RocketGenius - Gravity Forms User Registration - en to fi translation catalogue (136 entries)

en: Set Password URL
fi: Aseta salasana-URL

en: User Activation URL
fi: Käyttäjän aktivointi-URL

en: User is updated
fi: Käyttäjä on päivitetty

en: User is registered
fi: Käyttäjä on rekisteröitynyt

en: User is activated
fi: Käyttäjä on aktivoitu

en: User is pending activation
fi: Käyttäjän aktivointi on vireillä

en: Site is created
fi: Sivusto luotu

en: Update site when subscription is cancelled.
fi: Päivitä sivusto kun tilaus on peruttu.

en: Update Site on Cancel
fi: Päivitä käyttäjä tai peruuta

en: Update user when subscription is cancelled.
fi: Päivitä käyttäjä kun tilaus on peruttu.

en: Update User on Cancel
fi: Päivitä käyttäjä tai peruuta

en: Delay User Registration
fi: Viivytä käyttäjärekisteröitymistä

en: User Registration Options
fi: Käyttäjärekisteröitymisen asetukset

en: &mdash; No role for this site &mdash;
fi: &mdash; Ei roolia tällä sivustolla &mdash;

en: &mdash; Preserve current role &mdash;
fi: &mdash; Säilytä nykyinen rooli &mdash;

en: Select a Role
fi: Valitse rooli

en: &mdash; Preserve current display name &mdash;
fi: &mdash; Säilytä nykyinen näyttönimi &mdash;

en: Update User
fi: Päivitä käyttäjä

en: Create User
fi: Luo käyttäjä

en: &mdash; Preserve current password &mdash;
fi: &mdash; Säilytä nykyinen salasana &mdash;

en: Select Meta Key
fi: Valitse meta-avain

en: Add Custom Meta
fi: Lisää mukautettu metatieto

en: Other User Meta
fi: Muut käyttäjän metatiedot

en: Biographical Information
fi: Elämenkerrallista tietoa

en: Website
fi: Verkkosivusto

en: Standard User Meta
fi: Käyttäjän vakiometatiedot

en: Delete site
fi: Poista sivusto

en: Deactivate site
fi: Poista sivusto käytöstä

en: Set as %s
fi: Aseta %s

en: When a form submission creates a post and registers a user, set the new user as the post author. %sEnabled by default.%s
fi: Kun lomakkeen lähetys luo artikkelin ja rekisteröi käyttäjän, asetetaan uusi käyttäjä artikkelin kirjoittajaksi. %sOletusarvoisesti käytössä.%s

en: Set user as post author.
fi: Aseta käyttäjä artikkelin kirjoittajaksi.

en: Set Post Author
fi: Aseta artikkelin kirjoittaja

en: When the registration condition is enabled, form submissions will only register the user when the condition is met.
fi: Kun rekisteröintiehto on käytössä, lomakkeen lähetykset rekisteröivät käyttäjän vain kun ehto täyttyy.

en: When the update condition is enabled, form submissions will only update the user when the condition is met. The user data will always be populated into the form.
fi: Kun päivitysehto on käytössä, lomakkeen lähetykset päivittävät käyttäjän vain kun ehto täyttyy. Käyttäjän tiedot esitäytetään aina lomakkeelle.

en: Register user if
fi: Rekisteröi käyttäjä jos

en: Update user if
fi: Päivitä käyttäjä jos

en: Enable
fi: Ota käyttöön

en: Registration Condition
fi: Rekisteröintiehto

en: Update Condition
fi: Päivitysehto

en: Send users an email with an activation link. Users are only registered once they have activated their accounts.
fi: Lähetä käyttäjille sähköposti jossa on aktivointilinkki. Käyttäjät ovat rekisteröityneet vasta kun he ovat aktivoineet tilinsä.

en: User Activation Type
fi: Käyttäjän aktivointitapa

en: manually or by form notification
fi: manuaalisesti tai lomakeilmoituksena

en: Enable user activation.
fi: Ota käyttöön käyttäjien aktivointi.

en: User Activation
fi: Käyttäjien aktivointi

en: by email from WordPress
fi: sähköpostitse WordPressilta

en: Additional Options
fi: Lisävalinnat

en: Specify whether to send the new site details to the user by email. %sEnabled by default.%s
fi: Lähetäänkö uuden sivuston tiedot käyttäjälle sähköpostitse. %sOletusarvoisesti lähetetään.%s

en: Send the new site details to the user by email.
fi: Lähetä uuden sivuston tiedot käyttäjälle sähköpostitse.

en: Send Email?
fi: Lähetä sähköposti?

en: Select role the user should be assigned on the site they registered from. This option overrides the "Role" option under User Settings.
fi: Valitse rooli, joka annetaan käyttäjälle sivustolle jolla he rekisteröityvät. Tämä asetus ohittaa "Rooli"-asetuksen käyttäjän asetuksissa.

en: Current Site Role
fi: Nykyinen rooli sivustolla

en: Select role the user should be assigned on the newly created site.
fi: Valitse rooli, joka annetaan käyttäjälle luotavalla sivustolla.

en: Site Role
fi: Sivuston rooli

en: Select the form field that should be used for the site title.
fi: Valitse lomakekenttä, jota käytetään sivuston nimenä.

en: Site Title
fi: Sivuston nimi

en: Select the form field that should be used for the site address.
fi: Valitse lomakekenttä, jota käytetään sivuston osoitteena.

en: Site Address
fi: Sivuston osoite

en: Create new site when a user registers.
fi: Luo uusi sivusto kun käyttäjä rekisteröityy.

en: Network Options
fi: Verkkoasetukset

en: BuddyPress Profile
fi: BuddyPress-profiili

en: User Meta
fi: Käyttäjän metatiedot

en: Select the role the user should be assigned.
fi: Valitse rooli, joka annetaan käyttäjälle.

en: Role
fi: Rooli

en: Select the form field that should be used for the user's email address.
fi: Valitse lomakekenttä, jota käytetään käyttäjän sähköpostiosoitteena.

en: Email Address
fi: Sähköpostiosoite

en: Select how the user's name should be displayed publicly.
fi: Valitse kuinka käyttäjän nimi tulisi julkisesti esittää.

en: Display Name
fi: Näyttönimi

en: Select the form field that should be used for the user's nickname.
fi: Valitse lomakekenttä, jota käytetään käyttäjän lempinimenä.

en: Nickname
fi: Lempinimi

en: Select the form field that should be used for the user's last name.
fi: Valitse lomakekenttä, jota käytetään käyttäjän sukunimenä.

en: Last Name
fi: Sukunimi

en: Select the form field that should be used for the user's first name.
fi: Valitse lomakekenttä, jota käytetään käyttäjän etunimenä.

en: First Name
fi: Etunimi

en: Select the form field that should be used for the user's username.
fi: Valitse lomakekenttä, jota käytetään käyttäjän käyttäjätunnuksena.

en: User Settings
fi: Käyttäjäasetukset

en: A form can have multiple "Create" feeds <strong>or</strong> a single "Update" feed. A form cannot have both a "Create" feed and an "Update" feed.
fi: Yhdellä lomakkeella voi olla useita "Luo"-syötteitä <strong>tai</strong> yksi "Päivitä"-syöte. Samalla lomakkeella ei voi olla sekä "Luo"-syötettä että "Päivitä"-syötettä.

en: Select the type of feed you would like to create. "Create" feeds will create a new user. "Update" feeds will update users.
fi: Valitse haluamasi syötetyyppi. "Luo"-syötteet luovat uusia käyttäjiä. "Päivitä"-syötteet päivittävät käyttäjiä.

en: Action
fi: Toimenpide

en: Enter a feed name to uniquely identify this setup.
fi: Anna näille asetuksille uniikki syötteen nimi.

en: Name
fi: Nimi

en: Feed Settings
fi: Syötteen asetukset

en: Custom URL
fi: Mukautettu URL

en: Other
fi: Muu

en: Pages
fi: Sivut

en: Select a Page
fi: Valitse sivu

en: Registration Page
fi: Rekisteröitymissivu

en: When users attempt to access the default WordPress registration page, they will be redirected to this custom page instead.
fi: Kun käyttäjät yrittävät WordPressin oletusrekisteröintisivulle, heidät uudelleenohjataan mukautetulle sivulle.

en: Enable Custom Registration Page
fi: Ota käyttöön mukautettu rekisteröintisivu

en: Custom Registration Page
fi: Mukautettu rekisteröintisivu

en: Global Settings
fi: Yleiset asetukset

en: Remember Me
fi: Muista minut

en: Password
fi: Salasana

en: Login Form
fi: Kirjautumislomake

en: You are currently logged in as %s%s%s. %sLog out?%s
fi: Olet kirjautuneena käyttäjänä %s%s%s. %sKirjaudu ulos?%s

en: Forgot Password
fi: Unohtuiko salasanasi

en: Select BuddyPress Field
fi: Valitse BuddyPress-kenttä

en: Oops! You need to be logged in to use this form.
fi: Hups! Sinun täytyy olla kirjautuneena käyttääksesi tätä lomaketta.

en: This username is already registered
fi: Käyttäjätunnus on jo rekisteröity

en: The username can only contain alphanumeric characters (A-Z, 0-9), underscores and dashes
fi: Käyttäjätunnus voi sisältää vain alfanumeerisia merkkejä (A–Z, 0–9), alaviivoja ja yhdysmerkkejä

en: The username can not be empty
fi: Käyttäjätunnus on pakollinen

en: This email address is already registered
fi: Sähköpostiosoite on jo rekisteröity

en: The email address can not be empty
fi: Sähköpostiosoite on pakollinen

en: Passwords may not contain the character "\"
fi: Salasanat eivät voi sisältää merkkiä "\"

en: Delete
fi: Poista

en: \'Cancel\' to stop, \'OK\' to delete.
fi: \'Peruuta\' keskeyttää, \'OK\' to poistaa.

en: Delete this sign up?
fi: Poista tämä rekisteröityminen?

en: Activate
fi: Aktivoi

en: \'Cancel\' to stop, \'OK\' to activate.
fi: \'Peruuta\' keskeyttää, \'OK\' aktivoi.

en: Activate this sign up?
fi: Aktivoidaanko tämä rekisteröityminen?

en: Email
fi: Sähköposti

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Show user avatar
fi: Näytä käyttäjän avatar

en: Logout Redirect URL
fi: Uloskirjautumisen uudelleenohjaus-URL

en: Welcome Message
fi: Tervetuloa-viesti

en: Tab Index Start
fi: Sarkainindeksi alku

en: Add Link
fi: Lisää linkki

en: Link URL
fi: Linkin URL

en: Link Text
fi: Linkkiteksti

en: Links
fi: Linkit

en: Current Page
fi: Nykyinen sivu

en: Login Redirect URL
fi: Kirjautumisen uudelleenohjaus-URL

en: Title
fi: Otsikko

en: Forgot Password?
fi: Unohtuiko salasana?

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Logout
fi: Kirjaudu ulos

en: Gravity Forms Login Widget
fi: Gravity Formsin kirjautumisvimpain

en: Login
fi: Kirjaudu

en: User Activated Successfully!
fi: Käyttäjä aktivoitu!

en: Are you sure you want to activate this user?
fi: Oletko varma että haluat aktivoida tämän käyttäjän?

en: This entry created a user who is pending activation. Click the "Activate User" button to activate the user.
fi: Tämä merkintä loi käyttäjän, jonka aktivointi on vireillä. Napsauta "Aktivoi käyttäjä"-painiketta aktivoidaksesi käyttäjän.

en: Pending Activation
fi: Vireillä oleva aktivointi

en: User Registration
fi: Käyttäjien rekisteröinti

en: User activated. | Users activated.
fi[0]: Käyttäjä aktivoitu.
fi[1]: Käyttäjät aktivoitu.

en: There was an issue activating this item | There was an issue activating one or more selected items
fi[0]: Valitun kohteen aktivoiminen epäonnistui.
fi[1]: Yhden tai useamman valitun kohteen aktivoiminen epäonnistui.

en: Pending Activations
fi: Vireillä olevat aktivoinnit

note: Plugin Name of the plugin
en: Gravity Forms User Registration Add-On
fi: Gravity Forms User Registration
