Plugins - All in One SEO – Best WordPress SEO Plugin – Easily Improve SEO Rankin - en to el_GR translation catalogue (170 entries)

en: Reservations
el_GR: Κρατήσεις

en: Sales
el_GR: Πωλήσεις

en: Billing Support
el_GR: Υποστήριξη Χρέωσης

en: Technical Support
el_GR: Τεχνική Υποστήριξη

en: Customer Support
el_GR: Υποστήριξη Πελατών

en: Phone Number
el_GR: Αριθμός Τηλεφώνου

en: Organization Name
el_GR: Όνομα Οργανισμού

en: The page number.
el_GR: Ο αριθμός της σελίδας

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Welcome to %1$s
el_GR: Καλωσήρθατε στο %s

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO").
en: Read the %1$s user guide
el_GR: Διαβάστε τον οδηγό χρήστη του %s

note: Translators: 1 - The plugin name ("All in One SEO).
en: %1$s Debug Info
el_GR: Πληροφορίες Αποσφαλμάτωσης %s

en: Author Pages
el_GR: Σελίδες Συντάκτη

en: Disallow
el_GR: Απαγόρευση

en: Allow
el_GR: Να επιτρέπεται

en: Exclude Images
el_GR: Εξαίρεση Εικόνων

en: Exclude Images from your sitemap.
el_GR: Εξαίρεση Εικόνων στον χάρτη ιστοτόπου σας.

en: Site Language
el_GR: Γλώσσα Ιστότοπου

en: Site Title
el_GR: Τίτλος Ιστότοπου

en: Search Engine Visibility
el_GR: Εμφάνιση σε μηχανές αναζήτησης

en: SEO for Categories, Tags and Custom Taxonomies
el_GR: SEO για Κατηγορίες, Ετικέτες και Προσαρμοσμένες Ταξινομίες

en: Advanced support for e-commerce
el_GR: Προηγμένη υποστήριξη για e-commerce

en: Use Content for Autogenerated Descriptions
el_GR: Χρήση Περιεχομένου για Αυτόματα Δημιουργημένες Περιγραφές

en: SEO News
el_GR: SEO Νέα

en: Get Started
el_GR: Πρώτα βήματα

en: Upgrade
el_GR: Αναβάθμιση

en: Analyze
el_GR: Ανάλυση

en: Use Custom Blocklists
el_GR: Χρησιμοποιήστε Προσαρμοσμένες Λίστες Αποκλεισμού

en: Block Bad Bots using HTTP
el_GR: Αποκλεισμός Κακών Bots χρησιμοποιώντας HTTP

en: Block Referral Spam using HTTP
el_GR: Αποκλεισμός Ανεπιθύμητων Παραπομπών χρησιμοποιώντας HTTP

en: Image SEO
el_GR: SEO Εικόνας

note: Translators: This is an action link users can click to purchase a license for All in One SEO Pro.
en: Upgrade to Pro
el_GR: Αναβαθμίστε σε Pro

note: Translators: This is an action link users can click to open our general documentation page.
en: Documentation
el_GR: Τεκμηρίωση

note: Translators: This is an action link users can click to open the General Settings menu.
en: SEO Settings
el_GR: Ρυθμίσεις SEO

en: Facebook Admin ID
el_GR: ID Διαχειριστή Facebook

en: Taxonomies
el_GR: Ταξινομίες

en: dynamically
el_GR: δυναμικά

en: Last Modified
el_GR: Τροποποιήθηκε

en: Enable Sitemap Indexes
el_GR: Ενεργοποίηση Ευρετηρίων Χάρτη Ιστοτόπου

en: Additional Pages
el_GR: Πρόσθετες Σελίδες

en: Page URL
el_GR: Διεύθυνση URL Σελίδας

en: Add URL
el_GR: Προσθέστε διεύθυνση URL

en: Post Types
el_GR: Τύποι Δημοσίευσης

en: Change Frequency
el_GR: Αλλαγή Συχνότητας

en: Priority
el_GR: Προτεραιότητα

en: Submit
el_GR: Υποβολή

en: Save
el_GR: Αποθήκευση

en: Cancel
el_GR: Άκυρο

en: No
el_GR: Όχι

note: Translators: This is an action link users can click to open our premium support.
en: Support
el_GR: Υποστήριξη

en: Image
el_GR: Εικόνα

en: Yes
el_GR: Ναι

en: Import
el_GR: Εισαγωγή

en: Summary
el_GR: Σύνοψη

en: Version
el_GR: Έκδοση

en: Edit
el_GR: Επεξεργασία

en: Profile
el_GR: Προφίλ

en: Website
el_GR: Ιστότοπος

en: Book
el_GR: Βιβλίο

en: Edit SEO
el_GR: Επεξεργασία SEO

en: Operating System
el_GR: Λειτουργικό Σύστημα

en: Activity
el_GR: Δραστηριότητα

en: Album
el_GR: Άλμπουμ

en: Bar
el_GR: Μπαρ

en: Blog
el_GR: Ιστολόγιο

en: Cafe
el_GR: Καφετέρια

en: Company
el_GR: Εταιρεία

en: Country
el_GR: Χώρα

en: Featured Image
el_GR: Επιλεγμένη εικόνα

en: Front Page
el_GR: Αρχική Σελίδα

en: N/A
el_GR: Δεν είναι διαθέσιμο

en: Off
el_GR: Κλείσιμο

en: Organization
el_GR: Οργανισμός

en: Performance
el_GR: Απόδοση

en: Please wait...
el_GR: Παρακαλούμε περιμένετε…

en: Post
el_GR: Άρθρου

en: Restaurant
el_GR: Εστιατόριο

en: School
el_GR: Σχολείο

en: Server
el_GR: Διακομιστής

en: University
el_GR: Πανεπιστήμιο

en: Update Options
el_GR: Ενημέρωση Επιλογών

en: Active Theme
el_GR: Ενεργό Θέμα

en: Watch video tutorials
el_GR: Παρακολουθήστε τα βίντεο εκμάθησης

en: XML Sitemap
el_GR: Χάρτης Ιστότοπου XML

en: Allows you to specify the maximum number of posts in a sitemap (up to 50,000).
el_GR: Σας επιτρέπει να προσδιορίσετε τον μέγιστο αριθμό άρθρων σε ένα χάρτη ιστοτόπου (έως και 50.000).

en: Include Date Archives in your sitemap.
el_GR: Συμπεριλάβετε Αρχεία Ημερομηνιών στον χάρτη ιστοτόπου σας.

en: Include Author Archives in your sitemap.
el_GR: Συμπεριλάβετε Αρχεία Συντακτών στον χάρτη ιστοτόπου σας.

en: Getting started? Read the Beginners Guide
el_GR: Ξεκινάτε Τώρα; Διαβάστε τον Οδηγό για Αρχάριους

en: Robots.txt Editor
el_GR: Επεξεργαστής Robots.txt

en: .htaccess Editor
el_GR: Επεξεργαστής .htaccess

en: Sport
el_GR: Άθλημα

en: Hotel
el_GR: Ξενοδοχείο

en: Sports Team
el_GR: Αθλητική Ομάδα

en: Band
el_GR: Συγκρότημα

en: Non-Profit
el_GR: Μη Κερδοσκοπική

en: Actor
el_GR: Ηθοποιός

en: Athlete
el_GR: Αθλητής

en: Director
el_GR: Σκηνοθέτης

en: Musician
el_GR: Μουσικός

en: Politician
el_GR: Πολιτικός

en: Public Figure
el_GR: Δημόσιο Πρόσωπο

en: City
el_GR: Πόλη

en: Drink
el_GR: Ποτό

en: Cause
el_GR: Σκοπός

en: Sports League
el_GR: Αθλητική Λίγκα

en: Landmark
el_GR: Ορόσημο

en: TV Show
el_GR: Τηλεοπτική Εκπομπή

en: Game
el_GR: Παιχνίδι

en: Movie
el_GR: Ταινία

en: Product
el_GR: Προϊόν

en: Song
el_GR: Τραγούδι

en: Episode
el_GR: Επεισόδιο

en: Article
el_GR: Άρθρο

en: Site Name
el_GR: Όνομα Ιστότοπου

en: First Image in Content
el_GR: Πρώτη Εικόνα στο Περιεχόμενο

en: Image from Custom Field
el_GR: Εικόνα Από Προσαρμοσμένο Πεδίο

en: First Available Image
el_GR: Πρώτη Διαθέσιμη Εικόνα

en: Run Shortcodes in Title
el_GR: Τρέξτε Shortcodes στον Τίτλο

en: Run Shortcodes in Description
el_GR: Τρέξτε Shortcodes στην Περιγραφή

en: Post Author Image
el_GR: Εικόνα Συντάκτη Άρθρου

en: Custom Image
el_GR: Προσαρμοσμένη Εικόνα

en: Twitter Card Type
el_GR: Τύπος Κάρτας Twitter

en: Automatically Generate Article Tags
el_GR: Αναπαράγετε Αυτόματα Ετικέτες Άρθρων

en: Article Tags
el_GR: Ετικέτες Άρθρου

en: Person
el_GR: Πρόσωπο

en: Show Twitter Author
el_GR: Εμφάνιση Συντάκτη Twitter

en: Article Section
el_GR: Τμήμα Άρθρου

en: System Status
el_GR: Κατάσταση Συστήματος

en: Memory Usage
el_GR: Χρήση Μνήμης

en: PHP Version
el_GR: Έκδοση PHP

en: PHP Memory Limit
el_GR: Όριο Μνήμης PHP

en: Default
el_GR: Προεπιλογή

en: Object Type
el_GR: Τύπος Αντικειμένου

en: Not set
el_GR: Μη ρυθμισμένο

en: SQL Mode
el_GR: Κατάσταση Λειτουργίας SQL

en: PHP Max Upload Size
el_GR: PHP Μέγιστο Μέγεθος Μεταφόρτωσης

en: PHP Max Post Size
el_GR: PHP Μέγιστο Μέγεθος Άρθρου

en: PHP Max Script Execution Time
el_GR: PHP Μέγιστος Χρόνος Εκτέλεσης Δέσμης Ενεργειών

en: View the Changelog
el_GR: Προβολή του Αρχείου Καταγραφής Αλλαγών

en: Feature Manager
el_GR: Διαχειριστής Χαρακτηριστικών

en: Video Sitemap
el_GR: Χάρτη Ιστοτόπου Βίντεο

en: Edit .htaccess
el_GR: Επεξεργασία .htaccess

en: Site URL
el_GR: Διεύθυνση URL Ιστοτόπου

en: Home URL
el_GR: Διεύθυνση URL Αρχικής Σελίδας

en: PHP IPTC Support
el_GR: Υποστήριξη PHP IPTC

en: PHP XML Support
el_GR: Υποστήριξη PHP XML

en: Add Rule
el_GR: Προσθήκη Κανόνα

en: Advanced Settings
el_GR: Προηγμένες Ρυθμίσεις

en: Export Settings
el_GR: Εξαγωγή Ρυθμίσεων

en: Author
el_GR: Συντάκτης

en: Food
el_GR: Φαγητό

en: Select which Post Types appear in your sitemap.
el_GR: Επιλέξτε ποιοι Τύποι Δημοσίευσης εμφανίζονται στο sitemap σας.

en: Site Description
el_GR: Περιγραφή Ιστότοπου

en: PHP Exif Support
el_GR: Υποστήριξη PHP Exif

en: Title
el_GR: Τίτλος

en: Disabled
el_GR: Απενεργοποιημένες

en: Enabled
el_GR: Ενεργές

en: Description
el_GR: Περιγραφή

en: Display Settings
el_GR: Εμφάνιση ρυθμίσεων

en: Home Page Settings
el_GR: Ρυθμίσεις Αρχικής Σελίδας

en: Description Format
el_GR: Μορφή περιγραφής

en: This option allows you to toggle the use of Meta Keywords throughout the whole of the site.
el_GR: Αυτή η επιλογή σας επιτρέπει να εναλλάξετε την χρήση των Μεταστοιχείων Λέξεων Κλειδιών σε όλο τον ιστότοπο.

en: Check this if you want your categories for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
el_GR: Επιλέξτε αυτό αν θέλετε οι κατηγορίες σας για ένα συγκεκριμένο άρθρο να χρησιμοποιούνται ως Μεταστοιχειακές Λέξεις Κλειδιά για αυτό το άρθρο (επιπρόσθετα σε οποιεσδήποτε λέξεις κλειδιά έχετε καθορίσει στην οθόνη Επεξεργασία Άρθρου).

en: Check this if you want your tags for a given post used as the Meta Keywords for this post (in addition to any keywords you specify on the Edit Post screen).
el_GR: Επιλέξτε αυτό αν θέλετε οι ετικέτες σας για ένα συγκεκριμένο άρθρο να χρησιμοποιούνται ως Μεταστοιχειακές Λέξεις Κλειδιά για αυτό το άρθρο (επιπρόσθετα σε οποιεσδήποτε λέξεις κλειδιά έχετε καθορίσει στην οθόνη Επεξεργασία Άρθρου).

en: General Settings
el_GR: Γενικές Ρυθμίσεις

en: Bad Bot Blocker
el_GR: Αποκλειστής Κακού Bot

en: Track Blocked Bots
el_GR: Ανιχνεύστε Αποκλεισμένα Bots

en: User Agent Blocklist
el_GR: Λίστα Αποκλεισμού User Agent

en: Referer Blocklist
el_GR: Λίστα Αποκλεισμού Παραπομπών

note: Translators: 1 - The IP address. 2 - The user agent.
en: Blocked bot with IP %1$s -- matched user agent %2$s found in blocklist.
el_GR: Αποκλεισμένο bot με IP %1$s -- βρέθηκε αντιστοιχία user agent %2$s στην λίστα αποκλεισμένων.

note: Translators: 1 - The IP address. 2 - The referer.
en: Blocked bot with IP %1$s -- matched referer %2$s found in blocklist.
el_GR: Αποκλεισμένο bot με IP %1$s -- βρέθηκε αντιστοιχία παραπομπής %2$s στην λίστα αποκλεισμένων.
