RocketGenius - Gravity Forms User Registration - en to da_DK translation catalogue (136 entries)

en: Set Password URL
da_DK: Indstil adgangskode-url

en: User Activation URL
da_DK: Bruger aktiverings-url

en: User is updated
da_DK: Bruger er opdateret

en: User is registered
da_DK: Bruger er registreret

en: User is activated
da_DK: Bruger er aktiveret

en: User is pending activation
da_DK: Bruger afventer aktivering

en: Site is created
da_DK: Websted bliver oprettet

en: Update site when subscription is cancelled.
da_DK: Opdater websted når abonnement bliver opsagt.

en: Update Site on Cancel
da_DK: Opdater websted ved opsigelse

en: Update user when subscription is cancelled.
da_DK: Opdater bruger når abonnement bliver opsagt.

en: Update User on Cancel
da_DK: Opdater bruger ved opsigelse

en: Delay User Registration
da_DK: Udskyd brugerregistrering

en: User Registration Options
da_DK: Bruger registreringsmuligheder

en: &mdash; No role for this site &mdash;
da_DK: &mdash; Ingen rolle på dette websted &mdash;

en: &mdash; Preserve current role &mdash;
da_DK: &mdash; Bevar nuværende rolle &mdash;

en: Select a Role
da_DK: Vælg en rolle

en: &mdash; Preserve current display name &mdash;
da_DK: &mdash; Bevar nuværende viste navn &mdash;

en: Update User
da_DK: Opdater bruger

en: Create User
da_DK: Opret bruger

en: &mdash; Preserve current password &mdash;
da_DK: &mdash; Bevar nuværende adgangskode &mdash;

en: &mdash; Preserve current email &mdash;
da_DK: &mdash; Bevar nuværende e-mail &mdash;

en: Select Meta Key
da_DK: Vælg meta nøgle

en: Add Custom Meta
da_DK: Tilføj brugerdefineret meta

en: Other User Meta
da_DK: Anden bruger meta

en: Biographical Information
da_DK: Biografisk information

en: Website
da_DK: Websted

en: Standard User Meta
da_DK: Standard bruger meta

en: Delete site
da_DK: Slet websted

en: Deactivate site
da_DK: Deaktiver websted

en: When a form submission creates a post and registers a user, set the new user as the post author. %sEnabled by default.%s
da_DK: Når en formularindsendelse opretter et indlæg og registrerer en bruger, så indstil den nye bruger til at være indlæggets forfatter. %sAktiver som standard.%s

en: Set user as post author.
da_DK: Indstil brugeren som indlæggets forfatter.

en: Set Post Author
da_DK: Indstil indlæggets forfatter

en: When the registration condition is enabled, form submissions will only register the user when the condition is met.
da_DK: Når registreringsbetingelsen er aktiveret, så vil formularindsendelser kun registrere brugeren, når betingelsen opfyldes.

en: When the update condition is enabled, form submissions will only update the user when the condition is met. The user data will always be populated into the form.
da_DK: Når opdateringsbetingelsen er aktiveret, så vil formularindsendelser kun opdatere brugeren, når betingelsen opfyldes. Brugerdata vil altid blive fyldt ind i formularen.

en: Register user if
da_DK: Opret bruger hvis

en: Update user if
da_DK: Opdater bruger hvis

en: Enable
da_DK: Aktiver

en: Registration Condition
da_DK: Oprettelsesbetingelse

en: Update Condition
da_DK: Opdater betingelse

en: Send users an email with an activation link. Users are only registered once they have activated their accounts.
da_DK: Send brugeren en e-mail med et aktiveringslink. Brugere bliver kun oprettet, efter de har aktiveret deres konti.

en: User Activation Type
da_DK: Bruger aktiveringstype

en: manually or by form notification
da_DK: manuelt eller via formularnotifikation

en: Enable user activation.
da_DK: Aktiver brugeraktivering

en: User Activation
da_DK: Brugeraktivering

en: by email from WordPress
da_DK: via e-mail fra WordPress

en: Additional Options
da_DK: Yderligere indstillinger

en: Specify whether to send the new site details to the user by email. %sEnabled by default.%s
da_DK: Angiv om det nye websteds oplysninger skal sendes til brugeren via e-mail. %sAktiveret som standard.%s

en: Send the new site details to the user by email.
da_DK: Send det nye websteds oplysninger til brugeren via e-mail.

en: Send Email?
da_DK: Send e-mail?

en: Select role the user should be assigned on the site they registered from. This option overrides the "Role" option under User Settings.
da_DK: Vælg den rolle som brugeren skal tildeles på det websted, hvor brugeren blev oprettet. Denne mulighed tilsidesætter "Rolle"-muligheden under Brugerindstillinger.

en: Current Site Role
da_DK: Nuværende webstedsrolle

en: Select role the user should be assigned on the newly created site.
da_DK: Vælg den rolle som brugeren skal tildeles på det nyligt oprettede websted.

en: Site Role
da_DK: Webstedets rolle

en: Select the form field that should be used for the site title.
da_DK: Vælg det formularfelt der skal bruges til webstedets titel.

en: Site Title
da_DK: Webstedets titel

en: Select the form field that should be used for the site address.
da_DK: Vælg det formularfelt der skal bruges til webstedsadressen.

en: Site Address
da_DK: Webstedsadresse

en: Create new site when a user registers.
da_DK: Opret nyt websted når en bruger oprettes.

en: Network Options
da_DK: Netværksmuligheder

en: BuddyPress Profile
da_DK: BuddyPress profil

en: User Meta
da_DK: Bruger meta

en: Select the role the user should be assigned.
da_DK: Vælg den rolle som brugeren skal tildeles.

en: Role
da_DK: Rolle

en: Select the form field that should be used for the user's email address.
da_DK: Vælg det formularfelt der skal bruges til brugerens e-mailadresse.

en: Email Address
da_DK: E-mailadresse

en: Select how the user's name should be displayed publicly.
da_DK: Vælg hvordan du ønsker brugerens navn vist.

en: Display Name
da_DK: Vis navn

en: Select the form field that should be used for the user's nickname.
da_DK: Vælg det formularfelt der skal bruges til brugerens kaldenavn.

en: Nickname
da_DK: Kaldenavn

en: Select the form field that should be used for the user's last name.
da_DK: Vælg det formularfelt der skal bruges til brugerens efternavn.

en: Last Name
da_DK: Efternavn

en: Select the form field that should be used for the user's first name.
da_DK: Vælg det formularfelt der skal bruges til brugerens fornavn.

en: First Name
da_DK: Fornavn

en: Select the form field that should be used for the user's username.
da_DK: Vælg det formularfelt der skal bruges til brugerens brugernavn.

en: User Settings
da_DK: Brugerindstillinger

en: A form can have multiple "Create" feeds <strong>or</strong> a single "Update" feed. A form cannot have both a "Create" feed and an "Update" feed.
da_DK: En formular kan have flere "Opret" feeds <strong>eller</strong> en enkelt "Opdater" feed. En formular kan ikke have både "Opret" feed og "Opdater" feed.

en: Select the type of feed you would like to create. "Create" feeds will create a new user. "Update" feeds will update users.
da_DK: Vælg typen af feed du vil oprette. "Opret" af feeds vil oprette en ny bruger. "Opdater" feeds vil opdatere brugere.

en: Action
da_DK: Handling

en: Enter a feed name to uniquely identify this setup.
da_DK: Angiv et feednavn til entydigt at identificere denne opsætning.

en: Name
da_DK: Navn

en: Feed Settings
da_DK: Feed-indstillinger

en: Custom URL
da_DK: Brugerdefineret URL

en: Other
da_DK: Andet

en: Pages
da_DK: Sider

en: Select a Page
da_DK: Vælg en side

en: Registration Page
da_DK: Registreringsside

en: When users attempt to access the default WordPress registration page, they will be redirected to this custom page instead.
da_DK: Når brugere forsøger at tilgå WordPress' standard registreringsside, bliver de omdirigeret til denne brugerdefinerede side i stedet.

en: Enable Custom Registration Page
da_DK: Aktiver brugerdefineret registreringsside

en: Custom Registration Page
da_DK: Brugerdefineret registreringsside

en: Global Settings
da_DK: Globale indstillinger

en: Remember Me
da_DK: Husk mig

en: Password
da_DK: Adgangskode

en: Login Form
da_DK: Login formular

en: You are currently logged in as %s%s%s. %sLog out?%s
da_DK: Du er i øjeblikket logget ind som %s%s%s. %sLog ud?%s

en: Forgot Password
da_DK: Glemt adgangskode

en: Select BuddyPress Field
da_DK: Vælg BuddyPress felt

en: Oops! You need to be logged in to use this form.
da_DK: Ups! Du skal være logget ind for at bruge denne formular.

en: This username is already registered
da_DK: Dette brugernavn er allerede oprettet!

en: The username can only contain alphanumeric characters (A-Z, 0-9), underscores and dashes
da_DK: Brugernavnet kan kun indeholde alfanummeriske tegn (A-Z, 0-9), understregningstegn og skråtegn

en: This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
da_DK: Brugernavnet er ugyldigt fordi det bruger forbudte tegn. Indtast venligst et gyldigt brugernavn.

en: The username can not be empty
da_DK: Brugernavn kan ikke være tom

en: This email address is already registered
da_DK: Denne e-mailadresse er allerede i brug!

en: The email address can not be empty
da_DK: E-mailadresse kan ikke være tom

en: Passwords may not contain the character "\"
da_DK: Adgangskoder må ikke indeholde tegnet "\"

en: Delete
da_DK: Slet

en: \'Cancel\' to stop, \'OK\' to delete.
da_DK: \'Annuller\' stopper, \'OK\' sletter.

en: Delete this sign up?
da_DK: Slet denne oprettelse?

en: Delete this sign up?
da_DK: Slet denne oprettelse?

en: View Entry
da_DK: Vis indtastning

en: View the entry associated with this sign up
da_DK: Vis indtastningen der er forbundet med denne oprettelse

en: Activate
da_DK: Aktiver

en: \'Cancel\' to stop, \'OK\' to activate.
da_DK: \'Annuller\' stopper, \'OK\' for at aktivere.

en: Activate this sign up?
da_DK: Aktiver denne oprettelse?

en: Activate this sign up
da_DK: Aktiver denne oprettelse?

en: Email
da_DK: E-mail

en: Username
da_DK: Brugernavn

en: Show user avatar
da_DK: Vis brugers avatar

en: Logout Redirect URL
da_DK: Log ud videresend URL

en: Welcome Message
da_DK: Velkomstbesked

en: Tab Index Start
da_DK: Tabindex start

en: Add Link
da_DK: Tilføj link

en: Link Text
da_DK: Linktekst

en: Current Page
da_DK: Nuværende side

en: Login Redirect URL
da_DK: Log ind videresend URL

en: Title
da_DK: Titel

en: Forgot Password?
da_DK: Glemt adgangskode?

en: Register
da_DK: Registrer

en: Logout
da_DK: Log ud

en: User Activated Successfully!
da_DK: Bruger blev aktiveret uden problemer!

en: Are you sure you want to activate this user?
da_DK: Er du sikker på, at du vil aktivere denne bruger?

en: This entry created a user who is pending activation. Click the "Activate User" button to activate the user.
da_DK: Denne indtastning oprettede en bruger, som afventer at blive aktiveret. Klik på "Aktiver bruger"-knappen for at aktivere brugeren.

en: Pending Activation
da_DK: Afventer aktivering

en: User Registration
da_DK: Brugerregistrering

en: User activated. | Users activated.
da_DK[0]: Bruger aktiveret
da_DK[1]: Brugere blev aktiveret

en: There was an issue activating this item | There was an issue activating one or more selected items
da_DK[0]: Der opstod en fejl, da elementet skulle aktiveres.
da_DK[1]: Der opstod en fejl, da en eller flere af de valgte elementer  skulle aktiveres.

en: Pending Activations
da_DK: Ventende aktiveringer
