamamlandı

en: You have not yet made any backups.
tr: Henüz bir yedek alınmamış.

en: File is not locally present - needs retrieving from remote storage
tr: Dosya yerel depolamada bulunamadı. Uzak depolama üzeründen alınması gerekiyor

en: Looking for %s archive: file name: %s
tr: %s arşivi aranıyor: Dosya adı: %s

en: The backup records do not contain information about the proper size of this file.
tr: Yedek kayıtlarında bu dosyanın gerçek boyutu ile ilgili bilgi bulunamadı.

en: Error message
tr: Hata iletisi

en: Backup date
tr: Yedekleme tarihi

en: Backup data (click to download)
tr: Yedek verileri (indirmek için tıklayın)

en: Files backup interval
tr: Dosya yedekleme sıklığı

en: and retain this many scheduled backups
tr: şu sayıda zamanlanmış yedek tutulsun

en: Database backup interval
tr: Veritabanı yedekleme sıklığı

en: To fix the time at which a backup should take place,
tr: Yedeklemenin ne zaman yapılacağını düzeltmek için,

en: e.g. if your server is busy at day and you want to run overnight
tr: örneğin sunucunuz gün içinde yoğunsa ve gece çalıştırmak isterseniz

en: Sending Your Backup To Remote Storage
tr: Yedek Uzak Depolama Üzerine Gönderiliyor

en: Choose your remote storage
tr: Uzak depolama seçimi

en: Include in files backup
tr: Dosya yedeğine katılacaklar

en: The above directories are everything, except for WordPress core itself which you can download afresh from WordPress.org.
tr: Yukarıdaki klasörlerde, WordPress.org adresinden yenisini indirebileceğiniz WordPress çekirdeği dışındaki her şey bulunur.

en: Database Options
tr: Veritabanı Ayarları

en: Database encryption phrase
tr: Veritabanı şifreleme ifadesi

en: Don't want to be spied on? UpdraftPlus Premium can encrypt your database backup.
tr: Güvenlik mi istiyorsunuz? UpdraftPlus Premium veritabanı yedeğinizi şifreleyebilir.

en: It can also backup external databases.
tr: Ayrıca dış veritabanlarını da yedekleyebilir.

en: You can manually decrypt an encrypted database here.
tr: Şifrelenmiş bir veritabanının şifresini el ile çözmek için buraya tıklayın.

en: Manually decrypt a database backup file
tr: El ile bir veritabanı dosyasının şifresini çöz

en: Drop encrypted database files (db.gz.crypt files) here to upload them for decryption
tr: Şifresinin çözülmesi için şifreli veritabanı dosyalarınızı (db.gx.crypt uzantılı dosyalar) sürükleyip buraya bırakın

[ctx: Uploader: Drop db.gz.crypt files here to upload them for decryption - or - Select Files]
en: or
tr: ya da

en: First, enter the decryption key
tr: Önce şifre çözme anahtarını yazın

en: Backup more databases
tr: Yedeklenecek diğer veritabanları

en: Check this box to have a basic report sent to
tr: Temel bir rapor göndermek için bu seçeneği işaretleyin

en: your site's admin address
tr: sitenizin yönetici adresine

en: Show expert settings
tr: Uzman ayarlarını görüntüle

en: open this to show some further options; don't bother with this unless you have a problem or are curious.
tr: daha fazla seçenek görmek için buraya tıklayın. Bir sorun yoksa ya da merak etmiyorsanız bununla uğraşmayın.

en: Debug mode
tr: Hata ayıklama kipi

en: Check this to receive more information and emails on the backup process - useful if something is going wrong.
tr: Yedekleme işlemiyle ilgili daha fazla bilgi ve e-posta almak için buraya bakın. Özellikle bir şeyler ters gittiğinde yardımı olur.

en: This will also cause debugging output from all plugins to be shown upon this screen - please do not be surprised to see these.
tr: Bu seçenek tüm eklentilerin hata ayıklama çıktılarının bu bölümde görüntülenmesine neden olur. Bunları görünce şaşırmayın.

en: Split archives every:
tr: Arşivlerin bölüneceği boyut:

en: Delete local backup
tr: Yerel yedek silinsin

en: Check this to delete any superfluous backup files from your server after the backup run finishes (i.e. if you uncheck, then any files despatched remotely will also remain locally, and any files being kept locally will not be subject to the retention limits).
tr: Yedekleme görevi tamamlandıktan sonra gerek kalmayan yedek dosyalarının sunucunuzdan silinmesi için burayı işaretleyin (işaretlemezseniz, uzak depolamaya gönderilen dosyalar yerel depolamada da kalmaya devam eder ve yerel depolama üzerindeki dosyalar tutma ayarlarına göre silinmez).

en: Backup directory
tr: Yedek klasörü

en: <b>Do not</b> place it inside your uploads or plugins directory, as that will cause recursion (backups of backups of backups of...).
tr: <b>Asla</b> uploads ya da plugins klasörünün altında seçmeyin yoksa iç içe yinelenme sorunu ortaya çıkar (yedeğin yedeğinin yedeği gibi...).

en: Use the server's SSL certificates
tr: Sunucu sertifikaları kullanılsın

en: Do not verify SSL certificates
tr: SSL sertifikaları doğrulanmasın

en: Note that not all cloud backup methods are necessarily using SSL authentication.
tr: Tüm bulut yedekleme yöntemlerinde kimlik doğrulaması için SSL kullanılmadığını unutmayın.

en: Disable SSL entirely where possible
tr: Olabildiğinde SSL kullanılmasın

en: See this FAQ also.
tr: Bu sık sorulan sorulara da bakın.

en: Could not read one of the files for restoration
tr: Geri yükleme için gereken dosyalardan biri okunamadı

en: You can send a backup to more than one destination with Premium.
tr: Premium sürümüne yükseltrerek bir yedeği birkaç konuma gönderebilirsiniz.

en: Ask a pre-sales question
tr: Satış öncesi sorularınızı sorun

[ctx: Uploader: Drop backup files here - or - Select Files]
en: or
tr: veya

en: This file could not be uploaded
tr: Bu dosya yüklenemedi

en: %s (%s used)
tr: %s (%s kullanılıyor)

en: Call
tr: Çağır

en: Backup finished
tr: Yedekleme tamamlandı

en: table: %s
tr: tablo: %s

en: Created database backup
tr: Veritabanı yedeği oluşturuldu

en: Encrypting database
tr: Veritabanı şifreleniyor

en: Encrypted database
tr: Veritabanı şifrelendi

en: Creating database backup
tr: Veritabanı yedeği oluşturuluyor

en: Backup begun
tr: Yedekleme başladı

en: Support
tr: Destek

en: Error: %s
tr: Hata: %s

en: Warning:
tr: Uyarı:

en: News
tr: Haberler

en: Current memory usage
tr: Güncel bellek kullanımı

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: Restore backup
tr: Yedeği geri yükle

en: %s restoration options:
tr: %s geri yükleme seçenekleri:

en: Web-server disk space in use by UpdraftPlus
tr: UpdraftPlus tarafından kullanılan web sunucu disk alanı

en: refresh
tr: yenile

en: JavaScript warning
tr: JavaScript uyarısı

en: Files
tr: Dosyalar

en: Your settings have been wiped.
tr: Ayarlarınız temizlendi.

en: Last log message
tr: Son günlük iletisi

en: Error: unexpected file read fail
tr: Hata: Beklenmeyen dosya okuma sorunu

en: This feature requires %s version %s or later
tr: Bu özellik için %s %s ya da üzeri bir sürüm gereklidir

en: Messages:
tr: İletiler:

en: Nothing currently scheduled
tr: Şu anda zamanlanmış bir görev yok

en: At the same time as the files backup
tr: Dosyalar yedeklenirken aynı zamanda

en: Actions
tr: İşlemler

en: The 'Backup Now' button is disabled as your backup directory is not writable (go to the 'Settings' tab and find the relevant option).
tr: Yedekleme klasörünüz yazılabilir olmadığı için 'Şimdi Yedekle' düğmesi kullanılamaz ('Ayarlar' sekmesinde ilgili seçeneğe bakın)

en: Could not find that job - perhaps it has already finished?
tr: Görev bulunamadı. Zaten tamamlanmış olabilir mi?

en: The log file could not be read.
tr: Günlük dosyası okunamadı.

en: Download failed
tr: İndirilemedi

en: Download in progress
tr: İndirme sürüyor

en: No local copy present.
tr: Herhangi bir yerel kopya yok.

en: Backup directory (%s) is not writable, or does not exist.
tr: Yedekleme klasörü (%s) yazılabilir değil ya da bulunamadı.

en: You will find more information about this in the Settings section.
tr: Ayarlar bölümünde bununla ilgili ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

en: This backup was created by %s, and can be imported.
tr: Bu yedek %s tarafından oluşturulmuş ve içe aktarılabilir.

en: Bad filename format - this does not look like a file created by UpdraftPlus
tr: Dosya adı biçimi hatalı. Bu dosya UpdraftPlus tarafından oluşturulmuşa benzemiyor

en: Bad filename format - this does not look like an encrypted database file created by UpdraftPlus
tr: Dosya adı biçimi hatalı. Bu dosya UpdraftPlus tarafından oluşturulmuş bir şifreli veritabanına benzemiyor

en: Backup directory could not be created
tr: Yedekleme klasörü oluşturulamadı

en: Backup directory successfully created.
tr: Yedekleme klasörü oluşturuldu.

en: Return to UpdraftPlus configuration
tr: UpdraftPlus yapılandırmasına geri dönün

en: If you can still read these words after the page finishes loading, then there is a JavaScript or jQuery problem in the site.
tr: Sayfa yüklendikten sonra bu yazıyı hala görebiliyorsanız, sitede bir JavaScript ya da jQuery sorunu var demektir.

en: For even more features and personal support, check out
tr: Daha fazla özellik ve özel destek için göz atın

en: Current limit is:
tr: Geçerli sınırlama:

en: Latest UpdraftPlus.com news:
tr: Son UpdraftPlus.com haberleri:

en: Download most recently modified log file
tr: Güncel günlük dosyasını indir

en: Creating file backup zips
tr: Dosya yedeği zip arşivleri oluşturuluyor

en: Created file backup zips
tr: Dosya yedeği zip arşivleri oluşturuldu

en: Uploading files to remote storage
tr: Dosyalar uzak depolama alanına yükleniyor

en: Pruning old backup sets
tr: Eski yedek paketleri siliniyor

en: Waiting until scheduled time to retry because of errors
tr: Hatalar nedeniyle yeniden denemek için belirlenmiş zaman bekleniyor

en: Send this backup to remote storage
tr: Bu yedek uzak depolama üzerine gönderilsin

en: This button is disabled because your backup directory is not writable (see the settings).
tr: Yedek klasörünüz yazılabilir olmadığı için bu düğme kullanılamıyor (ayarlara bakın).

en: %s version:
tr: %s sürümü:

en: (Nothing yet logged)
tr: (Henüz bir günlük kaydı yok)

en: This is a count of the contents of your Updraft directory
tr: Updraft klasörünüzdeki içeriklerin sayısı

en: Unless you have a problem, you can completely ignore everything here.
tr: Bir sorun olmadığı sürece buradaki işlemlere gerek duyulmaz.

en: For the ability to lock access to UpdraftPlus settings with a password, upgrade to UpdraftPlus Premium.
tr: UpdraftPlus ayarları erişimine parola ile açılan bir kilit koymak için, UpdraftPlus Premium sürümüne yükseltin.

en: Web server:
tr: Web sunucusu:

en: Peak memory usage
tr: En çok bellek kullanımı

en: Memory limit
tr: Bellek sınırlaması

en: show PHP information (phpinfo)
tr: PHP bilgilerini görüntüle (phpinfo)

en: Free disk space in account:
tr: Hesabın kullanılabilir disk alanı:

en: Fetch
tr: Al

en: Show raw backup and file list
tr: Ham yedek ve dosya listesini görüntüle

en: Rescan remote storage
tr: Uzak depolama alanını tara

en: Wipe settings
tr: Ayarları sil

en: Total (uncompressed) on-disk data:
tr: Diskteki veri toplamı (sıkıştırılmamış):

en: N.B. This count is based upon what was, or was not, excluded the last time you saved the options.
tr: Önemli: Bu hesaplama, ayarlar son kaydedildiğinde katılan ya da katılmayan ögelere göre yapılmıştır.

en: count
tr: hesapla

en: This will delete all your UpdraftPlus settings - are you sure you want to do this?
tr: Bu işlem tüm UpdraftPlus ayarlarınızı siler. Bunu yapmak istediğinize emin misiniz?

en: Include your database in the backup
tr: Veritabanı yedeğe katılsın

en: Delete backup set
tr: Yedek paketi silme

en: Also delete from remote storage
tr: Uzak depodan da silinsin

en: Retrieving (if necessary) and preparing backup files...
tr: Alınıyor (gerekirse) ve yedek dosyaları hazırlanıyor...

en: Restoring will replace this site's themes, plugins, uploads, database and/or other content directories (according to what is contained in the backup set, and your selection).
tr: Geri yükleme işlemi sitenizdeki temaları, eklentileri, yüklenmiş dosyaları, veritabanını ve/veya diğer içerik klasörlerini değiştirir (yedek paketinde bulunan bileşenlere ve sizin seçiminize göre).

en: Choose the components to restore
tr: Geri yüklenecek bileşenleri seçin

en: Do read this helpful article of useful things to know before restoring.
tr: Geri yüklemeden önce işinize yarayacak bilgilerin bulunduğu bu yazıyı okuyun.

en: Your web server has PHP's so-called safe_mode active.
tr: Web sunucunuzda PHP safe_mode seçeneği etkin.

en: The following entity cannot be restored automatically: "%s".
tr: Bu varlık otomatik olarak geri yüklenemez: "%s".

en: You will need to restore it manually.
tr: Geri yüklemeyi el ile yapmalısınız.

en: More tasks:
tr: Diğer görevler:

en: Upload backup files
tr: Yedek dosyaları yükle

en: Press here to look inside your UpdraftPlus directory (in your web hosting space) for any new backup sets that you have uploaded.
tr: UpdraftPlus klasörünüze (web barındırma alanınızda) yüklenmiş yeni yedek paketlerini görüntülemek için buraya tıklayın.

en: The location of this directory is set in the expert settings, in the Settings tab.
tr: Bu klasörün konumu, Ayarlar sekmesinin uzman ayarları sekmesinden ayarlanabilir.

en: Rescan local folder for new backup sets
tr: Yerel klasördeki yeni yedek paketlerini tara

en: Opera web browser
tr: Opera web tarayıcısı

en: If you are using this, then turn Turbo/Road mode off.
tr: Bunu kullanıyorsanız Turbo/Road kipini etkisizleştirin.

en: UpdraftPlus - Upload backup files
tr: UpdraftPlus - Yedek dosyaları yükle

en: Upload files into UpdraftPlus.
tr: Dosyaları UpdraftPlus üzerine yükleyin.

en: Or, you can place them manually into your UpdraftPlus directory (usually wp-content/updraft), e.g. via FTP, and then use the "rescan" link above.
tr: Ayrıca dosyaları FTP gibi bir yöntemle UpdraftPlus klasörüne (genellikle wp-content/updraft) el ile yükledikten sonra yukarıdaki "yeniden tara" bağlantısına tıklayabilirsiniz.

en: Drop backup files here
tr: Yedek dosyalarını sürükleyip buraya bırakın

en: Please allow time for the communications with the remote storage to complete.
tr: Lütfen uzak depolama ile bağlantı kurulması için biraz zaman tanıyın.

en: Select Files
tr: Dosyaları Seçin

en: Newsletter sign-up
tr: Bülten aboneliği

en: Lead developer's homepage
tr: Geliştirici sitesi

en: More plugins
tr: Diğer eklentiler

en: Version
tr: Sürüm

en: Do you want to migrate or clone/duplicate a site?
tr: Siteyi aktarmak mı kopyalamak mı istiyorsunuz?

en: Full feature list
tr: Tüm özelliklerin listesi

en: Pre-sales FAQs
tr: Satış öncesi SSS

en: Backup non-WordPress files and databases
tr: WordPress dışındaki dosyaları ve veritabanını yedekleyin

en: Next scheduled backups
tr: Sıradaki zamanlanmış yedekler

en: Time now
tr: Güncel zaman

en: Do you need WordPress Multisite support?
tr: WordPress çoklu site desteğine mi ihtiyacınız var?

en: zip executable found:
tr: bulunan zip uygulaması:

en: Your backup has been restored.
tr: Yedek geri yüklendi.

en: Disconnect
tr: Bağlantıyı kes

en: Deleting...
tr: Siliniyor...

en: Send
tr: Gönder

en: Adding...
tr: Ekleniyor...

en: Add site
tr: Site ekle

en: Start backup
tr: Yedeklemeyi başlat

en: Key
tr: Anahtar

en: Constants
tr: Sabitler

en: Create
tr: Oluştur

en: Trying...
tr: Deneniyor...

en: Connect
tr: Bağlan

en: Options (raw)
tr: Seçenekler (ham)

en: Proceed with update
tr: Güncellemeye devam et

en: Update Plugin
tr: Eklentiyi Güncelle

en: Update Theme
tr: Temayı Güncelle

en: This decryption key will be attempted:
tr: Şifre çözmek için kullanılacak anahtar:

en: Unknown server response:
tr: Bilinmeyen sunucu yanıtı:

en: Unknown server response status:
tr: Bilinmeyen sunucu yanıt durumu:

en: Delete from your web server
tr: Web sunucunuzdan silin

en: Download to your computer
tr: Bilgisayarınıza indirin

en: Warnings:
tr: Uyarılar:

en: Known backups (raw)
tr: Bilinen yedekler (ham)

en: Close
tr: Kapat

en: Unexpected response:
tr: Beklenmeyen yanıt:

en: Errors:
tr: Hatalar:

en: Cancel
tr: İptal

en: Delete
tr: Sil

en: calculating...
tr: hesaplanıyor...

en: Error:
tr: Hata:

en: Backup Now
tr: Şimdi Yedekle

en: Database
tr: Veritabanı

en: Your website is hosted using the %s web server.
tr: Web siteniz %s web sunucusu üzerinde barındırılıyor.

en: Error
tr: Hata

en: File ready.
tr: Dosya hazır.

en: Allowed Files
tr: İzin verilen dosyalar

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Warning
tr: Uyarı

en: Automatic backup before update
tr: Güncelleme öncesi otomatik yedekleme

en: Go here for more information.
tr: Ayrıntılı bilgi almak için buraya tıklayın.

en: Restore
tr: Geri Yükle

en: Failure: No %s was given.
tr: Başarısız: %s belirtilmemiş.

en: To send to more than one address, separate each address with a comma.
tr: Birkaç adrese göndermek için, e-posta adreslerini virgül ile ayırarak yazın.

en: Send a report only when there are warnings/errors
tr: Rapor yalnız hata ya da uyarı olduğunda gönderilsin

en: If you exclude both the database and the files, then you have excluded everything!
tr: Hem veritabanını hem de dosyaları katılmayacak şekilde seçerseniz hiç bir şeyi katmamış olursunuz!

en: No such backup set exists
tr: Böyle bir yedek paketi bulunamadı

en: Be aware that mail servers tend to have size limits; typically around %s Mb; backups larger than any limits will likely not arrive.
tr: E-posta sunucularının boyut sınırlamaları olduğunu unutmayın. Genellikle %s Mb civarındadır. Sınırları aşan yedekler hedefine ulaşmayabilir.

en: Rescanning (looking for backups that you have uploaded manually into the internal backup store)...
tr: Yeniden taranıyor (iç depolama alanına el ile yüklenmiş yedekler aranıyor)...

en: Rescanning remote and local storage for backup sets...
tr: Uzak ve yerel depolama alanlarındaki yedek paketleri yeniden taranıyor...

en: The web server returned an error code (try again, or check your web server logs)
tr: Web sunucusu bir hata kodu iletti (yeniden deneyin ya da web sunucu günlüklerine bakın)

en: The new user's RackSpace console password is (this will not be shown again):
tr: Yeni kullanıcının RackSpace panosu parolası (bir daha görüntülenmez):

en: Begun looking for this entity
tr: Bu varlıkta aranmaya başlandı

en: Some files are still downloading or being processed - please wait.
tr: Bazı dosyalar hala indiriliyor ya da işleniyor. Lütfen bekleyin.

en: Processing files - please wait...
tr: Lütfen dosyalar işlenirken bekleyin...

en: Error: the server sent an empty response.
tr: Hata: Sunucu boş bir yanıt gönderdi.

en: Error: the server sent us a response which we did not understand.
tr: Hata: Sunucu anlaşılamayan bir yanıt verdi.

en: Error data:
tr: Hata verileri:

en: Download error: the server sent us a response which we did not understand.
tr: İndirme sorunu: Sunucu anlaşılamayan bir yanıt verdi.

en: Requesting start of backup...
tr: Yedeklemenin başlatılması isteniyor...

en: PHP information
tr: PHP bilgileri

en: Delete Old Directories
tr: Eski Klasörleri Sil

en: Raw backup history
tr: Ham yedek geçmişi

en: This file does not appear to be an UpdraftPlus backup archive (such files are .zip or .gz files which have a name like: backup_(time)_(site name)_(code)_(type).(zip|gz)).
tr: Bu dosya bir UpdraftPlus yedek arşivi gibi görünmüyor. (arşivler, backup_(saat)_(site_adı)_kod_(tür).(zip|gz) gibi bir adı olan .zip ya da .gz uzantılı dosyalardır).

en: However, UpdraftPlus archives are standard zip/SQL files - so if you are sure that your file has the right format, then you can rename it to match that pattern.
tr: Bununla birlikte, UpdraftPlus arşivleri standart zip/SQL dosyalarıdır. Dosyanızın doğru biçimde olduğundan eminseniz, kalıba uyacak şekilde yeniden adlandırabilirsiniz.

en: If this is a backup created by a different backup plugin, then UpdraftPlus Premium may be able to help you.
tr: Bu yedek başka bir yedekleme eklentisi tarafından oluşturulduysa, UpdraftPlus Premium size yardımcı olabilir.

en: (make sure that you were trying to upload a zip file previously created by UpdraftPlus)
tr: (UpdraftPlus tarafından oluşturulmuş bir zip dosyasını yüklediğinizden emin olun)

en: Upload error:
tr: Yükleme sorunu:

en: Upload error
tr: Yükleme sorunu

en: Follow this link to attempt decryption and download the database file to your computer.
tr: Şifreyi çözmeyi denemek ve veritabanı dosyasını bilgisayarınıza indirmek için bu bağlantıya tıklayın.

en: The file was uploaded.
tr: Dosya yüklendi.

en: Download log file
tr: Günlük dosyasını indir

en: You have made changes to your settings, and not saved.
tr: Ayalarınızda değişiklik yaptınız ancak kaydetmediniz.

en: Connecting...
tr: Bağlantı kuruluyor...

en: Disconnecting...
tr: Bağlantı kesiliyor...

en: Counting...
tr: Sayılıyor...

en: Update quota count
tr: Kota sayısını güncelle

en: Creating...
tr: Oluşturuluyor...

en: Send to site:
tr: Siteye gönder:

en: You should check that the remote site is online, not firewalled, does not have security modules that may be blocking access, has UpdraftPlus version %s or later active and that the keys have been entered correctly.
tr: Uzaktaki sitenin çevrimiçi olduğundan, güvenlik duvarı tarafından engellenmediğinden ya da erişimi engelleyecek her hangi bir güvenlik modülü kullanmadığından, %s ya da üzerindeki bir UpdraftPlus sürümünün etkin olduğundan ve anahtarların doğru yazıldığından emin olun.

en: Please give this key a name (e.g. indicate the site it is for):
tr: Lütfen bu anahtar için bir ad yazın (örneğin hangi siteye ait olduğunu belirtebilirsiniz):

en: key name
tr: anahtar adı

en: Testing connection...
tr: Bağlantı sınanıyor...

en: Nothing yet logged
tr: Günlük dosyasına henüz bir şey kaydedilmemiş

en: Welcome to UpdraftPlus!
tr: UpdraftPlus eklentisine hoş geldiniz!

en: To make a backup, just press the Backup Now button.
tr: Bir yedek almak için Şimdi Yedekle düğmesine tıklayın.

en: To change any of the default settings of what is backed up, to configure scheduled backups, to send your backups to remote storage (recommended), and more, go to the settings tab.
tr: Yedeklenecek bileşenler ile ilgili varsayılan ayarları değiştirmek, zamanlanmış yedekleri ayarlamak, yedekleri uzak depolama alanına göndermek (önerilir) ve diğer seçenekleri görmek için ayarlar sekmesine bakın.

en: The amount of time allowed for WordPress plugins to run is very low (%s seconds) - you should increase it to avoid backup failures due to time-outs (consult your web hosting company for more help - it is the max_execution_time PHP setting; the recommended value is %s seconds or more)
tr: WordPress eklentilerinin çalıştırılmasına izin verilen süre çok kısa (%s saniye). Yedekleme ve zaman aşımı sorunlarını engellemek için bu süreyi arttırmalısınız (yardım almak için web barındırma hizmeti sağlayıcınızdan PHP max_execution_time ayarını değiştirmesini isteyin. Önerilen süre %s saniye ve üzeri)

en: Please consult this FAQ if you have problems backing up.
tr: Yedekleme ile ilgili sorun yaşıyorsanız lütfen bu SSS bölümüne bakın.

en: Notice
tr: Bildirim

en: Read this page for a guide to possible causes and how to fix it.
tr: Olası nedenler ve çözümleri için bu sayfayı okuyun.

en: UpdraftPlus notice:
tr: UpdraftPlus bildirimi:

en: %s has been chosen for remote storage, but you are not currently connected.
tr: Uzak depolama için %s seçilmiş. Ancak şu anda bağlantı kurulmamış.

en: Go to the remote storage settings in order to connect.
tr: Bağlantı kurmak için uzak depolama ayarlarına bakın.

en: Backup set not found
tr: Yedek paketi bulunamadı

en: Job deleted
tr: Görev silindi

en: Backup created by unknown source (%s) - cannot be restored.
tr: Yedek bilinmeyen bir kaynak tarafından oluşturulmuş (%s). Geri yüklenemedi.

en: This backup set was not known by UpdraftPlus to be created by the current WordPress installation, but was either found in remote storage, or was sent from a remote site.
tr: UpdraftPlus bu yedek paketinin geçerli WordPress kurulumu tarafından alınıp alınmadığını bilemiyor. Ancak uzak depolama alanında bulunmuş ya da uzak bir siteden gönderilmiş olabilir.

en: You should make sure that this really is a backup set intended for use on this website, before you restore (rather than a backup set of an unrelated website).
tr: Geri yüklemeden önce, bu yedek paketinin gerçekten bu web sitesine ait olduğundan (ilgisiz başka bir web sitesine ait olmadığından) emin olmalısınız.

en: Only the WordPress database can be restored; you will need to deal with the external database manually.
tr: Yalnız WordPress veritabanı otomatik olarak geri yüklenebilir. Dış veritabanını el ile geri yüklemelisiniz.

en: File not found (you need to upload it): %s
tr: Dosya bulunamadı (yeniden yüklemelisiniz): %s

en: File was found, but is zero-sized (you need to re-upload it): %s
tr: Dosya bulundu, ancak boyutu sıfır (yeniden yüklemelisiniz): %s

en: File (%s) was found, but has a different size (%s) from what was expected (%s) - it may be corrupt.
tr: Dosya (%s) bulundu, ancak boyutu (%s) beklenenden (%s) farklı. Bozulmuş olabilir.

en: This multi-archive backup set appears to have the following archives missing: %s
tr: Bu çoklu arşiv yedek paketinde şu arşivler eksik gibi görünüyor: %s

en: Dismiss (for %s months)
tr: Ertele (%s ay süreyle)

en: For personal support, the ability to copy sites, more storage destinations, encrypted backups for security, multiple backup destinations, better reporting, no adverts and plenty more, take a look at the premium version of UpdraftPlus - the world's most popular backup plugin.
tr: Özel destek, site kopyalama, daha fazla depolama hedefi seçeneği, yedekleri şifreleme, birden çok yedekleme hedefi, daha ayrıntılı raporlar, reklamsız kullanım gibi pek çok özellik için dünyanın en beğenilen yedekleme eklentisi olan UpdraftPlus uygulamasının premium sürümüne bakın.

en: Compare with the free version
tr: Free sürümü ile karşılaştırın

en: Go to the shop.
tr: Mağazaya gidin.

en: Free Newsletter
tr: Ücretsiz Bülten

en: More quality plugins
tr: Diğer kaliteli eklentiler

en: Premium WooCommerce plugins
tr: Premium WooCommerce eklentileri

en: Free two-factor security plugin
tr: Ücretsiz iki aşamalı güvenlik eklentisi
